Meksyk - praktyczne informacje

Meksyk - podstawowe informacje

Już sama nazwa kraju Meksyk przywodzi na myśl cudowne skojarzenia – słońce, piękne piaszczyste plaże, bogata kultura, fascynująca historia, pyszne jedzenie, folklor i tradycje. Jest to jeden z tych krajów, do którego podróżować można w nieskończoność i nigdy nam się nie znudzi. Podobno Meksyk potrafi uzależnić – kto raz wyruszy na zwiedzanie szlaków Majów i Azteków, zobaczy Piramidy Słońca i skosztuje tacos oraz margarity, będzie chciał wracać do tego magicznego kraju w nieskończoność. Wynika to z jednej strony z geograficznej przestronności kraju, jak i z niezwykłej różnorodności miejsc i atrakcji, które czekają tam na ciekawych świata przybyszów.

 Część turystów woli zaplanować swój wyjazd do Meksyku dużo wcześniej i spokojnie przygotować całą trasę zwiedzania oraz listę punktów, które chcą zobaczyć. Niektórzy zaś preferują spontaniczność, Meksyk last minute to również świetny sposób na pełne wrażeń wakacje i wypoczynek!

Malowniczy Meksyk – przewodnik dookoła kraju

Meksyk to kraj o powierzchni ponad 2 milionów kilometrów kwadratowych, sześć razy większej niż Polska. Podzielony jest na 31 stanów i Dystrykt Federalny, w którego skład wchodzi również stolica państwa – Miasto Meksyk. Populacja to prawie 115 milionów mieszkańców, z których większość włada językiem urzędowym – hiszpańskim, ale na ulicach miast i miasteczek można także usłyszeć 63 różne języki indiańskie. Takie bogactwo kulturowe gwarantuje niezwykłe wspomnienia z podróży do ojczyzny tequili i muzyki mariachi. Wody opływające Meksyk, nadające mu sławę jednego z najlepszych miejsc do wodnego i plażowego wypoczynku na świecie to Ocean Spokojny od zachodu i południa oraz Morze Karaibskie i Zatoka Meksykańska od wschodu i północy. Prawie 10 tysięcy kilometrów meksykańskiej linii brzegowej gwarantuje niezliczoną ilość możliwości wybrania idealnego celu podróży w zależności od preferencji podróżujących- tych skrupulatnie planujących i tych lubiących Meksyk last minute. Miłośnicy surfingu i wzburzonych fal mogą się udać nad ocean w okolice sławnej miejscowości Acapulco, natomiast na fanów ciepłych i spokojniejszych zatok czeka wybrzeże Półwyspu Jukatan wraz z tętniącym życiem Cancun i kilkoma spokojniejszymi miasteczkami. I oczywiście sławnymi ze swojego niezwykle bogatego menu hoteli z all inclusive.

Meksyk last minute – wakacje pełne wrażeń!

Kultura Meksyku to natomiast prawdziwy wulkan energii i barw, smaków i zapachów, dźwięków i obrazów. Przeplatają się z dostojnymi azteckimi i majańskimi ruinami, od wieków usytuowanymi wśród jukatańskiej dżungli. Wyrażenie „Ale Meksyk!” musi mieć przecież swoje uzasadnienie! A dzięki dogodnym połączeniom lotniczym z Europy Meksyk last minute jest w zasięgu ręki przez cały rok.


Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij