Rejs - praktyczne informacje

Morze Śródziemne z Maltą

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po  Morzu Śródziemnym na trasie Genua - Neapol - Mesyna - Valletta - Barcelona - Marsylia - Genua. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Poesia **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w śródziemnomorskich miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by w ciągu jednego tygodnia skosztować prawdziwej neapolitańskiej pizzy, wyjść na wulkan Etna, popływać z delfinami na Malcie, pospacerować po Barcelonie śladami Gaudiego czy też spróbować hiszpańskiego wina a także zobaczyć najstarsze miasto Francji, zabytkową Marsylię. Ale to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta. UWAGA! Terminy podane w ofercie to sztywne terminy poszczególnych rejsów, w przypadku gdy godzina przylotu do miasta portowego w dniu rejsu jest zbyt późna (istnieje ryzyko nie zdążenia na odprawę portową) przylot będzie konieczny na dzień przed rejsem i doliczony zostanie nocleg transferowy.

 


 

DZIEŃPROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.GENUA, WŁOCHY -17:00
2.NEAPOL, WŁOCHY13:0019:00
3.MESYNA, WŁOCJHY8:00 18:00 
4.VALETTA, MALTA8:00  18:00  
5.DZIEŃ NA MORZU- -
6.BARCELONA, HISZPANIA 9:00   18:00  
7.MARSYLIA, FRANCJA 9:00  17:00 
8.GENUA, WŁOCHY 8:00 -


 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Transfer z hotelu do portu w Genui. Zaokrętowanie na statku MSC Meraviglia. O 17:00 statek odpływa z portu w kierunku Neapolu.

Dzień 2 - Neapol, Włochy

Miasto położone w południowych Wloszech, w centrum Zatoki Neapolitańskiej i u podnóży wulkanu Wezewiusz. Neapol jest trzecim pod względem populacji miastem Włoch, ustępując pod tym względem Rzymowi oraz Mediolanowi. Najbardziej rozpoznawalnymi symbolami miasta są: najlepsza na świcie pizza (w końcu to właśnie tutaj ją wymyślono), opera, ruchliwe ulice oraz Sophie Loren.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

SORRENTO (city tour)–  zwiedzimy Sorrento małe miasteczko otoczone wapiennymi wzgórzami, gdzie drzewa oliwne i gaje cytrusowe są kwintesencją krajobrazu. Nasza piesza wycieczka rozpocznie się w Piazza Tasso i prowadzić będzie przez zabytkowe uliczki tego wyjątkowego miasta.

EXCURSION TO VESUVIUS (active & adventure) – góra Wezuwiusz sięga prawie 1300 m n.p.m. Przewodnik zabierze państwa na przyjemny spacer do krateru, z którego rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Neapolitańską.

 

Dzień 3 - Mesyna, Sycylia

To trzecie co do wielkości miast Sycylii, położone nas cieśniną oddzielającą wyspę od kontynentalnych Włoch. W najwęższym miejscu mierzy ona około trzech kilometrów. W Mesynie warto zobaczyć Fontannę di Orione oraz Romańską katedrę z wieżą posiadającą największy na świecie mechanizm zegarowy, z figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

ETNA (natural wonders) – wycieczka na wulkan Etna - najwyższy wulkan w Europie osiągający prawie 3300 m n.p.m. Tras wiedzie przez miasteczko Zafferana Etnea, położone na południowym skrzydle wulkanu, które zapewnia piękne widoki na góry i morze.

TAORMINA (culture & history) - Taormina uznawana jest za jeden z klejnotów Sycylii. W planie wycieczki zwiedzanie słynnego starożytnego grecko-rzymskiego teatru, Pałac Corvaia, zabytkowy XV wieczny budynek, w którym niegdyś mieścił się Parlament sycylijski.

Dzień 4 - Valletta, Malta

Jest to najdalej wysunięta na południe Europejska stolica. Valletta wraz z 320 zabytkami, jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto z wąskimi uliczkami i ciekawą architekturą jest istnym rajem dla spacerowiczów.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

JEEP TOUR (something special) - czterogodzinna nieprzerwana zabawa w trakcie wycieczki jeepem z przewodnikiem po północnej części Malty. Minimalny wiek uczestników to 4 lata.

DOLPHIN EXPERENCE (natural wonders) – dla rodzin polecamy pływanie z delfinami, gdyż jest to idealna atrakcja dla dzieci. W parku nadmorskim, będą mieli państwo krótką prelekcję na temat zachowań delfinów, a następnie będą mogli przebywać Państwo z wyszkolonymi delfinami. Minimalny wiek uczestników to 8 lat.

Dzień 5 - Dzień na morzu

Dzień 5 jest dniem w którym statek pokonuje trasę z Malty do Kataloni. cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do "małej przerwy" od zwiedzania portowych miast śródziemnomorskich, zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Meraviglia.

Dzień 6 - Barcelona, Hiszpania

Drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii i jeden z największych ośrodków kulturalno – turystycznych w Europie. Jest stolicą wspólnoty autonomicznej Katalonii. Miasto wciśnięte pomiędzy morze i góry Serra de Collserola. Barcelona jest miastem tętniącym życiem, pełnym ciekawych obiektów, szczególnie tych specyficznych dla Barcelony z okresu katalońskiego modernizmu.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

HIGHLIGHTS OF BARCELONA, MONTSERRAT & WINE TASTING (culture & history) – całodniowa wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania najważniejszych zabytków Barcelony Trasa wiedzie w dół Paseo de Gracia, jednego z głównych bulwarów Barcelony, przechodząc przez Park Gaudiego, oraz niesamowitą Katedrę Sagrada Familia. Następnie przejazd na postrzępione kolumny z piaskowca Gór Montserrat i opactwa Santa Maria de Montserrat. Dalej autokarem do miejscowości Sant Sadurni i winnic Cavas Vilarnau. Oprócz poznania procesu tworzenia wina odbędą Państwo degustację win.

Dzień 7 - Marsylia, Francja

Marsylia jest drugim po Paryżu miastem pod względem zamieszkujących go ludzi i jednocześnie najstarszym  miastem w kraju. To miasto ogromnych kościołów, artystycznych uliczek i dobrego jedzenia. Jego bogata historia wynosi ponad 2500 lat, a w samym mieście widać duże wpływy kultury z południa Europy i Afryki. Miasto zostało bowiem założone przez Greków i spełniało rolę podobną do obecnej – czyli głównego portu Francji. Główną atrakcją jest słynną Bazyliką Notre-Dame de la Garde, która znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

AIX-EN-PROVENCE (city tour) – wycieczka rozpoczyna się z wizytą w katedrze Św. Zbawiciela z XII wieku. Przejdziemy komorą przez bogato zdobiony portal gotycki z misternie rzeźbionymi drzwiami. Proponujemy przyjemny spacer (1,5 godziny) przez historyczne centrum miasta.

AVIGNON AND MARSEILLES (culture & history) –  całodniowa wycieczka rozpoczyna się zaczyna się w Marsylii od bazyliki Notre Dame de la Garde. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasta Avignon. Odwiedzimy Pałac papieski - starożytną fortecę bogatą w

galerie i kaplice. Freski i ręcznie malowane tkaniny w sypialniach i prywatnych pokojach papieży świadczą o dawnym bogactwie tej rezydencji.

Dzień 8 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Statek dopływa do portu o 9:00. Transfer na lotnisko na lot powrotny.

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij