Peru - praktyczne informacje

Peru i Boliwia

Zobacz najciekawsze miejsca w Peru i Boliwii podczas jednego wyjazdu. Skorzystaj z opcjonalnej
wycieczki na solnisko Uyuni – pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze i zamieszkaj w hotelu
wykonanym wyłącznie z soli!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski – przylot do Peru

Wylot z Warszawy do Peru z 1 przesiadką w Amsterdamie, przylot do Limy wieczorem. Powitanie na lotnisku na ziemi Inków i innych narodów andyjskich, transfer do hotelu. Nocleg w Limie.

Dzień 2 - Lima – Arequipa (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Arequipa w otoczeniu gór oraz masywu wulkanu o pięciu kraterach. Mieszkańcy Arequipynazywają ją „Białym Miastem” gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego pochodzącegoz wybuchu wulkanu Chachani.Po południu zwiedzimy centrummiasta. Obiad i czas wolny. Nocleg w Arequipa.

Dzień 3 - Arequipa – kanion Colca (śniadanie, obiad)

Dzisiaj dotrzemy do kanionu Colca.Zobaczymy dziko żyjące vicunii,a także hodowlę drugiego co doważności handlowej gatunku tychzwierząt - alpakę i wiele gatunkówptactwa. Przejedziemy przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Dojedziemydo kanionu Colca w okolicymiejscowości Chivay. Obiad. Podrugiej stronie góruje wulkan Mismi,z którego lodospadów rodzi się potężnarzeka Amazonka. Możliwośćkąpieli w gorących źródłach. Noclegw Colca.

Dzień 4 - Colca - Puno (śniadanie, obiad)

Wczesna pobudka i tym samym szansa na zobaczenie kondora-królewskiego ptaka Andów w porannymlocie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu po śniadaniu wyjeżdżamy do
punktu widokowego Cruz del Condor,skąd możemy również podziwiać surowe piękno najgłębszego kanionu na świecie, po raz pierwszyzdobytego przez polską ekipę kajakarzyw 1981 roku. Kolacja i nocleg
w Puno.

Dzień 5 - Puno – Copacabana – La Paz (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu przejazd do Boliwii.Wizyta w Kościele Maryjnym. Obiad w Copacabana. Dalej pojedziemy do La Paz, miasta położonego na stoku Kordyliery Królewskiej, pomiędzyszczytami Chacaltaya i imponującym
Illimani. Obiad. Spaceremzwiedzimy administracyjną stolicę Boliwii. Blisko hotelu znajdują się uliczki, na których dominuje handel uliczny. Zwiedzanie „targu czarownic”. Nocleg w La Paz.

Dzień 6 - La Paz (śniadanie, obiad)

La Paz, stolica administracyjna Boliwii, jest najwyżej położoną stolicą na świecie. Wycieczka do leżącej na obrzeżach miasta Doliny Księżycowej. W centrum miasta zwiedzimy Plaza Murillo, gdzie znajduje
się m.in. Pałac Prezydencki oraz punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na całe miasto. Spacer po targowych uliczkach z ludowym rękodziełem. Obiad.Czas wolny na dalsze spacery i zakupy. Nocleg w La Paz.

Dzień 7 - La Paz - salar Uyuni (śniadanie)

Czas wolny lub dwudniowa wycieczka fakultatywna do salaru Uyuni: Przejazd na lotnisko i przelot do Uyuni. Zobaczymy miasto, cmentarz pociągów oraz okolice Uyuni, dalej wyjazd do Serca Salaru, po drodze znajduje się miasteczko Colchani, gdzie będziemy mieli okazję obejrzeć tradycyjną produkcję soli. Wycieczka do salaru Uyuni oraz na wyspę Incahuasi, która
znajduje się w sercu salaru, obiad. Dojazd i zakwaterowanie w hotelu Palacio De Sal, pierwszym na świecie zbudowanym wyłącznie z soli.Kolacja i nocleg w Uyuni – cena od3 490 zł.

Dzień 8 - La Paz (śniadanie)

Czas wolny, nocleg w La Paz. Ciąg dalszy wycieczki do salaru Uyuni. Przejazd w kierunku Gran Salar, gdzie zwiedzimy oko salaru, poza tym zaobserwujemy wydobyciei produkcję bloków soli. Zwiedzanie
jaskini mumii. Trekking do Wulkanu Tunupa. Obiad w środku salaru, powrót do miasta, przejazd na lotnisko i przelot do La Paz, powitanie, przejazd do hotelu.

Dzień 9 - La Paz - Puno (śniadanie, kolacja)

Przejazd do Puno przez Desaguadero. Czas wolny, kolacja z show, nocleg w Puno.

Dzień 10 - Puno: Jezioro Tititaca – Cusco (śniadanie, obiad)

Dzisiaj udamy się na pływające wyspy ludu Uros, który podtrzymuje tradycje dawnego zaginionego plemienia, które przed wiekami uciekło na jezioro, by odizolować się od zwaśnionych lokalnych plemion. W drodze do Cusco zatrzymamy się na przełęczy La Ray. Obiad. Następnie dojedziemy do historycznej stolicy państwa InkówTahuantinsuyo - Cusco. Noclegw Cusco.

Dzień 11 - Cusco (śniadanie, kolacja)

Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta. Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka
– Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie „Łaźnią Inki”, gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiążą się z kąpielą. Czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta oraz pobliskiej dzielnicy San Blas. Powrót do miastaCusco. Kolacja i nocleg w Cusco.

Dzień 12 - Święta Dolina Inków – Aguas Calientes (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków – niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny. Obiad. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka
Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów. Dalejudajemy się na dworzec kolejowy i jedziemy pociągiem aż do Aguas Calientes. Zaobserwujemy drastyczną zmianę klimatu i roślinności między górami a tak zwanąwysoką dżunglą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Aguas Calientes.

Dzień 13 - Machu Picchu (śniadanie, obiad)

Po śniadaniu przesiądziemy się domałych autobusów, aby krętą drogą wśród bujnej tropikalnej roślinności dotrzeć do ruin tzw. Zaginionego Miasta Inków. Miasto Machu Picchu zostało „odkryte” w 1911 roku. Po zwiedzeniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennychstopniach, by przy samotnejchatce strażnika podziwiaćruiny w całej ich okazałości, łączniez widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Obiad. Powrót pociągiem do Cusco, nocleg w Cusco.

Dzień 14 - Cuzco - Lima (śniadanie, kolacja)

Przejazd na lotnisko i przelot do Limy. Powitanie, wycieczka do Muzeum Larco Herrera, który jest otoczony pięknymi ogrodami. Dalej zwiedzamy Limę - Miasto Królów. Kolacja połączona z wieczornym show. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 15 - Lima – wylot do Polski (śniadanie)

Czas wolny, np. na zakupy. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko w Limie, przelot do Polski z 1 przesiadką.

Dzień 16 - Powrót do Polski

Przylot do Warszawy późnym wieczorem – koniec ekscytującej podróży.

Dodatkowe informacje

Od podróżujących do Peru, Boliwii nie są wymagane obowiązkowe szczepienia ani wizy.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w sytuacji, gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 16 osób.
Plan lotu i kolejność zwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie.

 

CENA ZAWIERA:

przelot na trasie Warszawa - Lima - Warszawa renomowanymi liniami rejsowymi AF/KLM (1 przesiadka)
dwa przeloty lokalne na trasach: Lima –Arequipa i Cusco – Lima
zakwaterowanie w hotelach 3* wrazze śniadaniami
wyżywienie zgodnie z programem
program zwiedzania z polskim przewodnikiem zgodnie z opisem
wszystkie transfery lotniskowe
przejazd pociągiem klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes/Ollantaytambo
TFG i ubezpieczenie KL (60 000 EUR), NNW i bagażu

 

CENA NIE ZAWIERA:

kosztów biletów wstępu w kwocie 270 USD/os.(płatne obligatoryjnie na miejscu)
dodatkowych posiłków, wydatków własnych
napiwków
dopłaty do wycieczek fakultatywnych
dopłaty do tzw. późnego wykwaterowania w dniu wylotu w hotelu w Limie

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij