RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą

Wielkanoc na statku - Rejs po Morzu Śródziemnym z Korsyką

OFERTA DOSTĘPNA
nazwa:
Wielkanoc na statku - Rejs po Morzu Śródziemnym z Korsyką
trasa rejsu:

Savona - Ajaccio - Marsylia - Barcelona - Palma de Mallorca - Palermo - Civitavecchia (Rzym)

zakwaterowanie:
termin wyjazdu:
długość rejsu:
8 dni
miejsce wylotu:
Wyróżniki oferty:
 • rejs luksusowym statkiem Costa Toscana
 • aż 7 śródziemnomorskich portów podczas jednej podróży
 • wycieczka fakultatywna „Najpiękniejsze zakątki Genui” w cenie wyjazdu
 • polski pilot podczas całego wyjazdu
8 450 zł/os.
16 900 zł razem

Spędź Święta Wielkanocne na statku Costa Toscana i odkryj najpiękniejsze porty Morza Śródziemnego! Spędź piękny dzień w Wiecznym Mieście i poznaj prawdziwą włoską gościnność. Zanurz się w kulturze Hiszpanii podczas wizyty w Barcelonie i poznaj historie Napoleona Bonaparte na wyjątkowej Korsyce. A to wszystko pod opieką polskiego pilota!

Wielkanoc na statku - Rejs po Morzu Śródziemnym z Korsyką

Plan rejsu
Dzień Miejsce Przypłynięcie Wypłynięcie
1 Wylot z Polski --:-- 18:00
2 Ajaccio (Korsyka)/Francja 08:00 18:00
3 Marsylia/Francja 08:30 17:00
4 Barcelona/Hiszpania 08:00 18:00
5 Majorka/Hiszpania 08:00 18:00
6 Dzień na morzu --:-- --:--
7 Palermo/Włochy 08:00 16:00
8 Civitavecchia (Rzym)/Włochy 08:30 19:00
9 Savona/Włochy 08:30 --:--
Proponowany program rejsu

Dzień 1 - Wylot z Polski

Przywitanie z pilotką Unique Moments na lotnisku w Warszawie. Przelot z Warszawy do Mediolanu. Transfer z lotniska do portu w Savonie i zaokrętowanie na statku.

Więcej
Dzień 2 - Ajaccio (Korsyka)/Francja

Korsyka ze stolicą Ajaccio tworzy autonomiczny region Francji. Kojarzona jest zwykle z postacią Napoleona Bonaparte, który był Korsykaninem. Korsyka to jeszcze nie odkryta przez turystów francuska perła Morza Śródziemnego. Wyspa utrzymuje się głównie z turystyki, uprawy winorośli, rybołówstwa czy też hodowli kóz. Turyści mogą zachwycać się pięknymi dzikimi zatokami i terenami pokrytymi lasami kasztanowymi.

Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem – szczegóły wkrótce

Więcej
Dzień 3 - Marsylia/Francja

Marsylia - stolica Prowansji, to istna mieszanka kulturowa. Portowe miasto łączy w sobie kulturę południowej Europy z kulturą afrykańską. Miłośnicy słońca i wysokich temperatur na pewno będą zadowoleni, ponieważ panuje tutaj typowo śródziemnomorski klimat. Fani architektury zachwycą się położoną na wzgórzu Bazyliką Notre Dame De La Garde. Rozpościera się stamtąd piękny widok na całe miasto. Marsylia zachwyci również tych, którzy szukają kulinarnych doznań - mieszankę kultur można odczuć także w tutejszym jedzeniu.

Wycieczka fakultatywna z polskim pilotem: Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w prowansalskiej winnicy, gdzie zostaniemy oprowadzeni przez doświadczonego przewodnika, który wytłumaczy nam proces powstawania win. Spróbujemy lokalnych serów i wędlin oraz aż 12 różnych win podczas degustacji! Następnie wybierzemy się w panoramiczny przejazd po Marsylii, gdzie zobaczymy słynną bazylikę Notre Dame De La Garde. Cena ok. 97-120 EUR (do potwierdzenia, cena zależna od ilości uczestników).

Więcej
Dzień 4 - Barcelona/Hiszpania

Dzisiejszego dnia statek dobije do portu w stolicy Katalonii. Podobno kto raz odwiedzi Barcelonę, będzie chciał tam bardzo szybko wrócić. Stolica Katalonii - gwarna, słoneczna i tętniąca życiem - jest też hiszpańską stolicą secesji. Podczas zwiedzania poznamy słynne działa ekscentrycznego architekta Antoniego Gaudiego. Miejsca, które warto zobaczyć to m.in. kamienice Casa Milà, Casa Batlló, Park Güell oraz kościół La Sagrada Familia - dzieło życia Gaudiego. Podczas speceru uliczkami starego miasta nie można zapomnieć o odwiedzinach w La Boqueria, czyli targu miejskiego z lokalnymi przysmakami.

Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem: Zwiedzanie Barcelony rozpoczniemy od wzgórza Montjüíc, z którego rozciągają się niepowtarzalne widoki na leżącą u jego stóp Barcelonę. Zobaczymy budynek muzeum narodowego, Plac Hiszpański oraz odwiedzimy stadion olimpijski. Następnie zobaczymy z zewnątrz kościół La Sagrada Familia - dzieło życia Gaudiego w budowie od 1882 roku. Po drodze przejedziemy przez Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batlló. Następnie udamy się na spacer do Dzielnicy Gotyckiej, jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Barcelonie. Zobaczymy takie miejsca jak słynna ulica La Rambla, Katedra św. Eulalii, Pałac Królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Cena ok.51 - 64 EUR (do potwierdzenia, cena zależna od ilości uczestników).

Więcej
Dzień 5 - Majorka/Hiszpania

Majorka to największa wyspa Balearów, słynąca z pięknych plaż (33 z nich zostały oznaczone niebieską flagą). Stolica jest Palma do Mallorca, miasto, które zapewne przywita każdego słońcem i wysokimi temperaturami. Podczas wizyty na tej bajecznej wyspie warto zobaczyć monumentalną katedrę znajdującą się w samym sercu stolicy oraz oddać się kulinarnym przyjemnością próbując hiszpańskiej Paelli.

Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem: Ze statku udamy się do centrum Palmy. Naszym głównym punktem będzie wejście do Katedry La Seu – miejsca, które jest na obowiązkowej liście każdego turysty. Następnie udamy się na spacer do starego miasta, w trakcie spaceru wąskimi uliczkami, zobaczymy główne atrakcje stolicy. Wycieczkę zakończymy w urokliwym miasteczku Valldemossa położonym na wzniesieniu u podnóża gór, gdzie znajduje się Klasztoru Kartuzów. Następnie czas wolny i powrót na statek. Wycieczka półdniowa. Cena ok. 82-102 EUR (do potwierdzenia, cena zależna od ilości uczestników).

Więcej
Dzień 6 - Dzień na morzu

Po intensywnym zwiedzaniu, czas na błogi relaks na statku! Dzień na morzu to doskonała okazja, aby w spokoju nacieszyć się wszystkimi atrakcjami. Bary oraz kawiarnie będą czynne dla Gości przez cały dzień. Może to idealny czas na spróbowanie nowych smaków w jednej z restauracji tematycznych? Wieczorem nie może zabraknąć wizyty w trzypiętrowym teatrze lub w barze na kieliszek wybornego szampana.

Więcej
Dzień 7 - Palermo/Włochy

Palermo to miasto, które może wzbudzić skrajne emocje. Aby je dokładnie poznać i wyrobić sobie opinie, warto wybrać się na spacer po tym wspaniałym południowym mieście, które jest kwintesencją wszystkiego, co włoskie.

Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem:Dzień w Palermo”. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu na Wzgórze Monte Pellegrino, z którego roztacza się przepiękny widok. Kolejny punkt programu to piękna plaża w Mondello, gdzie będzie czas wolny na spacer brzegiem morza lub pyszną włoską kawę. Następnie odwiedzimy lokalny targ Ballaro, który jest kwintesencją wszystkiego, co sycylijskie. Po tej dawce kulinarnych doświadczeń udamy się na spacer do najważniejszych zabytków. Cena ok. 48-68 EUR (do potwierdzenia, cena zależna od ilości uczestników).

Więcej
Dzień 8 - Civitavecchia (Rzym)/Włochy

Tego dnia statek dopłynie do portu Civitavecchia, który położony jest nieopodal Wiecznego Miasta. Rzym to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Na każdym kroku spotkać można antyczne zabytki, które przypominają o bogatej i niesamowitej historii miasta. Podczas całodziennej wycieczki postaramy się zobaczyć najważniejsze miejsca, spacerując urokliwymi uliczkami i chłonąc klimat tego niezwykłego miasta.

Wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem:Dzień w Rzymie”. W ciągu jednego dnia postaramy się zobaczyć najważniejsze miejsca – Koloseum (z zewnątrz), Watykan, Zamek Św. Anioła, Piazza Navona, Pantheon, Fontanne Di Trevi. Dzień będzie intensywny, ale i pełen wrażeń, a nasz przewodnik uraczy nas fascynującymi informacjami na temat Rzymu. Wędrując uroczymi uliczkami, będziemy poznawać sekrety wiecznego miasta. Cena ok. 85-120 EUR (do potwierdzenia, cena zależna od ilości uczestników).

Więcej
Dzień 9 - Savona/Włochy

Po przypłynięciu, przejazd do Genui gdzie odbędzie się wycieczka fakultatywna, następnie transfer z Genui do Mediolanu. Wylot z Mediolanu do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Wycieczka z polskim przewodnikiem (w cenie): Miasto choć portowe, kryje wiele uroczych zakątków. Kilka godzin w tym mieście, to idealna okazja do tego by odkryć wszystkie jego zakątki. Podobno został tutaj ochrzczony sam Krzysztof Kolumb. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie Genui niż spacer z lokalnym przewodnikiem, który pokaże nam m.in. Stary Port, wąskie alejki tzw. „caruggi”, fasady pałaców arystokratycznych pod ochroną UNESCO, historyczne centrum miasta i wiele innych miejsc! Jeżeli czas na to pozwoli, to wjedziemy bezpłatną windą na punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na miasto i otaczające je góry. W ciągu zwiedzania przewodniczka wskaże stare lokalne sklepy i delikatesy, w których można skosztować lokalnych produktów.

Więcej
Costa Toscana

COSTA TOSCANA*****

Rok budowy: 2021

Linia: Costa Cruises

Tonaż: 186 364

Długość: 337m

Szerokość: 42m

Szybkość: 21,8 węzłów

Pokłady pasażerskie: 16

Załoga: 1678

Pasażerowie: 6554

Waluta: EURO

 

Rejs na pokładzie statku Costa Toscana będzie niezapomniany! Czekają na Ciebie pokazy i rozrywka z udziałem międzynarodowych artystów, a także baseny ze zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi dla wszystkich grup wiekowych, najnowocześniejsze spa i siłownia. Costa Toscana jest również synonimem doskonałej kuchni z najszerszą ofertą włoskich i międzynarodowych restauracji we flocie Costa Cruises. A to nie wszystko! Costa Toscana dba o środowisko, dzięki nowym silnikom napędowym LNG, które umożliwiają podróżowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. 

Atrakcje na statku:
Restauracje
 • Arlecchino Restaurant 
 • Bellavista Restaurant 
 • Rugantino Restaurant 
 • La Colombina Restaurant
 • La Sagra dei sapori Buffet Restaurant
 • La Spiaggia Beach Club
 • Tavola Teppanyaki w
 • The Salty Beach Street Food
 • Tutti a Tavola Restaurant 
 • Meneghino Restaurant
 • Pummid'oro Pizzeria

   

Bary i kawiarnie
 • Bar La Cascata 
 • Bar Laguna 
 • Bar Maranello
 • Campari Bar 
 • Bacaro Bar
 • Sole Bar
 • La Spiaggia Beach Club
 • Orizzonte Bar 
 • Piano Barie 
 • Aperol Spritz Bar
 • ... i wiele więcej!
Rozrywka
 • Jazz Club Piano Bar
 • muzeum włoskiego designu CoDe
 • amfiteatr Colosseo
 • kasyno
 • pasaż handlowy z butikami
 • dyskoteka
 • salon gier video
 • symulator Formuły 1
 • promenada spacerowa „Skywalk”, położona na najwyższym punkcie statku
Rozrywka dla najmłodszych
Rozrywka dla najmłodszych
 • Squok Club z basenem i grami dla dzieci 
 • Club Peppa Pig - klub dla dzieci w wieku 3-6, spotkanie ze świnką Peppą!
 • Squok Mini Club - klub dla dzieci w wieku 1-3, zajęcia z animatorem
 • Squok Mini Club - klub dla dzieci w wieku 3-6, zajęcia z animatorem
 • Squok Maxi Club - klub dla dzieci w wieku 7-11, zajęcia z animatorem
 • Teen Club Junior - klub dla dzieci w wieku 12-14, zajęcia tematyczne
 • Teen Club - klub dla dzieci w wieku 15-17, zajęcia tematyczne
Sport i rekreacja
Sport i rekreacja
 • Siłownia wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń
 • wielofunkcyjne boisko sportowe
 • Ścieżka do biegania
 • jacuzzi
 • aquapark
 • baseny zewnętrzne i wewnętrzne 
   
SPA & Beauty
SPA & Beauty
 • Centrum Wellness 
 • Salon pięknośći 
 • Sauna
 • Grota solna
 • Pokój śnieżny 
 • łaźnia turecka 
 • Kąpiel talasoterapeutyczna 
 • Pokój relaksu

Kabiny:
Kabina wewnętrzna Premium
Kabina wewnętrzna Premium

Wyposażenie:

 • 1 łóżko podwójne (lub 2 łóżka pojedyncze)
 • w przypadku trzeciego/czwartego gościa dostępne są 2 wysokie rozkładane łóżka
 • prywatna łazienka z prysznicem
 • ręczniki i zestaw kosmetyków
 • telefon, sejf, suszarka do włosów
 • 40-calowy telewizor z płaskim ekranem
 • szafa, biurko, krzesło
 • Wi-fi (dodatkowa opłata)
 • mini bar (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • powierzchnia: ok. 13m²

Kabina znajduje się na niższych piętrach.

Kabina z oknem Classic
Kabina z oknem Classic

Wyposażenie:

 • 1 łóżko podwójne (lub 2 łóżka pojedyncze)
 • w przypadku trzeciego/czwartego gościa dostępna jest 1 rozkładana sofa pojedyncza i 1 rozkładane wysokie łóżko
 • okno typu bulej
 • prywatna łazienka z prysznicem
 • ręczniki i zestaw kosmetyków
 • telefon, sejf, suszarka do włosów
 • 40-calowy telewizor z płaskim ekranem
 • szafa, biurko, krzesło
 • Wi-fi (dodatkowa opłata)
 • mini bar (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • powierzchnia: od 19m²

Kabina znajduje się na niższych piętrach.

Kabina z oknem Premium
Kabina z oknem Premium

Wyposażenie:

 • 1 łóżko podwójne (lub 2 łóżka pojedyncze)
 • w przypadku trzeciego/czwartego gościa dostępne są 2 wysokie rozkładane łóżka
 • prywatna łazienka z prysznicem
 • ręczniki i zestaw kosmetyków
 • telefon, sejf, suszarka do włosów
 • 40-calowy telewizor z płaskim ekranem
 • szafa, biurko, krzesło
 • Wi-fi (dodatkowa opłata)
 • mini bar (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • powierzchnia: ok. 13m²

Kabina znajduje się na wyższych piętrach.

Kabina z balkonem Classic
Kabina z balkonem Classic

Wyposażenie

 • 1 łóżko podwójne (lub 2 łóżka pojedyncze)
 • w przypadku trzeciego/czwartego gościa dostępna jest 1 rozkładana sofa pojedyncza i 1 rozkładane wysokie łóżko
 • prywatny balkon ze stolikiem i krzesłami
 • prywatna łazienka z prysznicem
 • ręczniki i zestaw kosmetyków
 • telefon, sejf, suszarka do włosów
 • 40-calowy telewizor z płaskim ekranem
 • szafa, biurko, krzesło
 • Wi-fi (dodatkowa opłata)
 • mini bar (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • powierzchnia: od 28m²

Kabina znajduje się na niższych piętrach.

Kabina z balkonem Premium
Kabina z balkonem Premium

Wyposażenie

 • 1 łóżko podwójne (lub 2 łóżka pojedyncze)
 • w przypadku trzeciego/czwartego gościa dostępna jest 1 rozkładana sofa pojedyncza i 1 rozkładane wysokie łóżko
 • prywatny balkon ze stolikiem i krzesłami
 • prywatna łazienka z prysznicem
 • ręczniki i zestaw kosmetyków
 • telefon, sejf, suszarka do włosów
 • 40-calowy telewizor z płaskim ekranem
 • szafa, biurko, krzesło
 • Wi-fi (dodatkowa opłata)
 • mini bar (dodatkowa opłata)
 • klimatyzacja
 • powierzchnia: od 28m²

Kabina znajduje się na wyższych piętrach.

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:

 • przelot samolotem linii lotniczych LOT na wybranej trasie ze wszystkimi opłatami
 • rejs o długości 8 nocy/9 dni luksusowym statkiem Costa Toscana z zakwaterowaniem w wybranej kabinie
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacje oraz przekąski) wraz z napojami do posiłków (kawa, herbata, woda, soki do śniadań z dystrybutorów w restauracji bufetowej) podczas rejsu
 • wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem po Genui;
 • opiekę polskiego pilota (od momentu wylotu z Polski na wyłączność grupy)
 • wszystkie transfery na miejscu
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Ubezpieczenie KL (60 000 EUR0, NNW (NWI 15 000 PLN lub NWS 15 000 PLN) oraz bagażu (1 000 PLN), TU Signal Iduna

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowych napiwków dla obsługi statku w kwocie 11 EUR/os./dzień (płatne w pierwszy dzień rejsu)
 • kosztów dodatkowych posiłków
 • dopłaty do opcji All Inclusive na statku lub przed rejsem;
 • dopłaty do opcjonalnych wycieczek w odwiedzanych miejscach podczas rejsu oraz do wybranych usług na statku np. SPA oraz pakietu internetowego;
 • ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji czy przerwania imprezy
Zapraszamy!
Ważne informacje:

 • Program rejsu oraz rozkład lotów może ulec zmianie. Organizator nie odpowiada za zmiany w rozkładzie lotów lub w zmianie pierwotnie planowanej trasy rejsu przez armatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu w sytuacji, gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 20 osób
 • oferta wymaga potwierdzenia
 • waluta na statku: EUR

My Soft Drinks – napoje bezalkoholowe serwowane na kieliszki/szklanki: bezalkoholowe drinki, kawa, herbata, bezalkoholowe napoje, soki, woda, energy drink. Pakiet obowiązuje w restauracjach i barach. Pakiet nie zawiera marek PREMIUM oraz mini baru w kabinie. Cena: 185 EUR/os./rejs

My Drinks – napoje serwowane na kieliszki/szklanki: wina, piwa, whisky, wermuty, koktajle i inne alkohole + napoje gorące, kawy, napoje bezalkoholowe, 1 butelka wody 0,5 litra dziennie na osobę. Pakiet obowiązuje w restauracjach i barach. Pakiet nie zawiera marek PREMIUM oraz mini baru w kabinie. Cena: 275 EUR/os./rejs

My Drinks Plus – napoje serwowane na kieliszki/szklanki. Szeroki wybór napojów bezalkoholowych oraz najlepszych alkoholi PREMIUM (do 9 EUR). Pakiet obowiązuje w restauracjach i barach. Pakiet obejmuje napoje z mini baru (jeśli jest dostępny na statku). Cena: 365 EUR/os./rejs

Wykupienie pakietu napojów jest możliwe jedynie na czas całego rejsu dla wszystkich osób podróżujących w jednej kabinie. Pakiet bezalkoholowy dla dzieci w wieku 4-17 lat w cenie: 120 EUR/rejs.Ceny obowiązują w momencie dokonywania rezerwacji lub nie później niż 40 dni przed rejsem. Pakiety można również wykupić na pokładzie statku (pierwszego dnia rejsu), ale w wyższej cenie o ok. 15%.

Masz pytania?
Skontaktuj się z opiekunem wyjazdu p.Jagodą
kom. 71 729 37 52
tel. 734 179 532
e-mail: jdk@um24.pl
lub zostaw kontakt
- oddzwonimy