Polinezja Francuska - praktyczne informacje

Polinezja Francuska i Bora Bora: wycieczki

Wyspy Polinezji Francuskiej mają do zaoferowania nie tylko luksusowe bungalowy na wodzie i możliwość wypoczynku na niebiańskich plażach wśród szumu fal, będąc w tym przepięknym miejscu warto również skorzystać z bogatej oferty atrakcji i wycieczek.

Dla osób, które podczas wakacji cenią sobie aktywne spędzanie wolnego na wyspach Moorea, Tahiti i Bora Bora wycieczki i atrakcje będą świetną alternatywą dla leniuchowania na niebiańskich plażach. Do wyboru jest cały wachlarz sportów wodnych: żeglarstwo, windsurfing, kajaki, canoe – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ze względu na niezwykle przejrzyste laguny i występujące tu zróżnicowane prądy morskie Polinezja jest istnym rajem dla miłośników nurkowania głębinowego. Najbardziej wyjątkowym rejonem nurkowym są laguny archipelagu Tuamotu, a szczególnie okolice wysp Rangiroa i Fakarava. W głębinach oceanu można zaobserwować wiele różnorodnych gatunków rekinów, a także płaszczki, moreny i inne ‘duże ryby’ przepływające dużymi grupami przez podwodne cieśniny. Dzięki bardzo dobrej widoczności pod wodą obserwacja morskich stworzeń przynosi dużo satysfakcji nawet najbardziej wytrawnym nurkom. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nurkowaniem wyspy Polinezji będą z pewnością inspirujące. Już na małych głębokościach można podziwiać barwne rafy koralowe i małe rybki. Ciekawym doświadczeniem będzie również możliwość wzięcia udziału w karmieniu płaszczek, z kolei wizyta w lecznicy dla żółwi morskich to chyba najlepsza wycieczka na Bora Bora przeznaczona dla całej rodziny - dla dzieci jest to nie tylko niezwykła przygoda obcowania z olbrzymimi żółwiami, ale również wartościowa lekcja ochrony gatunków, którym grozi wyginięcie.

Atrakcje i wycieczki na Bora Bora i pozostałych wyspach Polinezji Francuskiej dostępne są dla każdego, niezależnie od wieku. Rodzinne hotele posiada bogatą ofertę dostosowaną zarówno dla dorosłych, jak i specjalnie dla najmłodszych gości. Dzieci z pewnością z przyjemnością będą uczestniczyły w grach i zabawach organizowanych przez specjalne kluby dla dzieci. A dorośli? Wybór atrakcji dla nich jest bardzo szeroki! Jeśli marzy Ci się dzika przygoda i dająca mnóstwo wrażeń wycieczka Bora Bora oraz inne wyspy mogą zaoferować Ci ekscytujące wyprawy samochodami terenowymi lub quadami, możesz też podziwiać magiczne krajobrazy wysp i przeplatających je lagun z lotu ptaka korzystając z niezapomnianego przelotu helikopterem nad Bora Bora, czy Moorea. Jeśli natomiast wolałbyś spędzić czas na poznaniu lokalnych zwyczajów i kultury i nie pociąga się ekstremalna Polinezja Francuska wycieczki kulturalne, takie jak wizyta w Tiki Theatre Village z pewnością przypadną Ci do gustu. Interesującą opcją będzie również wycieczka do pobliskich punktów widokowych położonych u zboczy malowniczych gór. Z takiej wysokości można odkryć zupełnie nowe oblicze wysp i docenić ich prawdziwe, naturalne piękno.

Planując wakacje marzeń ważne jest, aby wyjazd spełnił wszystkie nasze oczekiwania i nie pozostawiał uczucia niedosytu. Z całą pewnością można stwierdzić, że zarówno jeśli chodzi o leniuchowanie na plaży, jak i rozrywki oraz wycieczki Bora Bora oraz inne wyspy Polinezji Francuskiej są idealnym wyborem!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij