Polinezja Francuska - praktyczne informacje

Polinezja Francuska - podstawowe informacje

Tropikalny raj

Polinezja Francuska, w której skład wchodzi popularna wyspa Bora Bora, to zespół pięciu archipelagów składający się z ponad 150 tropikalnych wysepek. Zasłużenie zyskał miano najpiękniejszej perły Oceanu Spokojnego. Jeśli marzysz o nieskazitelnie czystych, turkusowych wodach dających orzeźwienie w gorące dni, rafach koralowych mieniących się wszystkimi kolorami tęczy oraz białym jak śnieg piasku delikatnie muskającym Twoje stopy to miejsce to zaspokoi wszystkie Twoje pragnienia. Polinezja Francuska zachwyca przyjezdnych wspaniałą, tropikalną pogodą, a także przepięknymi krajobrazami: złociste plaże idealnie komponują się z soczyście zieloną, bujną roślinnością, a nad nimi wznoszą się osiągające ponad 2 tys. metrów górskie szczyty. Trzeba to zobaczyć na własne oczy!

 

Bora Bora


Najbardziej popularną wyspą Polinezji jest Bora Bora, często określana najpiękniejszą z tropikalnych wysp na całym świecie. Serce wyspy stanowi górzysty, powulkaniczny stożek, który otoczony jest poszarpanym pierścieniem rafy koralowej tworzącym małe wysepki, przez lokalnych nazywane motu – to właśnie na motu znajduje się większość ekskluzywnych hoteli oferujących prywatne wille na wodzie z przepięknym widokiem na lagunę i szczyt Otemanu. Jeśli więc chcesz na spokojnie zaplanować wakacje swojego życia, czy też wybierasz się na wyjazd last minute Polinezja Francuska z pewnością Cię nie zawiedzie: wysoki standard zakwaterowania, posiłki przyrządzane przez najlepszych kucharzy i profesjonalna, zawsze pomocna obsługa sprostają wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Morea

Dla tych, którzy poza błogim wypoczynkiem cenią sobie również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu dobrym wyborem będzie Moorea – przesycona dziką roślinnością i barwnymi kwiatami wyspa oczarowuje wspaniałymi krajobrazami. Ze środka wyspy wyrastają postrzępione, zielone góry, po których zboczach spływają stróżki wody tworząc wodospady, zraszające bujną roślinność. Moorea jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią wybrać się na spacer lub przejażdżkę samochodem terenowym, czy chcieliby na własną rękę poznać lokalną kulturę i mieszkańców wyspy.

 

Polinezja Last Minute

Bajeczne wakacje na Polinezji można zaplanować również na innych, mniej popularnych wyspach, na których znajdują się wspaniałe hotele lub małe, gościnne pensjonaty. Niektóre wyspy charakteryzują się przepięknymi lagunami i śnieżnobiałym piaskiem, inne stanowią prawdziwą kolebkę kulturową skrywając pośród palm niesamowite świątynie i posągi polinezyjskich bóstw lub oferują emocjonujące off-roady lub nurkowania... Każda z wysp ma do zaoferowania wyjątkowe miejsca i krajobrazy, ale z pewnością łączy je niezwykła gościnność i serdeczność mieszkańców, którzy z uśmiechem na twarzy i śpiewem na ustach witają turystów. Przebywając tu można bardzo szybko zapomnieć o codziennych obowiązkach i wszelkich problemach i oddać się rozkosznemu lenistwu w idyllicznym otoczeniu. Jeśli zatem masz ochotę porządnie wypocząć i wygrzać się z gorącym słońcu to nie czekaj, oferta Bora Bora last minute z pewnością spełni Twoje najskrytsze marzenia. Magiczne wyspy Polinezji Francuskiej czekają na Ciebie otworem i zapraszają, abyś mógł doświadczyć tego raju na własnej skórze.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij