Saint Lucia - praktyczne informacje

Saint Lucia - Pogoda i Klimat

Saint Lucia znajduje się w strefie klimatu równikowego, gdzie pogoda jest kształtowana głównie przez północno-wschodnie pasaty i ciepłe prądy morskie. Temperatury są wysokie, średnio wahają się 24-28OC, a roczne i dobowe amplitudy temperatur są bardzo niewielkie. W nocy temperatura spada średnio do 18-20OC.

Na wyspie opady deszczu są dosyć wysokie, dzięki czemu wyspa jest bardzo zielona. Występują dwie pory roku, sucha (trwająca od grudnia do czerwca) i deszczowa (od lipca do listopada), które trwają po pół roku. Ilość opadów zależy od powiewów wiatru i ukształtowania terenu. Tak więc obszary zawietrzne otrzymują niewielką ilość deszczu, a tereny dowietrzne i górskie zdecydowanie więcej. Należy pamiętać, że trwająca pora sucha nie gwarantuje nam niestety w stu procentach całkowitego braku deszczu. W czasie pory deszczowej mogą zdarzyć się silniejsze wiatry, a nawet huragany. Wybierając się w tym terminie należy mieć to na uwadze. Jest to zjawisko, które w tym czasie może wystąpić praktycznie na każdej wyspie w pasie wysp karaibskich.

Saint Lucia charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Dzięki temu w różnych częściach nawet tak niewielkiej wyspy pogoda może się różnić.

Jest to kierunek całoroczny, charakteryzujący się nieco większymi opadami deszczu w porównaniu z większością wysp karaibskich. Jednakże dzięki temu możemy podziwiać rozległe zielone wzgórza, które dzięki deszczom są odpowiednio nawadniane. Dla własnego spokoju i bezpieczeństwa należy jednak w miesiącach letnich obserwować prognozy huraganowe.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij