Meksyk - praktyczne informacje

Hotele, Meksyk

Wybierając idealny hotel na wypoczynek na Półwyspie Jukatan warto się zastanowić nad tym, czego od wymarzonych wakacji oczekujemy i jak planujemy spędzić czas na urlopie. Oczywiście należy wziąć też pod uwagę budżet, jaki mamy przygotowany na podróż, ale oprócz niego bardzo istotny jest profil hotelu, jego wielkość i lokalizacja. Jeżeli chodzi o Meksyk hotele reprezentują bardzo różny standard i mają zróżnicowane ceny. Znajdziemy tam proste pensjonaty, wiele świetnych dużych resortów oraz niezwykle ekskluzywne kameralne hotele butikowe. Goście przyjeżdżający na Riviera Maya decydują się zazwyczaj na hotele o standardzie 4*, które posiadają wszystkie udogodnienia niezbędne, by ciekawie spędzić w nich czas, ale jednocześnie są korzystne cenowo. Więkoszść dużych obiektów zlokalizowanych przy samej plaży oferuje pakiety All Inclusive, w których skład wchodzi nie tylko możliwość nieograniczonego korzystania z restauracji i barów, ale również dostęp do sprzętu sportowego i licznych atrakcji dodatkowych. Takie hotele Meksyk i jego przepiękna Riviera Maya proponują w kilku miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża- od Cancun po Tulum. W Cancun znaczna większość resortów zlokalizowana jest wzdłuż alei Boulevard Kukulcan zwanej także zona hotelara. Ośrodki te znane są na całym świecie z niezwykle bogatej oferty kulinarnej. W ramach All Inclusive goście mogą tam codziennie zajadać się takimi smakołykami, jak owoce morza, sushi czy doskonałe steki. Są to jednak obiekty składające się często z kilkuset pokoi, więc nie gwarantujące wypoczynku w kameralnych warunkach.

Około 40 km na południe od Cancun znajduje się strefa luksusowych hoteli najczęściej składajacych się z rozsianych na dużej przestrzeni willi i apartamentów. Standardem w nich są takie udogodnienia jak prywatne baseny, obsługa lokaja, tarasy słoneczne z widokiem na ocean i jacuzzi czy serwis śniadaniowy do łóżka. Pobyt w takim „raju” to jednak dość duży wydatek - adekwatny do luksusowych warunków wypoczynku.

Dla podróżników lubiących korzystać nie tylko z atrakcji hotelowych, ale też planujących spacery po mieście i wizyty w okolicznych restauracjach czy barach, dobrym wyborem będzie zakwaterowanie w Playa del Carmen. W tej tętniącej życiem miejscowości znajduje się wiele różnorodnych hoteli, zarówno zapraszających rodziny z dziećmi, jak i takich przeznaczonych jedynie dla dorosłych.

Jakie hotele Meksyk ma jeszcze w swojej ofercie? Na przykład urocze kompleksy składające się z drewnianych karaibskich domków, zazwyczaj usytuowane bezpośrednio przy samej plaży i gwarantujące świetną, nieco „hippisowską” atmosferę. W nich nie znajdziemy wielkich basenów ani eleganckich restauracji, ale mają mnóstwo innych zalet. Często prowadzone są przez ludzi z pasją, którzy chcą by ich goście czuli się w hotelu jak u siebie w domu. Jeszcze innym, absolutnie wyjątkowym rodzajem hoteli są stare kolonialne haciendy. Najczęściej pięknie odrestaurowane, dzięki nowym właścicielom otrzymują nowe życie, a gościom oferują przestronne wnętrza, urokliwe pokoje i magiczne ogrody. Haciendy są polecane przede wszystkim jako miejsce noclegu dla osób zwiedzających Jukatan, gdyż najwięcej jest ich w okolicach stolicy tego stanu - Meridy.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij