Rejs - praktyczne informacje

Rejs na Północne Fiordy

Zapraszamy Państwa na niepowtarzelny rejs, naszą "perełkę" w kategorii rejsów po Morzu Północnym, czyli Rejs na Przylądek Północny! Niezapomniane widoki, jakich dostarczy nam skrupulatnie dopasowana trasa wzdłuż Norweskich Wybrzeży a także niezliczona ilość atrakcji na pokładzie statku MSC Preziosa gwarantują nietuzinkową formę spędzenia urlopu.

 

 

DZIEŃPROGRAM REJSUWPŁYNIĘCIEWYPŁYNIĘCIE
1.HAMBURG, NIEMCY-19:00
2.DZIEŃ NA MORZU--
3.ALESUND, NORWEGIA10:0017:00
4.DZIEŃ NA MORZU--
5.HONNINGSVAG, NORWEGIA15:00-
6.HONNINGSVAG, NORWEGIA-2:00
 TROMSO, NORWEGIA13:0020:00
7.DZIEŃ NA MORZU--
8.MOLDE FJORD, NORWEGIA8:0018:00
9.HELLESYLT - GEIRANGER, NORWEGIA8:0018:00
10.BERGEN, NORWEGIA8:0018:00
11.STAVANGER, NORWEGIA8:0018:00
12.DZIEŃ NA MORZU --
13.HAMBURG, NIEMCY7:00-

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Hamburg, Niemcy - port wyokrętowania

Drugie co do wielkości miasto (1,8 mln mieszkańców) znajduje się nad Łabą i Alster. Ze względu na swoje położenie, Hamburg posiada gęstą sieć dróg wodnych, a nawet ma więcej mostów niż Wenecja! Hanzeatyckieg miasto z portem międzynarodowym, centrum mediów oraz ośrodkiem kultury jest jednym z najważniejszych centrów biznesowych w Niemczech. Miasto kontrastów oferuje odrębną kulturę rozrywki, której można doświadczyć legendarnej dzielnicy St. Pauli, a także w salach muzycznych i teatrach. 1200-letnie miasto jest kochane nie tylko przez tych, którzy interesują się kulturą. Inne atrakcje: Opcja "Michel", cały obiekt portowy, Jungfernstieg, Reeperbahn, wieża telewizyjna, Hagenbeck Zoo, Speicherstadt, Mönckebergstraße, Jacobi Church i rynku rybnego.

Dzień 2 - Dzień na morzu

Cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do  zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Preziosa.

Dzień 3 - Alesund, Norwegia

Portowe miasto handlowe położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii, nad Störfjordem, region Møre og Romsdal. Położone na półwyspie i kilku wyspach, tworzących dogodny port. W 1904 drewniane miasto doszczętnie spłonęło, kompleksową odbudowę w duchu architektury secesyjnej rozpoczęto rok później. Najlepsze widoki na miasto posiada jedno ze wzgórz widokowych "Aksla", dojście tam zajmuje 418 kroków na pieszo. Wgląd do historii lokalnej oferuje muzeum miasta Ålesund. W parku "Atlanterhavs" można poobserwować przeróżne stworzenia Atlantyku w dużych akwariach słonowodnych. Szczególną atrakcją w kategorii natura jest wycieczka do Bird Island "Runde" południowo-Ålesund.

Dzień 4 - Dzien na morzu

Cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do  zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Preziosa.

Dzień 5 - Honningsvag, Przylądek Północny, Norwegia

Norweskie miasteczko rybackie Honningsvag znajduje się zaledwie 25 km od Bieguna Północnego. Stanowi drugi najbardziej wysunięty na północ Europy punkt i znajduje się na norweskiej wyspie Magerøy. The North Cape oferuje piękne widoki na Ocean Arktyczny. Najlepszą atrakcją jest zjawisko zorzy polarnej. Ten naturalny zjawiskowy spektakl można ujrzeć na północ od koła podbiegunowego. Polega ono na tym, że słońce w lecie jest również nad horyzontem w rejonach arktycznych.

Dzień 6 - Honningsvag, Przylądek Północny i Tromso, Norwegia, Koło Podbiegunowe

Po spektakularnym widoku słońca w środku nocy, o godzinie 2:00 dnia szóstego, statek wypływa z portu w Honningsvag w kierunku Tromso, dokąd dobija o godzinie 13:00. Oprócz rosyjskiego Murmańska, Tromso jest największą północną metropolią i najpopularniejszą wśród turystów z całego świata. Tromsø to jedno z najlepszych miejsc do oglądania spektakularnych Northern Lights. Szczególnie polecana jest jest wizyta w imponującej katedrze Arktycznej, Muzeum Polarnym i niezwykły ogród botaniczny. Miłośnicy ryb mogą znaleźć swój raj na ziemi w Tromsø! Szeroki wybór świeżo złowionych ryb serwowany jest w wielu restauracjach i barach. Latem plaża Telegrafbukta jest popularnym miejscem dla mieszkańców i turystów – lecz na kąpiel jest nieco za zimno, temperatura wody rzadko przekracza 10 ° C.

Dzień 7 - Dzień na morzu

Cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do  zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Preziosa.

Dzień 8 - Molde Fjord, Norwegia

Molde jest jedną z gmin w Norwegii. Miasto posiada doskonałe warunki do zrelaksowania się i odpoczynku pośród malowniczych krajobrazów. Szczególnie godne uwagi są ołtarze, mozaiki i witraże oraz 60 domów w typowym stylu Fjordlands. Cała wyspa została stworzona w formie wioski rybackiej. Atrakcje w pobliżu: katedra w Molde, zbudowana w 1957 roku, ratusz z 1966 roku z małym ogrodem różanym na dachu, Muzeum "Romsdal", średniowieczny kościół na wyspie "Veøy".

Dzień 9 - Hellesylt i Geirangerfjord, Norwegia

Geirangerfjord (norw. Geirangerfjorden) - fiord w południowo-zachodniej Norwegii, w 2005 roku wraz z Nærøyfjord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fiord ma długość 16 kilometrów i otoczony jest stromymi, skalistymi zboczami, po których spływają liczne wodospady. Na okolicznych wzgórzach rozsiane są dawne, opuszczone farmy. Między wioskami Geiranger i Hellesylt, leżącymi na przeciwległych krańcach wąskiej doliny fiordu, kursują promy.

Dzień 10 - Bergen, Norwegia

Bergen jest jednym z najbardziej urokliwych miast w Norwegii, nie tylko z powodu jego wyjątkowej scenerii między siedmioma wzgórzami. Jest drugim co do wielkości miastem w kraju i stolicą "Fylke Hordaland". Atrakcją są najstarsze i najbardziej znane domy drewniane w mieście znajdują się na "Bryggen", dawnego doku Hanzy. Te unikalne budynki zostały włączone jako jeden z czterech obiektów w Norwegii na liście UNESCO. Atrakcje: Hanseatic Museum, Bryggen, Twierdza "Bergenshus", Marienkirche i Muzeum Trąd, akwarium.

Dzień 11 - Stavanger, Norwegia

Czwarte co do wielkości miasto Norwegii, znane z połowów szprotek. Niegdyś funkcjonowało w mieście kilkadziesiąt zakładów produkujących konserwy i przetwarzających ryby. Dziś miasto jest mieszanką norweskiej sympatii i otwartości, których można doświadczyć zwłaszcze podczas wizyty na targu rybnym. Stary Stavanger (Gamle Stavanger) znajduje się tuż obok centrum miasta i posiada kolekcję XVIII i XIX-wiecznych konstrukcji drewnianych. Stavanger domkirke (katedra św. Swithuna) została wybudowana w 1125 roku przez angielskiego biskupa, Reinalda w anglo-normandzkim stylu, a pod koniec XIII wieku dodano nowy chór w stylu gotyckim ze sklepieniem. Jest to jedyna katedra w Norwegii, która praktycznie od XIV wieku pozostaje niezmieniona. Centrum miasta samo w sobie jest małe i kameralne, z wąskimi uliczkami i otwartymi przestrzeniami wolnymi od ruchu samochodowego. Tutejszy targ z warzywami jest jednym z niewielu takich w Norwegii, gdzie sprzedawane są produkty bezpośrednio od miejscowych rolników w każdy dzień roboczy w ciągu roku. Niestety targ w ostatnich latach się zmniejszył, przez co teraz jest mało stoisk. Atrakcje: Muzeum Canning, Valbergturm, Muzeum Morskie, Utstein Kloster, Lysefjord, romańsko-gotycka katedra.

 

Dzień 12 - Dzień na morzu

Cały dzień spędzamy na morzu. Jest to świetna okazja do  zrelaksowania się i całodniowego korzystania z fantastycznych atrakcji jakie oferuje MSC Preziosa.

Dzień 13 - Hamburg, Niemcy
Dodatkowe informacje

UWAGA! Wylot do miejsca rozpoczęcia rejsu musi odbyć się z rana w dniu rejsu lub dzień wcześniej. Wylot po rejsie musi odbyć się w godzinach popołudniowych.

W przypadku kabin większych, rodzinnych lub o bardzo wysokim standardzie (np. Family, Superfamily, MSC Yacht Club) prosimy o kontakt z naszym biurem, gdyż cenniki ustalane są indywidualnie w zależności od ilości osób, ich wieku i dostępności kabin).

W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.

Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zdjęcia: materiały własne, freeimages.com, pixabay.com, Flickr (zdjęcia opisane, zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix) CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij