Rejs - praktyczne informacje

Morze Śródziemne z Casablancą i Lizboną

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po  Morzu Śródziemnym na trasie Genua - Malaga - Casablanca - Lizbona - Barcelona - Marsylia - Genua. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Magnifica **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w śródziemnomorskich miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by w ciągu jednego tygodnia zobaczyć najstarsze miasto Francji, czyli Marsylię, pospacerować po Barcelonie śladami Gaudiego,  przejechać się lizbońskim żółtym tramwajem, poczuć marokański orient czy też skosztować hiszpańskiego i portugalskiego wina. Ale to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta. UWAGA! Terminy podane w ofercie to sztywne terminy poszczególnych rejsów, w przypadku gdy godzina przylotu do miasta portowego w dniu rejsu jest zbyt późna (istnieje ryzyko nie zdążenia na odprawę portową) przylot będzie konieczny na dzień przed rejsem i doliczony zostanie nocleg transferowy.

 

 GENUAWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.DZIEŃ NA MORZU-17:00
2.MALAGA12:0018:00
3.CASABLANCA9:0023:00
4.DZIEŃ NA MORZU--
5.LIZBONA8:0016:00
6.DZIEŃ NA MORZU--
7.BARCELONA12:0019:00
8.MARSYLIA8:0018:00
9.GENUA9:00-

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Wylot dzień przed rozpoczęciem rejsu. Transfer do hotelu.

Dzień 2 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Transfer do portu w Genui. Zaokrętowanie na statku MSC Splendida. O godz. 17:00 statek odpływa w kierunku Malagi.

Dzień 3 - Dzień na morzu.

Zachęcamy do korzystania z atrakcji na statku.

Dzień 4 - Malaga, Hiszpania

Malaga jako piąte co do wielkości miasto Hiszpanii ze swoim nadzwyczajnym urokiem stanowi jeden z ważniejszym miejsc na turystycznej mapie świata. Kultura, tradycja, gastronomia, godny do pozazdroszczenia klimat i gościnne usposobienie mieszkańców tworzy wizerunek „Padise City”, czyli rajskiego miasta. Mimo, iż jest to nowoczesne, kosmopolityczne miast udało mu się zachować niezmienny hiszpański charakter. W mieście tym warto sobie zarezerwować  czas na spacer dookoła centrum i chłonąć atmosferę tego starożytnego śródziemnomorskiego portu.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

MARBELLA & PUERTO BANÚS (city tour) –  pół-dniowa wycieczka do nadmorskiego kurortu Marbella – jednej z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Costa del Sol i na pewno jednej z najładniejszych. Następnym przystankiem będzie Marina w Puerto Banus, na przedmieściach Marbelli, gdzie będą mieli Państwo wolny czas na kawę, zwiedzanie ośrodka i podziwianie pięknych jachtów zacumowanych w luksusowej przystani.

Cena: 59 USD/42 USD

THE CAVES OF NERJA (natural wonders) –  kilkugodzinna wycieczka krajoznawcza z przejazdem autokarem z portu w Maladze do nadmorskiej miejscowości Nerja, gdzie znajduje się system sieci jaskiń. Kompleks ten uważany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu w Europie. System jaskiń składa się z różnych komór z charakterystycznymi stalaktytami i stalagnitami.

Cena: 62 USD/49 USD

 

Dzień 5 - Casablanca, Maroko

Casablanca położona w zachodniej części Maroka, leżąca u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, jest głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym Maroka, a także największym portem morskim w północnej Afryce. Wbrew pozorom największym miastem Maroka nie jest jego stolica Rabat, lecz właśnie Casablanca licząca ponad 4 mln mieszkańców będąca dynamicznie rozwijającą się metropolią o iście zachodnioeuropejskim charakterze.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

RABAT (city tour) – to obowiązkowy punkt zwiedzania. Rabat jest stolicą Maroko, a także trzecią co do wielkością metropolią w kraju liczącą ponad 650 000 mieszkańców. Zwiedzanie rozpocznie się od Grand Mechouar Official Square i Hassan Tower.

Cena: 79 USD/ 59 USD

MARRAKECH (city tour) – 3 godziny jazdy autokarem z portu w Casablance leży tętniące życiem miasto Marrakesz, zwane także Perłą Południa. W planie wycieczki zawarte są najważniejsze zabytki Marrakeszu, w tym pięknie zdobione grobowce Saadytów.

Cena: 155 USD/ 112 USD

Dzień 6 - Dzień na morzu

Zachęcamy do korzystania z atrakcji na statku.

Dzień 7 - Lizbona, Portugalia

Stolica Portugalii położona jest na zboczach wzgórza na prawym brzegu rzeki Tag, niedaleko jej ujścia do oceanu. Bardzo charakterystycznym dla Lizbony elementem jest most 25 Kwietnia, ale także pobliski most Vasco de Gama, który jest najdłuższy w Europie. Kolejnym utrwalonym już symbolem są żółte tramwaje przewożące mieszkańców po wzgórzach miasta.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

SINTRA & CASCAIS (city tour) – wycieczka do Sintry to niezwykle malownicze portugalskie miasteczko położone wśród porośniętych sosnami wzgórz Serra de Sintra, na zachód od Lizbony. W centrum miasteczka znajduje się Narodowy Pałac Królewski. Ten wspaniały, średniowieczny pałac wyróżniają dwa ogromne stożkowe kominy. Następnie przejezd do Cascais, urokliwej wioski rybackiej, będącej ulubiona letnią rezydencją rodziny królewskiej.

75 USD/55 USD

ARRABIDA WINERY TOUR (something special) –  wycieczka prowadzi

do miejscowości Azeitao, znanej ze swoich słynnych ciastek i wina Moscatel de Setubal. Odwiedzimy lokalną winnicę w celu degustacji win oraz aby dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzy się ten słodki aperitif. Następnie będziemy kontynuować wycieczkę w kierunku Parku Narodowego Natural da Arrabida, który został ustanowiony w celu ochrony dzikich i pięknych krajobrazów oraz bogatej gamy ptaków i dzikich zwierząt.

Cena: 55 USD/39USD

Dzień 8 - Dzień na morzu

Zachęcamy do korzystania z atrakcji na statku.

Dzień 9 - Barcelona, Hiszpania

Drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii i jeden z największych ośrodków kulturalno – turystycznych w Europie. Jest stolicą wspólnoty autonomicznej Katalonii. Miasto wciśnięte pomiędzy morze i góry Serra de Collserola. Barcelona jest miastem tętniącym życiem, pełnym ciekawych obiektów, szczególnie tych specyficznych dla Barcelony z okresu katalońskiego modernizmu.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

HIGHLIGHTS OF BARCELONA, MONTSERRAT & WINE TASTING (culture & history) – całodniowa wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania najważniejszych zabytków Barcelony Trasa wiedzie w dół Paseo de Gracia, jednego z głównych bulwarów Barcelony, przechodząc przez Park Gaudiego, oraz niesamowitą Katedrę Sagrada Familia. Następnie przejazd na postrzępione kolumny z piaskowca Gór Montserrat i opactwa Santa Maria de Montserrat. Dalej autokarem do miejscowości Sant Sadurni i winnic Cavas Vilarnau. Oprócz poznania procesu tworzenia wina odbędą Państwo degustację win.

Cena:75 USD/59 USD

Dzień 10 - Marsylia, Francja

Marsylia jest drugim po Paryżu miastem pod względem zamieszkujących go ludzi i jednocześnie najstarszym  miastem w kraju. To miasto ogromnych kościołów, artystycznych uliczek i dobrego jedzenia. Jego bogata historia wynosi ponad 2500 lat, a w samym mieście widać duże wpływy kultury z południa Europy i Afryki. Miasto zostało bowiem założone przez Greków i spełniało rolę podobną do obecnej – czyli głównego portu Francji. Główną atrakcją jest słynną Bazyliką Notre-Dame de la Garde, która znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

AIX-EN-PROVENCE (city tour) – wycieczka rozpoczyna się z wizytą w katedrze Św. Zbawiciela z XII wieku. Przejdziemy komorą przez bogato zdobiony portal gotycki z misternie rzeźbionymi drzwiami. Proponujemy przyjemny spacer (1,5 godziny) przez historyczne centrum miasta.

Cena:69 USD/52 USD

AVIGNON AND MARSEILLES (culture & history) – całodniowa wycieczka rozpoczyna się zaczyna się w Marsylii od bazyliki Notre Dame de la Garde. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasta Avignon. Odwiedzimy Pałac papieski - starożytną fortecę bogatą w galerie i kaplice. Freski i ręcznie malowane tkaniny w sypialniach i prywatnych pokojach papieży świadczą o dawnym bogactwie tej rezydencji.

Cena: 99 USD/72 USD

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij