Polinezja Francuska - praktyczne informacje

Polinezja Francuska i Bora Bora - Pogoda i Klimat

 

Zajmujące dość rozległy obszar wyspy Polinezji Francuskiej zlokalizowane są głównie w strefie zwrotnikowej, jedynie Markizy oraz północne wyspy Tuamotu należą do strefy podzwrotnikowej. Temperatury oraz opady deszczu w tym rejonie kształtowane są głównie przez południowo-wschodnie pasaty. Wysokie temperatury na Polinezji zachęcają turystów do odwiedzania tego zakątka świata niezależnie od pory roku, jednak należy jednak mieć na uwadze, że w niektórych miesiącach pogoda może być bardziej nieprzewidywalna i mogą częściej pojawiać się deszcze.

W zależności od wyspy pogoda może się nieco różnić, ale generalnie w rejonie całej Polinezji (w tym na najpopularniejszej wyspie Bora Boramożna wyróżnić dwa okresy klimatyczne:
- wysoki sezon trwający od maja do października: w tym czasie temperatury oscylują w okolicach 25-28 stopni, a dzięki niższej wilgotności powietrza upały nie są tak uciążliwe, jak w sezonie niskim. Jest to najlepszy czas na zaplanowanie wyjazdu ze względu na większą liczbę dni słonecznych i mniejsze opady deszczu.
- niski sezon trwający od listopada do kwietnia: w tym okresie zwiększa się wilgotność powietrza, a temperatury często przekraczają 30 stopni. W tym okresie występuje większe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu. Zazwyczaj są to krótkie, ale intensywne ulewy, ale mogą również zdarzyć się dłuższe, nawet kilkudniowe opady i gwałtowne burze.

Największe opady notuje się na wyspach wulkanicznych o stromych zboczach (Tahiti, Moorea. Bora Bora). Niezależnie od okresu najlepiej wybierać hotele położone po stronie zawietrznej wyspy, czyli na zachodnim wybrzeżu. W przypadku wysp w formie atoli koralowych (np. Rangiroa, Fakarava) opadów deszczu jest znacznie mniej i mają one regularny charakter.

Dobrym czasem na zaplanowanie wyjazdu na Polinezję jest maj lub listopad, kiedy hotele oferują niższe ceny (jak dla niskiego sezonu), ale pogoda jest wciąż bezpieczna.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij