Malediwy - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Dubaj + Sri Lanka + Malediwy

Przystanek w Dubaju oraz na Sri Lance to doskonała okazja, by w drodze na rajskie Malediwy odwiedzić te dwa odmienne, choć równie piękne miejsca.

Atrakcje przewidziane w Dubaju to m.in.:

  • charakterystyczne budynki, jak najwyższy wieżowiec świata (Burj Khalifa) czy słynny hotel w kształcie żagla (Burj Al Arab)
  • Pustynne Safari jeepami przez pustynię wraz z kolacją
  • rejs tradycyjną arabską łodzią „Dhow” wraz z romantyczną kolacją

 

Natomiast nasz program „Odkrywanie Cejlonu” to kompleksowa wycieczka po Sri Lance, która pozwala zobaczyć najciekawsze, najpiękniejsze i najchętniej odwiedzane zakątki wyspy.

Wycieczka ma charakter całkowicie prywatny, nie ma więc ryzyka, że np. będą Państwo tracić czas w oczekiwaniu na spóźnialskich członków grupy. Do Państwa dyspozycji będzie prywatny samochód z szoferem, dzięki czemu bez problemu można zatrzymać się na robienie zdjęć pięknym sceneriom czy pójść na spacer w mijanym po drodze miasteczku.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z wybranego lotniska do Dubaju

Popołudniową porą odbędzie się wylot z wybranego lotniska, natomiast późnym wieczorem nastąpi przylot na międzynarodowe lotnisko w Dubaju. Czas przelotu to ok. 6h. Na lotnisku zostaną Państwo przywitani przez naszego przedstawiciela, a następnie odbędzie się prywatny transfer samochodem osobowym/mini-vanem do hotelu.

Nocleg w hotelu Ibis Deira City Centre 2*+  lub w innym

Dzień 2 - Wycieczka "Odkryj Dubaj" – Pustynne Safari / śniadanie, kolacja

Po śniadaniu proponujemy objazdową wycieczkę po tym fascynującym mieście (w cenie). Zobaczą Państwo charakterystyczne budowle, jak siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla - Burj Al Arab, Muzeum Dubajskie, Gold Souk (wielki targ ze złotem) czy Meczet Jumeirah (zamknięty w piątki). Przepłyną też Państwo zatokę na pokładzie jednej z tradycyjnych łodzi zwanych Abrami. Wycieczka odbywa się busem wraz z innymi turystami, ale możliwa jest również wersja prywatna z polskojęzycznym przewodnikiem (za dopłatą).

Po południu wyruszą Państwo na Pustynne Safari, które rozpocznie się od przejazdu jeepami przez pustynię. Podróż wśród wysokich wydm i cudownej scenerii osiągnie swój kulminacyjny punkt w pustynnym obozie, który niczym prawdziwa oaza oferuje gościom posiłek, tańce i śpiew. Będą tam Państwo mogli zjeść kolację z grillowanych potraw, zapalić fajkę wodną – sziszę, posłuchać lokalnej muzyki i zobaczyć taniec brzucha przy ognisku. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje, jak np. przejażdżka na wielbłądzie czy sand-boarding – zjeżdżanie po piaszczystych wydmach na specjalnej desce (dodatkowe atrakcje płatne na miejscu).

 

Nocleg w hotelu Ibis Deira City Centre 2*+  lub w innym

Dzień 3 - Czas wolny lub wybór opcjonalnych wycieczek – rejs łodzią Dhow z kolacją / śniadanie, kolacja

Po śniadaniu będą Państwo mogli skorzystać z jednej z wielu oferowanych przez nas wycieczek opcjonalnych (wycieczka do Abu Dhabi, wizyta w parku wodnym czy akwarium etc.) – zapraszamy do zapoznania się z ofertą poniżej.

 

Dodatkowe atrakcje w Dubaju / ceny za 1 os. (cena za dziecko w nawiasie):
·         Wizyta na szczycie Burj Khalifa (124 piętro) - od 45 USD (od 34 USD)
·         Lot helikopterem nad Dubajem - od 193 USD
·         Lot balonem nad Dubajem (45 minut) - 332 USD
·         Bilet do The Lost Chamber w hotelu Atlantis the Palm - 32 USD (27 USD)
·         Bilet do parku wodnego Atlantis Aquaventure - 84 USD (70 USD)
·         Bilet do parku Wild Wadi - 67 USD
·         Bilet do Dubai Aquarium & Underwater Zoo - 32 USD
·         Bilet do Ski Dubai (sztuczny stok) - od 55 USD (od 46 USD)
·         Bilet do Snow Park - 48 USD
·         Bilet do Delfinarium - od 32 USD (od 22 USD)
·         Bilet do Ferrari World w Abu Dhabi (standard / VIP) - 79 USD / 131 USD
·         Bilet do Yas Water World w Abu Dhabi (standard / VIP) - 79 USD / 131 USD
·         Transfer Dubaj - Abu Dhabi - Dubaj - 255 USD za 2 osoby
·         Transfer do wybranej atrakcji w Dubaju - 41 USD w jedną stronę (cena za max. 3 osoby)
·         Prywatna wycieczka z Dubaju do Abu Dhabi z polskojęzycznym przewodnikiem - 557 USD za 2 osoby


Dzień ten można również spędzić na zakupach w licznych galeriach handlowych lub na samodzielnym zwiedzaniu miasta.

Wieczorem czeka na Państwa jeszcze jedna atrakcja – rejs po zatoce łodzią Dhow (w cenie), na pokładzie której zjedzą Państwo kolację z widokiem na panoramę Dubaju noca. To wspaniałe i relaksujące zakończenie przygody w tym pięknym mieście!

 

Nocleg w hotelu Ibis Deira City Centre 2*+ lub w innym

Dzień 4 - Przelot na Sri Lankę

Wczesnym rankiem odbędzie się transfer na lotnisko i przelot na Sri Lankę (czas lotu wynosi ok. 4,5h).

Rozpoczęcie przygody na Cejlonie. Po wylądowaniu czekać będzie na Państwa prywatny kierowca (angielskojęzyczny), który towarzyszyć będzie Państwu podczas tej wycieczki.

Przejazd wybrzeżem do miejscowości Kosgoda, gdzie odwiedzą Państwo wylęgarnię żółwi morskich. W wodach Sri Lanki żyje aż pięć gatunków tych zagrożonych wyginięciem stworzeń. Będzie również możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki:

Safari na rzece – Podczas wycieczki łodzią (max. 6 osób) zobaczą Państwo Sri Lankę od zupełnie innej strony. Rzeka Madu jest domem dla wielu gatunków ptaków oraz płazów i gadów, które żyją w zaroślach lasów namorzynowych. Cena: 20 USD / cała łódź 6-osobowa

Przejazd do Galle. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek.

Nocleg w hotelu Lady Hill (hotel na wzgórzu) lub w podobnym

 
Dzień 5 - Galle – (Mirissa) – Koggala – Tissamaharamaya / (ok. 150 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu czeka na Państwa dalsza podróż wzdłuż wybrzeża – do Parku Narodowego Yala. Najpierw jednak odwiedzą Państwo holenderski fort w zabytkowym mieście Galle. Po drodze do Yala będą Państwo mieli okazję zobaczyć charakterystyczny dla Sri Lanki widok – rybaków na szczudłach w okolicach Koggala.

Tego dnia można skorzystać z jeszcze jednej niezwykłej opcjonalnej wycieczki – rejsu po oceanie w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. W tym celu dzień należy rozpocząć bardzo wcześnie – około 6 rano (dzień wcześniej warto poprosić hotel o przygotowanie śniadania na wynos).

Safari na oceanie – Mirissa jest jednym z najlepszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej na obserwację tak pięknych i rzadkich zwierząt, jak płetwal błękitny. Dodatkowo będą też Państwo mieli szansę zobaczyć delfiny i kaszaloty. Należy jednak pamiętać, że organizatorzy wycieczki nie mają wpływu na pojawienie się tych dzikich zwierząt w danym dniu. Cena: 60 USD / os.

Uwaga: może nie starczyć czasu na wycieczkę po Galle jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z wodnego safari. W miarę możliwości zwiedzanie Galle odbędzie się dzień wcześniej – o ile starczy czasu.

Nocleg w hotelu Chandrika lub w podobnym

Dzień 6 - Safari w Yala – Ella – (rafting) – Nuwara Eliya / (ok. 160 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu wezmą Państwo udział w safari jeepami po Parku Narodowym Yala. Jest to największy park na Sri Lance, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczą Państwo słonie, wodne bawoły, pawie i rzadkiego, zagrożonego wyginięciem lamparta. Jeśli nawet zwierzyna danego dnia nie pojawi się na horyzoncie, to i tak safari jeepem po parku jest wspaniałym przeżyciem.

Przejazd przez piękne góry Ella do Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymają się przy wodospadzie Rawana.

Dla aktywnych propozycja wycieczki opcjonalnej:

Rafting na rzece Kelani – Spływ pontonami (5 km) po rzece pod okiem przeszkolonego przewodnika-opiekuna. Egzotyczna przyroda, piękne widoki i tereny, gdzie kręcono niektóre sceny filmu „Most na rzece Kwai”. Minimalny wiek uczestników to 16 lat. Cena: 30 USD / os.

Przyjazd do Nuwara Eliya popołudniową porą. Krótkie zwiedzanie tego niewielkiego, ale uroczego miasteczka, które położone jest w dolinie wśród wzgórz herbacianych. Transfer do hotelu.

Nocleg w hotelu Tea Bush Ramboda (hotel nad wodospadem za miastem) lub w podobnym

Dzień 7 - Ramboda – plantacja herbaty – Paradeniya – Kandy / (ok. 80 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu przystanek przy wodospadzie Ramboda i przejazd do plantacji herbaty – wyspa słynie z rozległych, pięknych upraw tej rośliny na malowniczych wzgórzach. Następnie wizyta w fabryce batiku i kamieni szlachetnych oraz w Królewskich Ogrodach Botanicznych, gdzie podziwiać można porośnięte palmami aleje i niesamowicie kolorowe kwiaty. Jest tam nawet polski akcent – drzewko zasadzone przez Cyrankiewicza.

Przejazd do Kandy, dawnej stolicy Sri Lanki i jej kulturowego serca. Zwiedzanie centrum miasta z jego kolorowymi straganami i targami. Wizyta w najświętszym miejscu na Sri Lance – Świątyni Zęba Buddy, gdzie oddawana jest cześć tej ważnej dla buddyzmu relikwii.

Wieczorem zobaczą Państwo pokaz lokalnych tańców i muzyki. W zależności od repertuaru dodatkowo pokaz tańców z ogniem i chodzenie po gorących węglach.

Nocleg w hotelu Earls’s Regent lub w podobnym

Dzień 8 - Matale – Dambulla – (Polonnaruwa) – Sigiriya / (ok. 100 km + wycieczki) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu wizyta w ogrodzie przypraw w Matale, gdzie zobaczyć można, jak rosną popularne przyprawy – pieprz, gałka muszkatołowa, goździki, wanilia czy cynamon. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO skalnej świątyni Dambulla, gdzie jaskinie kryją w sobie dziesiątki posągów Buddy i ścienne malowidła.

Odpoczynek w hotelu lub wycieczka opcjonalna:

Polonnaruwa – Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo ruiny jednej z antycznych stolic Cejlonu. Pozostałości po kamiennych świątyniach pokazują, jak imponujące były dokonania mieszkańców Cejlonu w antycznych czasach. Cena: 75 USD / cała grupa + wstęp 37 USD / os.

Nocleg w hotelu Camellia Resort lub w podobnym

Dzień 9 - Sigiriya – (Minneriya/Polonnaruwa) / (ok. 30 km + wycieczki) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu czeka Państwa wspinaczka na Lwią Skałę (Sigiriya) – najbardziej znany i charakterystyczny punkt Sri Lanki. Na szczycie skały, która wyłania się znad przepastnej dżungli, król Kassapa kazał wybudować pałac i fortecę, była to przez pewien czas stolica dawnego Cejlonu. Sigiriya robi na odwiedzających ogromne wrażenie, na szczyt (370m) wchodzi się najpierw po kamiennych schodach, a następnie po przytwierdzonych do skały pomostach i galeriach.

Po dość męczącej wspinaczce na Srigiriyę mogą się Państwo udać na popołudniowy odpoczynek w hotelu przy basenie lub na skorzystanie z wycieczek opcjonalnych:

Safari na słoniu – Dla wielu podróżników wizyta na Sri Lance nie była kompletna bez przejażdżki na grzbiecie cejlońskiego słonia. Cena: 12 USD / os.

Safari jeepami w parku Minneriya – Pełne wrażeń safari po dość wilgotnym parku narodowym, gdzie latem przy wodopojach zbierają się stada słoni. Dodatkowo towarzyszyć będą Państwu niesamowite egzotyczne widoki i rośliny oraz wiele gatunków ptaków. Cena: 95 USD / cała grupa max 6 osób + wstęp 25 USD / os.

Polonnaruwa – Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo ruiny jednej z antycznych stolic Cejlonu. Pozostałości po kamiennych świątyniach pokazują, jak imponujące były dokonania mieszkańców Cejlonu w antycznych czasach. Cena: 75 USD / cała grupa + wstęp 37 USD / os.

Nocleg w hotelu Camellia Resort lub w podobnym

Dzień 10 - Sierociniec dla słoni Pinnawala – przelot na Malediwy / (ok. 100 km) śniadanie

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Pinnawali, sierocińca dla słoni (tylko w przypadku wieczornego wylotu ze Sri Lanki), gdzie schronienie znalazły słabe i ranne osobniki. Stado w Pinnawali jest największym na świecie żyjącym w naturalnych warunkach (jednak nie na wolności). Będą tam Państwo mogli obserwować słonie kąpiące się w rzece oraz ich karmienie – w tym małych słoniątek. Wizyta w Pinnaweli dla wielu podróżników jest dość silnym przeżyciem.

Transfer na lotnisko, a następnie wylot na Malediwy.

------------

UWAGA! Aby program mógł się odbyć w całości, przylot na Sri Lankę musi nastąpić rano. W przypadku wylotu ze Sri Lanki w godzinach porannych, wycieczka do Pinnawali nie odbędzie się (można skorzystać z niej w innym dniu, za dodatkową opłatą za transfer).

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W czasie świąt niektóre obiekty mogą być zamknięte. Ceny wstępów płatne na miejscu w lokalnej walucie – mogą się różnić od podanych wyżej ze względu na wahania kursu walut. 

W razie niedostępności pokoi w wyżej wymienionych hotelach, zostaną zaproponowane inne hotele w standardzie min. 3*. Dostępność polskojęzycznego przewodnika/opiekuna wymaga potwierdzenia.

 
Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, whalewatchingmirissa.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/; materiały hotelowe: Centara Grand Island Resort & Spa, Atmosphere Kanifushi.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij