RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Seszele - praktyczne informacje

Wycieczki, Seszele

Wycieczka na Seszele to marzenie niejednego podróżnika. Warto więc zaplanować ją w odpowiedni sposób mając na uwadze choćby odpowiedni dobór wyspy czy zakwaterowania do swoich oczekiwań.Rajska przyroda oraz szeroki wybór różnorodnych, nigdy nie zatłoczonych plaż, zachwyci z pewnością wszystkich odwiedzających Seszele. Główna wyspa Mahe może poszczycić się m.in. wspaniałą 10 km plażą Bea Vallon, otoczoną palmami kokosowymi   Anse a la Mouche, idealną dla fanów raf koralowych i nurkowania Anse Royale , oraz Grand Anse i Anse Intendance z doskonałymi warunkami do surfingu. Mahe to również doskonałe miejsce na piesze wycieczki. Spacer po dzikich szlakach Parku Narodowego Morne Seychellois to nie lada gratka dla miłośników fauny i flory.
Wszystkim tym turystom, którzy chcą jeszcze bliżej poznać kulturę tego rajskiego kraju, polecamy wybrać się do jednej z najmniejszych stolic świata –Victorii. Spacerując jej uliczkami można poczuć atmosferę kolonialnego miasta. Clock Tower –miniatura londyńskiego Big Bena, bazar z egzotycznymi i kolorowymi owocami oraz straganami z lokalnym rzemiosłem, wiele zabytkowych dziewiętnastowiecznych budynków to tylko niektóre obrazki opisujące magiczne Seszele wycieczka ta pozwala przybliżyć lokalną kulturę oraz poznać bliżej mieszkańców tego niezwykłego miejsca.
Praslin to z kolei miejsce słynące z przepięknej Anse Lazio z piaskiem tak białym, że aż razi w oczy.   Konieczna jest również wizyta w Parku Narodowym Valee de Mai, gdzie oprócz wspaniałych majestatycznych palm kokosowych, zobaczyć można drzewa cytrynowe, ananasowe, krzewy wanilii, aprzy odrobinie szczęścia endemiczną czarną papugę. Ciekawostką są również formacje granitowe, liczące 650 mln lat.
Będąc na Praslin, w 15 minut szybkim katamaranem można dostać się i odkryć kolejną wyspę - La Digue. Miejsce to słynie jednej z najbardziej niezwykłych plaż świata – Anse Source D’Argent., gdzie ogromne granitowe skały tworzą ustronne zatoczki i małe jaskinie. Idealny zakątek dla par poszukujących prywatności.Biorąc pod uwagę wycieczki Seszele oferują bogaty wybór unikatowych atrakcji ulokowanych w różnych częściach tego wyspiarskiego Państwa, dlatego zagłębiając się w ich zakamarki warto skorzystać z wyjątkowej okazji spędzenia pobytu w kilku miejscach czyli tzw. „island hopping”.
Z głównej wyspy Mahe można dostać się m.in na Ste Anne,Silhouette Cerf Island czy Moyenne, natomiast z Praslin i La Digue łatwo odwiedzić Curieuse, Aride, Cousin czy znaną z pocztówekSt Pierre.
Popularną formą zwiedzania są również rejsy katamaranami oraz czartery jachtów, dzięki którym można zobaczyć wiele atrakcji, które dostępne są na samych wyspach, jak również wokół nich takich jak morskie parki narodowe. Niewątpliwym atutem takiego zwiedzania jest możliwość nurkowania czy tez snurkowania w ciekawych miejscach.
Nie ulega wątpliwości, że Seszele to doskonały wybór zarówno dla zakochanych, rodzin z dziećmi, osób aktywnych oraz pozostałych turystów poszukujących wypoczynku w tropikalnym klimacie z gwarancją udanej pogody przez cały rok.

Seszele

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.