RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Saint Lucia - praktyczne informacje

Wycieczki, Saint Lucia

Saint Lucia jest niewielką wyspą karaibską. Jej wymiary to zaledwie 43,5km długości i 22,5km szerokości. Porośnięta bujną roślinnością, zachęca przede wszystkim do korzystania z uroków niczym nie zaburzonej przyrody. Na terenie tego wyspiarskiego kraju znajdziemy niezliczone miejsca na krótkie wycieczki, podczas których widoki zapierają dech w piersiach. Saint Lucia to przede wszystkim ogrody botaniczne, przepiękne plaże, wodospady, rajskie zatoczki, wysokie wzniesienia, lasy deszczowe.

Ta nad wyraz zielona wyspa nie jest jeszcze mocno skomercjalizowana, dzięki czemu możemy poczuć prawdziwy, dziewiczy klimat wybierając się na przykład na konne czy rowerowe, a nawet piesze wycieczki w głąb wyspy. Konno można przemierzać zarówno górskie tereny leśne, jak i kłusować wzdłuż piaszczystego brzegu przy zachodzie słońca. Dla amatorów najnowszej technologii organizowane są również wycieczki na segwayach – dwukołowych pojazdach elektrycznych, które są coraz bardziej popularnym środkiem transportu w turystyce.   

Wysokie wzniesienia, strzeliste szczyty i doskonałe widoki sprawiły, że powstały miejsca, w których z powodzeniem można uprawiać niezliczone sporty ekstremalne, takie jak na przykład zip line (zjeżdżanie po linie na uprzęży), czy paralotniarstwo.

Oczywiście jak każda wyspa karaibska, na Saint Lucii panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych. Przy piaszczystych plażach, czy w zatoczkach można spróbować swoich sił na desce surfingowej, czy windsurfingowej. Przy bardziej skalistych wybrzeżach można podziwiać podwodne życie snurkując, bądź wyruszając niewielką łodzią dalej od brzegu spróbować nurkowania w pełnym ekwipunku. Połyskująca w słońcu lazurowa woda idealnie nadaje się na chwile pełne relaksu, jak i beztroskiej rozrywki.

Saint Lucia znajduje się również na trasie rejsów wielu statków wycieczkowych kursujących po Morzu Karaibskim. Port w Castries jest jednym z ważniejszych przystanków na ich drodze. Biorąc udział w takim rejsie również możemy (choć na chwilę) skorzystać z naturalnych uroków wyspy.

Kolejnym pomysłem na krótką wizytę na Saint Lucii  jest Island Hopping, który polega na zwiedzeniu kilku wysp, przemieszczając się pomiędzy nimi małym samolotem. Jest to pomysł godny uwagi dla osób, które chciałyby zobaczyć jak najwięcej i jednocześnie nie tracić czasu korzystając z transportu drogą morską. Saint Lucię można swobodnie połączyć ze zwiedzaniem np. Barbadosu, Martyniki, Dominiki, czy Gwadelupy. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.