Rejs - praktyczne informacje

Wiosenna Super Oferta

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po  Morzu Śródziemnym na trasie Genua - Civitaveccia - Palermo - Valetta - Barcelona - Marsylia - Genua. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Splendida **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Jest to oferta wyjątkowo atrakcyjna ze względu na cenę jak i dodatkową usługę w pakiecie - opiekę polskiego pilota podczas rejsu.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w śródziemnomorskich miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by w ciągu jednego tygodnia skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, przenieść się na chwilę do starożytnego Rzymu, pospacerować po Barcelonie śladami Gaudiego, zobaczyć najstarsze miasto Francji, zabytkową Marsylię a także odwiedzić bardzo popularną teraz Maltę. Ale to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta.

 

 PROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.GENUA, WŁOCHY-18:00
2.CIVITAVECCHIA, RZYM/WŁOCHY8:0019:00
3.PALERMO, SYCYLIA/ WŁOCHY10:0017:00
4.VALETTA10:0018:00
5.DZIEŃ NA MORZU--
6.BARCELONA, HISZPANIA9:0018:00
7.MARSYLIA, FRANCJA8:0017:00
8.GENUA, WŁOCHY8:00-

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Wylot przed rozpoczęciem rejsu. Transfer do portu w Genui. Zaokrętowanie na statku MSC Splendida. O 18:00 statek odpływa z portu w kierunku Rzymu.

Dzień 2 - Civitavecchia, Rzym - Włochy

Rzym - Stolica Republiki Włoskiej oraz największe miasto Włoch. Liczy ok. 2,8 mln mieszkańców. Leży na zachodnim skraju środkowej Italii, nad rzeką Tyber. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i największą atrakcją turystyczną Włoch. Na terenie miast znajduje się również Watykan – suwerenne państwo kościelne.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

ROME SIGHTSEEING (scenic route) –  wycieczka autokarowa to jeden z najwygodniejszych sposobów zwiedzenia Rzymu. Trasa wiedzie wzdłuż najbardziej rozpoznawalnych atrakcji i zabytków Rzymu: Koloseum, Piramida Cestiusza, Circus Maximus. Następnie autobus zatrzyma się pod Watykanem, gdzie będą mieli państwo czas na samodzielnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra lub spacer spokojnymi uliczkami państwa watykańskiego.

Cena: 69 USD / 52 USD

Dzień 3 - Palermo, Sycylia

Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Odzwierciedlenie bogatej historii miasta odnaleźć można w: Hiszpańskich Pałacach, średniowiecznych uliczkach, czy arabsko-normańskich kościołach. Podczas spaceru po starówce należy nie pominąć zabytkowej dwunasowiecznej katedry (Cattedrale di Palermo) oraz trzeciego pod względem wielkości teatru w Europie (Teatro Massimo).

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

COACH TRANSFER TO MONDELLO (sea & sun) – dla fanów odpoczynku proponujemy transfer z portu do miejscowości Mondello, gdzie znajduje się plaża słynąca z drobnego, białego piasku. Na odpoczynek i plażowanie, a także spacer po miejscowości przeznaczyć można 4 godziny.

Cena: 25 USD/ 25 USD

CEFALU (culture & history) – małe, urokliwe miasteczko położone godzinę jazdy z Palermo, które zostało założone przez Normana króla Rogera II w XII wieku. Odwiedzimy Katedrę Duomo del Cristo Pantocratore w Cefalu. Czas wolny na spacer po wąskich uliczkach Cefalu.

Cena: 69 USD/ 52USD

Dzień 4 - Valetta, Malta

Jest to najdalej wysunięta na południe Europejska stolica. Valletta wraz z 320 zabytkami, jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto z wąskimi uliczkami i ciekawą architekturą jest istnym rajem dla spacerowiczów.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

JEEP TOUR (something special) - czterogodzinna nieprzerwana zabawa w trakcie wycieczki jeepem z przewodnikiem po północnej części Malty. Minimalny wiek uczestników to 4 lata.

Cena: 89 USD/ 62 USD

DOLPHIN EXPERENCE (natural wonders) – dla rodzin polecamy pływanie z delfinami, gdyż jest to idealna atrakcja dla dzieci. W parku nadmorskim, będą mieli państwo krótką prelekcję na temat zachowań delfinów, a następnie będą mogli przebywać Państwo z wyszkolonymi delfinami. Minimalny wiek uczestników to 8 lat.

Cena: 195 USD/ 179 USD

Dzień 5 - Dzien na morzu

Dzień 5 jest dniem w którym statek pokonuje trasę z Malty do Katalonii. cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do "małej przerwy" od zwiedzania portowych miast śródziemnomorskich, zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Splendida.

Dzień 6 - Barcelona - Hiszpania

Drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii i jeden z największych ośrodków kulturalno – turystycznych w Europie. Jest stolicą wspólnoty autonomicznej Katalonii. Miasto wciśnięte pomiędzy morze i góry Serra de Collserola. Barcelona jest miastem tętniącym życiem, pełnym ciekawych obiektów, szczególnie tych specyficznych dla Barcelony z okresu katalońskiego modernizmu.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

HIGHLIGHTS OF BARCELONA, MONTSERRAT & WINE TASTING (culture & history) – całodniowa wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania najważniejszych zabytków Barcelony Trasa wiedzie w dół Paseo de Gracia, jednego z głównych bulwarów Barcelony, przechodząc przez Park Gaudiego, oraz niesamowitą Katedrę Sagrada Familia. Następnie przejazd na postrzępione kolumny z piaskowca Gór Montserrat i opactwa Santa Maria de Montserrat. Dalej autokarem do miejscowości Sant Sadurni i winnic Cavas Vilarnau. Oprócz poznania procesu tworzenia wina odbędą Państwo degustację win.

Cena:75 USD/59 USD

Dzień 7 - 

Marsylia jest drugim po Paryżu miastem pod względem zamieszkujących go ludzi i jednocześnie najstarszym  miastem w kraju. To miasto ogromnych kościołów, artystycznych uliczek i dobrego jedzenia. Jego bogata historia wynosi ponad 2500 lat, a w samym mieście widać duże wpływy kultury z południa Europy i Afryki. Miasto zostało bowiem założone przez Greków i spełniało rolę podobną do obecnej – czyli głównego portu Francji. Główną atrakcją jest słynną Bazyliką Notre-Dame de la Garde, która znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

AIX-EN-PROVENCE (city tour) – wycieczka rozpoczyna się z wizytą w katedrze Św. Zbawiciela z XII wieku. Przejdziemy komorą przez bogato zdobiony portal gotycki z misternie rzeźbionymi drzwiami. Proponujemy przyjemny spacer (1,5 godziny) przez historyczne centrum miasta.

Cena:69 USD/52 USD

AVIGNON AND MARSEILLES (culture & history) –  całodniowa wycieczka rozpoczyna się zaczyna się w Marsylii od bazyliki Notre Dame de la Garde. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasta Avignon. Odwiedzimy Pałac papieski - starożytną fortecę bogatą w

galerie i kaplice. Freski i ręcznie malowane tkaniny w sypialniach i prywatnych pokojach papieży świadczą o dawnym bogactwie tej rezydencji.

Cena: 99 USD/72 USD

Dzień 8 - Genua, Włochy - port wyokrętowania

Przypłynięcie do Genui o godz. 08:00. Wyokrętowanie ze statku. Transfer na lotnisko. Lot powrotny.

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku większych rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EUR.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij