Malezja - praktyczne informacje

Wycieczki - Malezja

Malezja jako jedno z najbogatszych, a także najnowocześniejszych państw azjatyckich oferuje mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć. Dzięki strategicznej lokalizacji, jaką się cieszy i tropikalnemu klimatowi przez cały rok przyciąga turystów z całego świata. Dla tych, którzy chcą odkryć różnorodny kraj, jakim jest Malezja przewodnik będzie świetnym rozwiązaniem.

Kuala Lumpur bez wątpienia stanowi jedno z najbardziej ekscytujących i tętniących życiem miejsc w całej Azji. Dynamicznie rozwijające się miasto z innowacyjnymi pomysłami architektonicznymi jest pełne kontrastów, gdzie nowoczesność współistnieje z tradycją. Nie dziwią tu nikogo meczety zaraz obok biznesowej dzielnicy, pełnej drapaczy chmur. Kuala Lumpur jest wyjątkową i inspirującą mieszanką kultur, a do tego nie przestaje fascynować. Koncentrują się tu trzy najstarsze azjatyckie cywilizacje: Malajowie, Chińczycy i Hindusi.

Miejsce, którego nie można ominąć zwiedzając Malezję to Petronas Towers, jedne z najwyższych na świecie bliźniacze wieże, które stanowią symbol stolicy. Punkt widokowy znajduje się na wysokości 170 metrów, z którego można podziwiać panoramę całego miasta. Z tętniącej życiem dzielnicy można przenieść się w zupełnie inny świat, do parku Lake Gardens z licznymi gatunkami zwierząt i egzotyczną roślinnością, między innymi orchideami, które są symbolem Malezji.  

Wycieczki w Malezji nie ograniczają się jedynie do Kuala Lumpur. Na przykład w regionie Selangor, w miejscowości Shah Alam, znajduje się niebieski meczet - największy w południowo-wschodniej Azji, wyróżniający się wspaniałą konstrukcją. Inny cel podróży to położona na zachodnim wybrzeżu Malakka wpisana na światową listę historycznego i kulturalnego dziedzictwa UNESCO. Centrum miasta stanowi rynek z niskimi domkami i wąskimi uliczkami. Łatwo tam przenieść się w czasie, zwiedzając replikę XV w. pałacu królewskiego.

Wyspa Penang to zachwycające połączenie natury, kultury i historii. Połączona jest ze stałym lądem jednym z najdłuższych mostów w Azji. Miasto George Town wypełniają budynki wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, historyczne krajobrazy i barwna mieszanka różnych kultur. Miasto słynie ze street food'u i street art'u. Wiele atrakcji zlokalizowanych jest w odległości krótkiego spaceru. Ulice George Town można również zwiedzać w kolorowo dekorowanych rikszach, które czekają na turystów na każdym kroku.

Również północne wybrzeże Borneo oferuje wiele atrakcji; głównie egzotyczną florę i faunę, możliwość zobaczenia największego na świecie kwatu raflezji czy słynne borneańskie oaranutany; zapierające dech w piersiach krajobrazy i fascynujące etniczne kultury. W okolicach miasta Kota Kinabalu w regionie Sabah istnieje możliwość zwiedzania muzeum z kolekcją poświęconą historii plemion, które zamieszkują Borneo. W tym regionie znajduje się również najwyższy szczyt Malezji góra Kota Kinabalu słynąca z wypraw trekkingowych na szczyt by zobaczyć niesamowity wschód słońca.

Kraj ten znany jest ze swoich kolorowych festiwali i ekscytujących wydarzeń, między innymi Grand Prix Formuły 1 oraz Międzynarodowej Wystawy Morskiej i Kosmicznej w Langkawi. Malezja jako jedna ze światowych destynacji, jest przepełniona różnorodnością wyjątkowych atrakcji.  

 

  

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij