Rejs - praktyczne informacje

REJS po fiordach norweskich - Uroki norweskich fiordów

Rejs po Fiordach luksusowym statkiem wycieczkowym

Skandynawia we wrześniu ? Mamy idealną propozycję dla tych. którzy chcieliby odkryć północną część Europy. Dzika natura, świeże powietrze i widoki zapierające dech w piersi, taka właśnie jest Skandynawia, która na pewno zauroczy każdego. Statek MSC Meraviglia dostarczy dużej dawki komfortu i luksusu podczas rejsu wśród natury, a proponowane wycieczki fakultatywne oraz rozrywki na statku sprawią, że nikt nie będzie miał ani chwili na nudę.

 

Dlaczeg rejs z nami to dobry pomysł ?

  • zapewniamy opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
  • komfortowy przejazd autokarem do portu
  • ciekawe wycieczki fakultatywne 
  • postój w pięknych portach i możliwość zobaczenia m.in. sławnego punktu widokowego Pulpit Rock (Preikestolen)

 

Wybierz się w wirtualną podróż po statku! 

http://virtual-tours.msccruises.com/MSC-Meraviglia/en-us/index.html?sc=scene_interior


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wyjazd autokarek - przejazd do Kiel (Niemcy)

Zbiórka o godz: 05:00 w Katowicach, przejazd do Warszawy.

O godz. 09:00 wyjazd z Warszawy, przyjazd do KIEL (Niemcy) ok. godz. 17:00.
Kiel / Niemcy, zaokrętowanie na statek

Dzień 2 - Kopenhaga / Dania

Naszym pierwszym przystankiem będzie Kopenhaga. Jest to największe miasto w Danii jak również i jej stolica. Kopenhaga nie cieszy się taką popularnością jak inne europejskie stolice typu Rzym czy Paryż. Nie mniej jednak warto poznań to interesujące miasto. Nie bez przyczyny Dania od lat ląduje na liście  10 najszczęśliwszych państw na świecie. Przyczyniają się do tego niskie podatki, świetna służba zdrowia czy też wysoki poziom edukacji. Być może nie zdążymy uświadczyć tych pozytywnych stron państwa, ale Kopenhaga na pewno zauroczy nas swoim malowniczym położeniem nad kanałem, kolorowymi domkami, szerokim deptakiem Stroget czy też rzeźbą Christiana Andersen'a. Kopenhaga na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym i zachęci do dalszego eksplorowani tego kraju!

Cena wycieczki od:

Czas trwania: 

Dzień 3 - Dzień na morzu

Ten dzień spędzimy na morzu. 

Zobacz jakie atrakcje oferuje statek MSC Meraviglia: 

https://www.msccruises.com.au/en-au/Discover-MSC/Cruise-Ships/MSC-Meraviglia/Entertainment.aspx

Dzień 4 - Hellesylt, Geiranger / Norwegia

Nasz statek wpłynie do niesamowitej krainy, która chwilami będzie wydawała się niczym z baśni. Dookoła będą otaczać nas spekatkularne widoki, zieleń będzie się mieszać z granatem wody, w oddali zarysują się kształty domków, które będą niczym zjawy, ponieważ ktoż mógłby mieszkać w tak odległej krainie? Będziemy musieli mieć się na baczności, bo wkroczymy na teren zamieszkiwany przez baśniowe trolle! Płynąc tzw. Złotą Trasą zobaczymy słynny Gerjangerfjord. Statek wpłynie głęboko w fiord, a wszystko to będzie możliwe dzięki głębokości 700m. Fiord otoczony jest spektakularnymi wodospadami, z których najbardziej popularne noszą nazwę - Siedem Sióstr, Zalotnik i Ślubny Welon.

Dzień 5 - Flaam / Norwegia

Kolejnego dnia zawitamy do miejscowości Flam. To urocze miasteczko jest znane głównie ze swojej kolejki górskiej. Flamsbana to jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie.  Podczas jazdy różnica wzniesień będzie wynosiła ponad 850 m n.p.m., a po pokonaniu 20 tuneli dojadą Państwo do stacji Myrdal. W czasie przejazdu będzie można uchwycić na fotografiach niezwykłe górskie widoki i krajobrazy. Flamsbana, to efekt fantazji i odwagi inżynierów, przez ponad połowę trasy pociąg porusza się pod kontem nachylenia 55‰ dostarczając podróżnym niesamowitych emocji i widoków!

Cena wycieczki od:

Czas trwania: 

Dzień 6 - Stavanger/ Norwegia

Stavanger - miasto, które zachwyca swoją starą dzielnicą. Przystanek w Stavanger, to doskonała okazja do spaceru wśród urokliwych, białych domków wybudowanych pod koniec XVIII wieku. Znajdziemy tam wiele galerii sztuki oraz butików, gdzie rzemieślnicy tworzą swoje dziełą. Ale spacer po pięknym miasteczku, to nie wszystko, co Stavanger może zaoferować. W okolicy znajduje się jeden z najsławniejszych fiordów Lysefjord, który oferuje widok ze znanego punktu Preikestolen. Szacuje się, że przybywa tutaj rocznie ponad 100 tyś. turystów, co nie powinno budzić zdziwienia, bo panorama jaką oferuje na pewno zapadnie każdemu w pamięci!

Cena wycieczki od:

Czas trwania: 

Dzień 7 - Dzień na morzu

Ten dzień spędzimy na morzu. 

Zobacz jakie atrakcje oferuje statek MSC Meraviglia: 

https://www.msccruises.com.au/en-au/Discover-MSC/Cruise-Ships/MSC-Meraviglia/Entertainment.aspx

Dzień 8 - Kiel / Niemcy, wyokrętowanie

Przejazd z Kiel do Warszawy i przyjazd ok. godz. 16:00 Przyjazd do Katowic ok. godz. 20:00

Dodatkowe informacje

Skandynawia kusi swoją dziką naturą i widokami, których nie doświadczymy nigdzie indziej. Jesień, to wspaniały czas na odkrycie tego lądu. Świetnym pomysłem może być rejs na luksusowym statku MSC Meraviglia, który zabierze nas w głąb fascynujących fiordów. Podczas jednej wyprawy odwiedzimy dwa kraje - Danię i Norwegię. Zaczniemy od tętniącej życiem Kopenhagi by ruszyć dalej w kierunku oazy spokoju jaką jest Geiranger w Norwegii. Od tej pory zanurzymy się w naturze, a jedynym hałasem będzie dźwięk wody lub odgłos przyrody. W miasteczku Flaam emocji dostarczy nam przejażdżka kolejką górską po krętych drogach i tunelach. Ostatnią stacją jest Stavanger to propozycja zobaczenia sławnego widoku Preikestolen oraz spacer po miasteczku, które ozdobione jest białymi domkami i kwiatami. 

Cudowne miesjca, niesamowite widoki, natura i wypoczynek na statku - połączenie, które nie może się nie udać!

 

DODATKOWE INFORMACJE:
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku gdy liczba uczestników będzie niższa niż 30 osób
- trasa autokaru oraz godziny wyjazdu mogą ulec zmianie

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij