Rejs - praktyczne informacje

REJS PO KARAIBACH Z WYPOCZYNKIEM NA DOMINIKANIE

Rejs po Karaibach z wypoczynkiem na Dominikanie!

(link do opcji samego rejsu - tutaj)

Szczegółowe informacje uzyskasz pod numerem telefonu: +48 71 311 96 03

Zapraszamy!

Trasa Rejsu: La Romana - Catalina Island - St. Kitts - Antiqua - Martynika - Gwadelupa - St. Marteen - La Romana

Wylot z: Berlin-Tegel

Typ wyżywienia: 3 posiłki (FB) + napoje na statku / All Inclusive w Hotelu

Typ pokoju: Kabina wewnętrzna Classic

Hotel: HOTEL BE LIVE COLLECTION PUNTA CANA 4*

Długość: 12 nocy

Termin wycieczki: 11.03.2019 - 24.03.2019

Cena: od 8 449 zł/os.

bokZamów indywidualną wycenę!bok

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Berlina

Poranny wylot z Berlina do Santo Domingo. Po przylocie transfer i zakwaterowanie na statku Costa Pacifica

Dzień 2 - Catalina Island - Dominikana
Isla Catalina to tropikalna wyspa położona w odległości 2,4 km od lądu na południowo-wschodnim krańcu Dominikany, w pobliżu La Altagracia i La Romana. Jest to atrakcyjne miejsce dla statków wycieczkowych na Karaibach. Costa Cruises ma prywatną plażę na wyspie z której można korzystać podczas postoju statku. Statek zakotwicza na morzu i przewozi pasażerów na ląd.
Dzień 3 - St. Kitts

Te pochodzenia wulkanicznego wyspy są bardzo górzyste. Najwyższe wzniesienie na wyspie Saint Kitts to wulkan Mount Liamuiga (1156 m n.p.m.). W południowej części wyspy St. Kitts rozciąga się długi półwysep ze słonym jeziorem. Wzdłuż wybrzeży wyspy ciągną się rafy koralowe. Klimat jest wilgotny, równikowy, ochładzany przez wiejące z północnego wschodu pasaty. Góry porastają bogate lasay równikowe. Ziemie niżej położone podlegają uprawie a palmy kokosowe rosną zarówno dziko, jak i na plantacjach. Zwierzęta to głównie ptaki oraz ryby i skorupiaki.

Dzień 4 - Antigua

Antigua jest największą wyspą wchodzącą w skład państwa Antigua i Barbuda. Na północ od niej leży druga co do wielkości wyspa kraju, Barbuda. Antigua leży na południe od Barbudy, drugiej głównej wyspy państwa.

Teren głównie nizinny, wapienny bądź koralowy, z niewielkimi wyższymi obszarami pochodzenia wulkanicznego. Liczne plaże piaszczyste, palmy oraz pola, na których uprawia się ananasy i bawełnę. Najwyższym punktem wyspy jest wzniesienie Mount Obama (do 4 sierpnia 2009 roku – Boggy Peak) o wysokości 402 m n.p.m..

Pierwsze osady na wyspie zostały założone przez Sibonejów około 2400 roku p.n.e., a wykonane przez nich kamienne narzędzia zostały znalezione w dziesiątkach miejsc na wyspie. W latach 35–1100 n.e. wyspy zostały zasiedlone przez rolnicze plemię Arawaków, a następnie przez agresywnych Karaibów, którzy opanowali całe Karaiby. Wyspę odkrył w 1493 roku Krzysztof Kolumb podczas jego drugiej wyprawy do Ameryki. Nadał jej nazwę związaną z kościołem Santa Maria la Antigua w Sewilli. Hiszpańskie osadnictwo nie trwało jednak dłużej niż 100 lat, głównie z powodu niedostatku wody pitnej oraz oporu ze strony Karaibów. Dopiero w 1632 roku na wyspie z sukcesem osiedlili się Anglicy, którzy przybyli z Saint Kitts. W 1684 roku na wyspę przybył Christopher Codrington, który rozpoczął zakładanie plantacji trzciny cukrowej na Antigui. W 1967 roku wyspa, wraz z Barbudą i Redondą uzyskały częściową autonomię jako państwo stowarzyszone z Wielką Brytanią, a w 1981 roku uzyskały pełną niezależność ogłaszając niepodległość kraju nazwanego Antigua i Barbuda.

Dzień 5 - Martynika

Martynika to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego. Spośród kilku jej wulkanów najbardziej znany a zarazem najwyższy to Montagne Pelée (1397 m n.p.m.). Podczas erupcji 8 maja 1902 r. gorąca chmura wulkaniczna zniszczyła całkowicie nadmorskie miasto Saint-Pierre. Zginęło wówczas 30 tysięcy osób. Ostatni wybuch tego wulkanu miał miejsce w 1929.

Na wyspie panuje klimat równikowy wilgotny ze średnimi temperaturami 24-28 °C. Średnie roczne sumy opadów wynoszą od 1250 mm na wybrzeżu po 5000 mm we wnętrzu wyspy.

Na żyznych glebach wulkanicznych rosną bujne lasy równikowe, choć występują tu również gatunki drzew sprowadzone z Europy.

Na terytorium zaobserwowano 1325 gatunków autochtonicznych zwierząt, w tym aż 105 występujących endemicznie (bardzo rzadko lub unikatowo)

Wyspa została odkryta przez Krzysztofa Kolumba, który w 1502 roku podczas swojej czwartej podróży do Ameryki na krótko przybił do brzegu w okolicach dzisiejszego Le Carbet. Pierwsi francuscy osadnicy pojawili się jednak dopiero w 1635 roku. Od tego czasu wyspa pozostawała nieomal nieprzerwanie w rękach Francuzów. Podczas wojny siedmioletniej w latach 1756-1763 i wojen napoleońskich w latach 1794-1815 znajdowała się pod brytyjską okupacją. Francuscy plantatorzy sprowadzali na wyspę niewolników do pracy przy trzcinie cukrowej. Uzyskali oni wolność dopiero w roku 1848. Tworzą oni swoistą kreolską kulturę wyspy.

Dzień 6 - Gwadelupa

Swoją nazwę zawdzięcza Kolumbowi, który w 1493 odkrył ją podczas swojej drugiej podróży do „nowego świata”. W 1635 wyspę zdobyli piraci francuscy, tworząc tu jedną ze swoich baz. Wyspa została wkrótce własnością Kompanii Zachodnioindyjskiej, a w 1674 przeszła pod zarząd państwowy Francji. Na przełomie XVIII i XIX wieku Wielka Brytania wielokrotnie zajmowała terytorium Gwadelupy. W latach 1813-1814 należała także do Szwecji. Od 1946 roku Gwadelupa i sąsiednie wyspy, m.in. część Saint-Martin i Saint-Barthélemy, stała się departamentem zamorskim Francji.

Dzień 7 - St. Marteen

Wyspę odkrył Krzysztof Kolumb 11 listopada 1493 roku. Nazwał ją na cześć Marcina z Tours, którego święto wtedy wypadało. Wyspa kilkukrotnie przechodziła z rąk hiszpańskich w holenderskie i odwrotnie ze względu na jeziora z wodą o dużej zawartości soli, która niegdyś była cennym surowcem. Na wyspie założono plantacje trzciny cukrowej, na których pracowali czarnoskórzy niewolnicy (od których wywodzi się większość współczesnej populacji); straciły na znaczeniu w XIX wieku. Południowa część wyspy w 1826 stała się częścią Holenderskich Indii Zachodnich, a następnie Antyli Holenderskich – holenderskiego terytorium autonomicznego, które przestało istnieć w 2010. Obecnie jest to terytorium zależne Holandii. Północna część wyspy przynależy do Francji

Powierzchnia wyspy wynosi 87 km²; długość linii brzegowej 58,9 km. Najwyższym wzniesieniem jest Pic Paradis (424 m n.p.m.). Rozciągłość południkowa wyspy wynosi około 19 km. Wyspa jest wyżynno-górzysta. Cechuje ją dobrze rozwinięta linia brzegowa z zatokami i półwyspami; licznie występują jeziora. Według klasyfikacji klimatów Köppena na wyspie panuje klimat tropikalny monsunowy; pora sucha trwa od stycznia do kwietnia, pora deszczowa od sierpnia do grudnia. Roczna suma opadów wynosi około 1140 mm.

Dzień 8 - La Romana i Punta Cana - Dominikana

Po przypłynięciu do portu w La Romana transfer do hotelu w Punta Cana na wypoczynek

La Romana to miasto założone w 1502 znajduje się w południowo-wschodniej Dominikanie, nad Morzem Karaibskim, ośrodek administracyjny prowincji La Romana. Około 260 tys. mieszkańców. Czwarte co do wielkości miasto kraju. Położone nad rzeką Dulce. Podzielone jest na trzy dzielnice: Romana del Oeste, Buena Vista Norte i Sector La Caleta. Ze stolicą kraju – Santo Domingo (110 km), oraz San Pedro de Macorís (35 km) miasto połączone jest autostradą.

Dzień 9 - Punta Cana

Komfortowy wypoczynek w 4,5* hotelu Be Live Collection Punta Cana w Punta Cana na Dominikanie lub innym wybranym: zobacz opcje

Dzień 10 - Punta Cana

Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany w prowincji La Altagracia na Wybrzeżu Kokosowym (hiszp. La Costa del Coco) o długości 64 km. Na półwyspie znajduje się przylądek Engaño – najdalej na wschód wysuniętym skrawku Dominikany. To również popularny region turystyczny znany z plaż o białym piasku.

Dzień 11 - Punta Cana

Na Punta Cana znajduje się miejscowość o takiej samej nazwie.

 

Dzień 12 - Punta Cana

Transfer na lot do Berlina

Dzień 13 - Przylot do Berlina

Koniec wyjazdu

Dodatkowe informacje

OPIS STATKU Costa Pacifica 4*
Linia: COSTA CRUISES
Tonaż: 114.500 ton
Długość: 290 m
Szerokość: 35,50 m
Szybkość: 21,5 węzła
Pokłady pasażerskie: 13
Załoga: 1.100
Pasażerowie: 3.780
Basen: 4, w tym 2 z rozsuwanym dachem (5 jacuzzi)
Waluta: EURO
Rok produkcji: 2009
 
Costa Pacifica - na pokładzie statku wszystko zadziwia i dostarcza rozrywki, a zachwyt nigdy się nie kończy. Sekret jej piękna tkwi w różnorodności stylów przeplatających się na statku. Został on zaprojektowany na podstawie czterech innych statków z floty Costa Cruises, co zaowocowało niezwykle oryginalnym wystrojem.

Bary i restauracje: 5 restauracji, w tym ekskluzywne Club Restaurant i Samsara Restaurant (płatne, wymagana wcześniejsza rezerwacja). 13 barów, w tym Cognac & Cigar Bar oraz Coffee & Chocolate Bar.

Rozrywka: 5 jacuzzi, 4 baseny (w tym dwa z rozsuwanym dachem), wielofunkcyjne boisko sportowe, ścieżka do joggingu, kino 4D, kasyno, dyskoteka, studio nagraniowe, kafejka internetowa, butiki, teatr na trzech poziomach, symulator formuły 1, biblioteka, kluby dla dzieci oraz ślizgawka wodna.

KABINY:
1504 kabin, w tym 91 z bezpośrednim dostępem do spa, 521 z prywatnym balkonem, 58 suit (każda z balkonem), 12 suity z bezpośrednim dostępem do spa.

Kabina wewnętrzna: kategoria classic, premium i samsara. Pokłady Notturno, Adagio, Boheme, Alhambra, Ludwig, Azzurro, Satie. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 14 m2.

Kabina zewnętrzna z oknem: kategoria classic, premium. Pokłady: Notturno, Adagio, Boheme, Alhambra, Azzurro. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 18 m2.

Kabina zewnętrzna z balkonem: kategoria classic, premium, samsara. Pokłady: Boheme, Alhambra, Ludwig, Azzurro, Satie, Feel Good. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 20 - 25 m2.
 
https://www.costacruise.com/eu/costa_pacifica.html

 

Ceny innych kabin:

8 849 zł/os. kabina wewnętrzna Premium
9 149 zł/os. kabina z oknem Classic  - wyprzedane
9 499 zł/os. kabina z oknem Premium - wyprzedane
9 849 zł/os. kabina z balkonem Classic - wyprzedane
10 299 zł/os. kabina z balkonem Premium - wyprzedane

 

OPIS HOTELU:

HOTEL BE LIVE COLLECTION PUNTA CANA
Przestronny kompleks z idealnymi warunkami na udany urlop. 8 restauracji w tym restauracja bufetowa, restauracja z wykwintnymi daniami (a la carte) oraz 'Orale' z kuchnią meksykańską i a'la carte. Oprócz tego 8 barów, 8 basenów (w tym 2 brodziki dla dzieci), ręczniki kąpielowe, leżaki i parasole słoneczne na plaży i przy basenie głównym, Internet (za opłatą) w holu, strefa spa, dyskoteka.
PLAŻA:
Bezpośrednio przy białej, piaszczystej plaży Bavaro, w zatoce Cabeza de Toro.
ZAKWATEROWANIE:
Standard = ok. 42 m kw., prysznic, oddzielne WC, suszarka do włosów, telefon, TV, radio, łącze internetowe WLAN (za opłatą), klimatyzacja, wentylator sufitowy, sejf (za opłatą), żelazko, deska do prasowania, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar (codziennie uzupełniany napojami bezalkoholowymi i piwem), balkon lub taras, ograniczony widok na ogród.
Superior Deluxe = ok. 39 m kw., wyposażenie jak w Standard, nowocześnie urządzone, wanna z hydromasażem i widok na ogród.
Master Suite = ok. 65 m kw., wyposażenie jak w Superior Deluxe, jacuzzi, szlafroki / kapcie, ręczniki kąpielowe na pokój, wejście do oddzielnego salonu i baru na plaży, wino musujące na powitanie, sejf, 24-godzinny room service
WYŻYWIENIE: 
All Inclusive (I) - 3 posiłki dziennie (bufet lub a la carte) oraz dodatkowe świadczenia = wybór spośród napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz przekąski.
ATRAKCJE I ROZRYWKA:
Siłownia, gimnastyka wodna, joga, kort tenisowy (oświetlenie za opłatą), wypożyczalnia rowerów, siatkówka plażowa, strzelanie z łuku, boccia, lotki, niezmotoryzowane sporty wodne. Za opłatą - nurkowanie (PADI), zmotoryzowane sporty wodne. Dla dzieci: Miniklub od 4 do 12 lat, opiekunka do dzieci (za opłatą), brodzik dla dzieci.
INTERNET:
W hotelu (za opłatą)

https://www.um24.pl/dominikana/poradnik/hotele-4-gwiazdkowe/nazwa/be-live-collection-punta-cana

http://www.belivehotels.com/hotel/EN/ficha_hotel/grand_punta_cana/descripcion.jsp

PLAN LOTU:

IB3673  11MAR  TXL-MAD       0730 1040   
IB6501  11MAR  MAD-SDQ      1150 1550   
---
IB6500  23MAR  SDQ-MAD    1720 0630+1 
IB3676  24MAR  MAD-TXL     0845 1150  

 

DODATKOWE INFORMACJE

 • kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie
 • Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku gdy liczna uczestników będzie mniejsza niż 20 osób
 • plan lotu oraz godziny mogą ulec zmianie

 

CENA ZAWIERA

 • przelot samolotem na trasie Berlin-Santo Domingo-Berlin renomowanymi liniami Iberia
 • rejs statkiem Costa Pacifica 4* z zakwaterowaniem w kabinie wewnętrznej wraz 3 posiłkami i napojami
 • opłaty portowe
 • zakwaterowanie w hotelu Be Live Collection Punta Cana 4,5* na 05 nocy z All Inclusive
 • transfery lotnisko-port, port-Punta Cana oraz Punta Cana-lotnisko
 • Opiekę polskiego pilota Unique Moments podczas całego wyjazdu
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE ZAWIERA

 • obowiązkowych napiwków dla obsługi statku w kwocie 10 EUR/os./dzień
 • dopłaty do opcji All Inclusive (950 zł/os)
 • opcjonalnych wycieczek na trasie rejsu lub podczas pobytu na Dominikanie

 

Źródło informacji o wyspach - wikipedia.

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij