Meksyk - praktyczne informacje

Meksyk wycieczki – co warto zobaczyć

Podczas pobytu w Meksyku warto znaleźć chociażby kilka dni na zwiedzenie najważniejszych miejsc związanych z historią tego fascynującego regionu lub na odkrycie niezwykłych cudów meksykańskiej przyrody. Jeśli zastanawiają się Państwo, co warto zobaczyć w Meksyku i jakie atrakcje czekają na Was w tym pięknym kraju, poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji.

Meksyk wycieczki objazdowe

Spędzając urlop na Półwyspie Jukatan mamy do wyboru co najmniej kilkanaście miejsc, do których każdy ciekawy świata turysta powinien się udać. Jeżeli chodzi o wycieczki Meksyku to przede wszystkim odkrywanie skarbów cywilizacji Majów i Azteków. Najpopularniejsza strefa archeologiczna i jednocześnie jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata – Chichen Itza leży w odległości kilku godzin jazdy samochodem od najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych Jukatanu.

Dla osób pragnących spędzić kilka dni w podróży objazdowej ciekawą opcją jest zwiedzenie co najmniej dwóch lub trzech starożytnych miast, po to by w pełni docenić ich różnorodność, majestatyczne piękno i atmosferę. Odkrywanie stref archeologicznych można bez trudu połączyć z wizytami w zachwycających swoim urokiem i ciekawą historią kolonialnych miastach Meksyku. Tam właśnie warto zatrzymać się na tradycyjne dania regionalnej kuchni czy prawdziwą tequilę, których może brakować w hotelowym menu. Wycieczki w Meksyku na pewno nie rozczarują fanów podróży kulinarnych, którzy w każdym kolejnym odwiedzanym miejscu mają szansę na spróbowanie jedynych w swoim rodzaju przysmaków. Burrito, tacos, carnitas, chili con carne, empanas no i oczywiście margarita mogą być wystarczającym powodem do wyruszenia w kilkudniową podróż po tym słonecznym kraju.

Meksyk wycieczka przyrodnicza

Oczywiście wycieczki w Meksyku nie ograniczają się jedynie do odkrywania regionalnej historii i kuchni. Miłośnicy dzikiej przyrody, poznawania nowych gatunków zwierząt i roślin oraz fani aktywnego wypoczynku także nie będą się nudzić. Rozpoczynając od małych wysepek leżących na Morzu Karaibskim, które są świetnym punktem wypadowym dla osób lubiacych nurkowanie, poprzez niezliczoną ilość parków narodowych i krajobrazowych, aż po prawdziwą dżunglę, Meksyk oferuje szeroką gamę naturalnych atrakcji. Każdy, kto odwiedza tej kraj powinien na pewno znaleźć czas na zobaczenie choć jednej z setek rozsianych po kraju cenot – jedynych w swoim rodzaju skalnych formacji, zwanych naturalnymi studniami, w których woda ma zachwycający turkusowy kolor.

Meksyk – co warto zobaczyć?

Dla osób lubiących poznawanie nowych tradycji i folkloru oraz związane z kulturą wycieczki Meksyk to na pewno świetny wybór. Idealną propozycją dla nich będzie wypad do stanu Chiapas, Tabasco lub Oaxaca, które nie są jeszcze skomercjalizowane ani tak licznie odwiedzane przez turystów jak Jukatan czy okolice Miasta Meksyk. Tam właśnie można usłyszeć wykonywaną na żywo prawdziwą muzykę mariachi, zobaczyć jak powstaje tequila i jak wygląda codzienność potomków Indian.

Poza wszystkimi wymienionymi atrakcjami Meksyku, nie można pominąć oczywiście słynącej ze swojego ogromu, ale i też uroku stolicy kraju – Miasta Meksyk. Ta licząca ponad 25 milionów mieszkańców metropolia sama w sobie jest miejscem, do którego warto pojechać nawet na kilka dni. Tylko tam możemy zobaczyć oryginalne dzieła Diego Riviery, odwiedzić muzeum Fridy Kahlo oraz odkryć Świątynie Tenochtitlanu wraz z ich magicznymi Piramidami Słońca.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij