Malezja - praktyczne informacje

Skarby Malezji

Kuala Lumpur – Malacca – Batu Caves - Cameron Highlands – Ostoja Orangutanów - Wyspa Penang

 

Malezja oferuje szeroką gamę wyjątkowych atrakcji, które można świetnie połączyć z wypoczynkiem. Jako jedno z najbogatszych, a także najnowocześniejszych państw azjatyckich oferuje cały wachlarz atrakcji. Podczas wycieczki objazdowej zabaczą Państwo najbardziej zachwycające miejsca na półwyspie m.in. Petronas Towers, Batu Caves, Malacca, Cameron Highlands, orangutany, piękne świątynie i krajobrazy. 

Na koniec odwiedzą Państwo wyspę Penang połączoną z lądem jednym z najdłuższych mostów w Azji. Wyspa urzeka naturą, kulturą i historią.

Po zakończeniu wycieczki objazdowej mogą Państwo wybrać jedną z dwóch opcji: powrót do Polski lub rejs/lot na inną rajską wyspę.

 

 

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Kuala Lumpur (kolacja)

Po przylocie do Kuala Lumpur odbędzie się transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Podczas dnia będą Państwo mieli czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek po długiej podróży lub na poznanie miasta we własnym zakresie. Wieczorem zapraszamy na zwiedzanie Kuala Lumpur, czyli nocne życie, magię świateł, Chinatown i kolorowe uliczne stragany. Następnie zapraszamy na kolację w uroczej malajskiej restauracji, którą umilać będą lokalne przedstawienia. Powrót do hotelu.

Nocleg w hotelu Swiss Inn 3* w Kuala Lumpur

Dzień 2 - Dziedzictwo Malacca (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu odbędzie się wycieczka do miejscowości Malacca – najstarszego miasta Malezji, pełnego bogatej historii i wielokulturowego dziedzictwa. Malacca jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy Państwa do poznania dziejów i przejścia przez najpiękniejsze zakątki i zabytki miasta m.in. Stadthuys, Muzeum Malakka, Kościół Świętego Pawła, potężna Twierdza - Porta de Santiago, świątynia Cheng Hoon Teng. Po zwiedzaniu odbędzie się obiad i powrót do Kuala Lumpur.

Nocleg w hotelu Swiss Inn 3* w Kuala Lumpur

Dzień 3 - Batu Caves i Wzgórza herbaciane (śniadanie)

Po śniadaniu udadzą się Państwo do Cameron Highlands – fascynujących herbacianych wzgórz Malezji. Podczas drogi przewidziany jest przystanek w Batu Caves, zespole jaskiń i kompleksu świątyń, do których wstępu pilnuje olbrzymi posąg (42,7m) bóstwa Muruga. Następnie odwiedzą Państwo wodospad Iskandar i zobaczą wioskę aborygenów. Po dotarciu na wzgórza herbaciane nastąpi zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem – czas wolny.

Nocleg w hotelu Heritage 3,5*

Dzień 4 - Wzgórza herbaciane lub Mossy Forest (śniadanie)

Dziś mogą Państwo wybrać jedną z dwóch wycieczek. Opcja 1: targ warzyw i owoców, ogród kaktusów i kwiatów oraz piękna farma truskawek i plantacja herbaty. Alternatywnie mogą Państwo odwiedzić plantację herbaty, dotrzeć do najwyższego szczytu Cameron i udać się na trekking do lasu Mossy Forest. Egzotyczne okazy kwiatów, dzikie drzewa i tajemnicza mgła sprawiają, że jest to baśniowe miejsce. Następnie odwiedzą Państwo fabrykę herbaty i park motyli. Pozostała część dnia – czas wolny.

Nocleg w hotelu Heritage 3,5*

Dzień 5 - Orangutany i wyspa Penang (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu odbędzie się podróż na wyspę Penang, jedną z najsłynniejszych wysp Malezji, zwaną Perłą Orientu. Podczas drogi zatrzymają się Państwo w słynnej świątyni w jaskini w miejscowości Ipoh. Następnie udadzą się Państwo do parku będącego ostoją dla zamieszkujących go dzikich zwierząt Malezji - orangutanów. Kolejnym punktem programu będzie piesza wycieczka po 800-metrowej promenadzie w lesie namorzynowym w Bukit Merah. Lunch w lokalnej restauracji oraz kontynuacja podróży na wyspę Penang.

Nocleg w hotelu Sentral Seaview Penang 3*

Dzień 6 - Wyspa Penang (śniadanie, kolacja)

Po śniadaniu zapraszamy na wspaniałą lekcję gotowania w Tropical Spice Garden, gdzie poznają Państwo prawdziwe malezyjskie smaki oraz odrobinę kultury i historii. Następnie będą Państwo mieli czas wolny. Wieczorem odbędzie się wycieczka do słynnego miasta Georgetown, a tam kolacja na jednym z lokalnych straganów, interesująca przejażdżka rikszą oraz przejazd przez słynny 13,5 kilometrowy most, którego światła nocą tworzą wyjątkowy klimat.

Nocleg w hotelu Sentral Seaview Penang 3*

Dzień 7 - Rajska Wyspa lub lot powrotny (śniadanie)

Po śniadaniu mogą Państwo zostać na wypie Penang na kilkudniowy wypoczynek lub zakończyć przygodę i powrócić do Warszawy.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij