Rejs - praktyczne informacje

Rejs Wielkanocny SUPER OFERTA

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny rejs po  Morzu Śródziemnym na trasie Genua - Barcelona - Palma de Mallorca - Marsylia - Genua. W ofercie  zawarty jest kompleksowy pakiet złożony z przelotów, transferów, ubezpieczenia podróży oraz rejsu statkiem na statku MSC Fantasia **** zapewniającym najlepsze kategorie zakwaterowania.
Oprócz tego, podczas pobytu "na lądzie" mamy do zaproponowania szeroki wachlarz atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych w śródziemnomorskich miastach portowych.  Jest to niepowtarzalna okazja do tego,  by podczas Wielkanocnego Tygodnia zwiedzić hiszpańską wyspę, sprawdzić smaki Katalonii i pospacerować śladami Gaudiego, a także zobaczyć najstarsze miasto Francji, zabytkową Marsylię. Ale to jeszcze nie wszystko!
Dodatkowo, na Państwa życzenie, oferta może zostać uzupełniona o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed czy po rejsie w mieście wypłynięcia lub jego okolicach. Wszystko to, będzie oczywiście idealnie dostosowane do potrzeb naszego klienta. UWAGA! Terminy podane w ofercie to sztywne terminy poszczególnych rejsów, w przypadku gdy godzina przylotu do miasta portowego w dniu rejsu jest zbyt późna (istnieje ryzyko nie zdążenia na odprawę portową) przylot będzie konieczny na dzień przed rejsem i doliczony zostanie nocleg transferowy.

 

DZIEŃPROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEODPŁYNIECIE
1.GENUA, WŁOCHY-17:00
2.BARCELONA, HISZPANIA13:0023:59
3.PALMA DE MALLORCA9:00-
4.PALMA DE MALLORCA-19:00
5.MARSYLIA, FRANCJA12:0020:00
6.GENUA, WŁOCHY9:00-

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Genua - Port Zaokrętowania

Transfer z lotniska do portu w Genui. Zaokrętowanie na statku MSC fantasia ****. O 17:00 statek odpływa z portu w kierunku Barcelony.

Dzień 2 - Barcelona - Hiszpania

Drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii i jeden z największych ośrodków kulturalno – turystycznych w Europie. Jest stolicą wspólnoty autonomicznej Katalonii. Miasto wciśnięte pomiędzy morze i góry Serra de Collserola. Barcelona jest miastem tętniącym życiem, pełnym ciekawych obiektów, szczególnie tych specyficznych dla Barcelony z okresu katalońskiego modernizmu.

Propozycja wycieczki fakultatywnej:

HIGHLIGHTS OF BARCELONA, MONTSERRAT & WINE TASTING (culture & history) – całodniowa wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania najważniejszych zabytków Barcelony Trasa wiedzie w dół Paseo de Gracia, jednego z głównych bulwarów Barcelony, przechodząc przez Park Gaudiego, oraz niesamowitą Katedrę Sagrada Familia. Następnie przejazd na postrzępione kolumny z piaskowca Gór Montserrat i opactwa Santa Maria de Montserrat. Dalej autokarem do miejscowości Sant Sadurni i winnic Cavas Vilarnau. Oprócz poznania procesu tworzenia wina odbędą Państwo degustację win.

 

Dzień 3 - Palma de Mallorca, Hiszpania

Stolica i największe miasto Balearów oraz wyspy Majorka. Jedna z najpopularniejszych destynacji w basenie Morza Śródziemnego. Oprócz zabytkowej architektury (gotycka katedra La Seu, bazylika Św. Franciszka, Palau de l''Almudaina, a także okrągły zamek Bellver) Palma słynie z bogatego życia nocnego i niezliczonej ilości restauracji, barów i dyskotek. Ponadto, Palma otoczona jest pięknymi piaszczystymi plażami i wszechobecną zielenią.

 Palma de Mallorca CITY TOUR 4 h

Dzień 4 - Palma de Mallorca, Hiszpania
Kolejny dzień na wyspie podczas którego można skorzystać z licznych atrakcji lub wycieczek fakultatywnych. O 19:00 statek odpływa z portu.
Dzień 5 - Marsylia, Francja

Marsylia jest drugim po Paryżu miastem pod względem zamieszkujących go ludzi i jednocześnie najstarszym  miastem w kraju. To miasto ogromnych kościołów, artystycznych uliczek i dobrego jedzenia. Jego bogata historia wynosi ponad 2500 lat, a w samym mieście widać duże wpływy kultury z południa Europy i Afryki. Miasto zostało bowiem założone przez Greków i spełniało rolę podobną do obecnej – czyli głównego portu Francji. Główną atrakcją jest słynną Bazyliką Notre-Dame de la Garde, która znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

AIX-EN-PROVENCE (city tour) – wycieczka rozpoczyna się z wizytą w katedrze Św. Zbawiciela z XII wieku. Przejdziemy komorą przez bogato zdobiony portal gotycki z misternie rzeźbionymi drzwiami. Proponujemy przyjemny spacer (1,5 godziny) przez historyczne centrum miasta.

 

AVIGNON AND MARSEILLES (culture & history) –  całodniowa wycieczka rozpoczyna się zaczyna się w Marsylii od bazyliki Notre Dame de la Garde. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasta Avignon. Odwiedzimy Pałac papieski - starożytną fortecę bogatą w

galerie i kaplice. Freski i ręcznie malowane tkaniny w sypialniach i prywatnych pokojach papieży świadczą o dawnym bogactwie tej rezydencji.

 

Dzień 6 - Genua, Włochy - port zaokrętowania

Statek dopływa do portu o 9:00. Transfer na lotnisko i powrót. Istnieje możliwość wydłużenia pobytu na życzenie klienta.

Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij