Meksyk - praktyczne informacje

Meksyk - Pogoda i Klimat

Ze względu na swoją ogromną powiechnię i różnorodne ukształtowanie terenu, Meksyk jest krajem, przez który przechodzi kilka stref klimatycznych. Na północnych obszarach panuje suchy i gorący klimat pustyny, na terenach południowych nizin mamy do czynienia z wilgotnym i gorącym klimatem tropikalnym. Środek kraju, w tym stolica Mexico City, jest położony wysoko nad poziomem morza (ponad 1500 m. n.p.m.) i temperatury wahają się tam od średnio 12 stopni w ciągu dnia i 1 stopnia w nocy w zimie do maksymalnie 30 stopni w ciągu dnia i około 15 stopni w nocy latem.  

Planując wypoczynek w takim państwie jak Meksyk, pogoda jest jednym z czynników decydujących o terminie wyjazdu. Półwysep Jukatan jest najpopularniejszą wakacyjną destynacją w kraju. Jukatan ma nieco inny niż cały Meksyk klimat i warunki naturalne. Półwysep charakteryzuje się pogodą podobną do tej na Karaibach, a więc wysokimi całorocznymi temperaturami, małą liczbą deszcozwych dni zimą i większymi opadami i możliwymi huraganami w miesiącach od czerwca do września/października. Huragany nie są zjawiskami codziennymi, a te najgroźniejsze i powodujące największe szkody zdarzają się raz na kilka lat, warto jednak wiedzieć, że takie zjawiska meteorologiczne w Meksyku mogą sie pojawić. Oczywiście większość hoteli posiada zabezpieczenia przed silnymi wiatrami, więc turyści mogą czuć się bezpiecznie nawet w czasie mniej sprzyjającej aury.

A czy dobry klimat Meksyk oferuje na wakacje w czasie polskiej zimy? Jak najbardziej! W zasadzie najlepszym okresem na wyjazd do tego kraju będzie czas od grudnia do kwietnia, kiedy godzin słonecznych w ciągu dnia jest około 7-8, termometry pokazują ponad 30 stopni, ale unikniemy możliwych gwałtownych opadów, a powietrze nie jest tak wilgotne ani duszne, jak latem. Tak jak i pogoda Meksyk bywa nieprzewidywalny i różnorodny, więc warto wziąć pod uwagę dużą różnicę klimatu między południem, częścią centralną, a północą kraju oraz między terenami nizinnymi, a pasmami górskimi, których w Meksyku jest bardzo wiele.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij