Rejs - praktyczne informacje

Adriatyk z Wenecji

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po trzech Morzach: Adriatyckim, Jońskim i Egejskim na trasie Wenecja - Bari - Katakolon - Mykonos - Piraeus - Saranda - Dubrownik - Wenecja. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z: przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Poesia **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w  miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by w ciągu jednego tygodnia skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, odwiedzić wyspy greckie, półwysep peloponezki i legendarny Olimp, zobaczyć albański kurort  czy też malowniczy Dubrownik z bogatą historią. Ale to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta.

 

DZIEŃPROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.WENECJA, WŁOCHY-16:00
2.BARI, WŁOCHY10:0017:00
3.KATAKOLON, OLIMP/GRECJA11:0017:00
4.MYKONOS, GRECJA8:0019:00
5.PIRAEUS, ATENY/GRECJA7:3016:30
6.SARANDA, ALBANIA12:0020:00
7.DUBROWNIK, CHORWACJA9:0015:00
8.WENECJA, WŁOCHY9:00-

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wenecja, Włochy - port zaokrętowania

Miasto zwane Królową Adriatyku - stolica regionu Veneto zajmuje 118 małych wysp na bagnistej lagunie, wzdłuż morza. Cały ten obszar znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wenecja, to nie tylko miasto, to również symbol – kulturowy, architektoniczny, turystyczny, a ostatnio także środowiskowy. Każdy natychmiast oczami wyobraźni widzi miasto na wodzie, kanały, gondole, pałac dożów.

Transfer do portu w Wenecji. Zaokrętowanie na statku MSC Poesia. O godz. 16:30 statek odpływa w kierunku Bari.

 

Dzień 2 - Bari, Włochy

Bari to miasto na południowym wschodzie Włoch, stolica regionu Apulia położona nad morzem Adriatyckim. W starożytności Bari było małą rzymską osadą, znaną pod nazwą Barium. Rozwinęło się w VI-X w. Kiedy pełniło rolę największego portu południowo-wschodniej Italii. W epoce wypraw krzyżowych Bari wyrosło na zamożną republikę czerpiącą swe bogactwo z handlu morskiego. Następnie miasto było stolicą samodzielnego księstwa Bari.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

THE „SASSI” IN MATERA (natural wonders) – To 4 godzinna wycieczka do Sassi di Matera – włoskiego miasta wykutego w kamieniu, uznawanego za jedno z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast na świecie. W mieście znajduje się zamek z XVI wielu oraz liczne, stare kościoły do których dojść można krętymi i wąskimi uliczkami. „Sassi” - stara zabytkowa część miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 3 - Kataklon, Kreta

Katakolon to malutkie miasteczko na Peloponezie nad Morzem Jońskim. Stanowi ono punkt wypadowy do Olimpii z imponującym stanowiskiem archeologicznych. W starożytności było to najsławniejsze miejsce kultu Zeusa. Ruiny w Olimpii wpisane zostały na listę UNESCO.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

OLYMPIA & MUSEUM (culture and history) – Wycieczka szlakiem starożytnych olimpijczyków do archeologicznych pozostałości Olimpii, zaledwie kilka minut drogi autobusem z portu. To tutaj odbyły się pierwsze igrzyska w 776 r. P.n.e. i odbywały się co 4 lata na stadionie olimpijskim, zwane dalej igrzyskami olimpijskimi od miejsca ich odbywania się. To w tym miejscu zapalany jest znicz olimpijski, będący symbolem dzisiejszych igrzysk.

TRANSFER TO THE BEACH (sea & sun) – dla fanów odpoczynku proponujemy transfer z portu na plażę Kourouta, oddaloną o ok. 30 min jazdy autobusem. Plaża jest idealnym miejscem do cieszenie się pięknymi widokami oraz greckim słońcem. Na odpoczynek i plażowanie, a także spacer po okolicy przeznaczyć można 4 godziny.

Dzień 4 - Mykonos, Grecja

Mykonos to jedna z najczęściej odwiedzanych wysp greckich na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Cyklady, położona pomiędzy wyspami Tinos, Siros, Naksos oraz Paros. Mykonos to także stolica wyspy i uroczy port pełen kolorowych łódek i luksusowych jachtów. Zabudowana jest małymi gustownymi, białymi domami, o przeważającym, niebieskim kolorze drzwi i okien, bogato ukwieconymi, usytuowanymi wzdłuż wąskich , krętych uliczek. Atrakcją jest także lokalny, oryginalny styl budownictwa, nawiązujący jeszcze do epoki mykeńskiej i specyficznie ornamentowy.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

ISLAND TOUR & RELAX AT THE BEACYH (something special) – W trakcie spokojnej wycieczki zwiedzimy Mykonos oraz stary port, a także rzadko odwiedzane zakątki miasta, jego ukryte skarby, wąske i kręte uliczki oraz zaciszne ogrody otoczone murami.

Dzień 5 - Piraeus, Grecja

Piraeus to miasto wchodzące w skład Wielkich Aten, oddalone od nich o 8 km. W starożytności był to ważny port wojenny, położony na wyspie i połączony z lądem wąską, zalewaną przez wodę ścieżką. Obecnie pełni funkcję jednego z dwóch głównych portów Aten i jest idealną bazą wypadową do zwiedzenia greckiej stolicy.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

ATHENS 7 ACROPOLIS (culture and history) – To kompleksowe zwiedzanie po głównych ulicach I placah miasta. Ateny są powszechnie uważane za kolebkę zachodniej cywilizacji i narodzin współczesnej demokracji. Po objeździe miasta zwiedzimy starożytną część, a w niej Akropol. Po zwiedzaniu czas wolny na drobne zakupy.

PANORAMIC TOUR OF ATHENS (scenic route) – To idealn propozycja dla osób, które nie chcą się wspinać po schodach Akropolu, ale którzy chcą zobaczyć ogólną panoramę greckiej stolicy. W trakcie przejazdu autobusu przewodnik wskaże najważniejsze starożytne budowle w tym łuk Kadriana, posąg Lord Byron, Świątynię Zeusa, a także Akropol. Przewidziany czas wolny.

Dzień 6 - Saranda, Albania

Niewielkie miasto kurortowe i port nad Morzem Jońskim w południowej Albanii. Świetne miejsce na początek eksplorowania wybrzeża albańskiego. Słoneczna pogoda i malowniczy krajobraz - góry w tle i mnóstwo parków oraz pieknych plaż  wokół Sarandy, są gwarantem jakości adekwatnej do jakości kurortów śródziemnomorskich.

Wycieczki fakultatywne :

Sarande City Tour
Gjirokastra
Starożytne Ruiny Butryntu

Dzień 7 - Dubrownik, Chorwacja

Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Początkowo Dubrownik był osada o nazwia Raguza, która powstała na wysepca Lausa, a dopiero w XII wieku została połączona z lądem i powstałą tam osadą Dubrovnik. Nazywany jest niezdobytym miastem. To spore miasto, rozrzucone za zboczach wzgórz, z dużą starówką ukrytą za ogromnymi murami, które zostały niezdobyte aż do nadejścia wojsk Napoleona w 1806 roku.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

DUBROVNIK AND IT’S OLD CITY WALLS (city tour) – Wycieczka rozpoczyna się od transferu autokarem do wspaniałego centrum Dubrownika – „Perły Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto słynie z serii wież, baszt i murów obronnych otaczających całe historyczne centrum miasta i port, które uważane są za jedne z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w Europie.

Dzień 8 - Wenecja, Włochy

Statek dopływa do portu o 9:00. Transfer z portu na lotnisko i powrót do Polski.

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij