Seszele - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Seszele - rejs

Zapraszamy Państwa do przeżycia wspaniałej przygody na błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego!
Rejs na pokładzie katamaranu pomiędzy uroczymi wysepkami archipelagu Seszeli oraz zwiedzanie niektórych z nich to doskonałe połączenie relaksu z aktywnym wypoczynkiem.

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wyspa Mahe

Zaokrętowanie na katamaranie w godzinach popołudniowych. Postój na kotwicy na noc w Parku Morskim Sainte Anne.

Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 2 - Park Morski St. Anne - wyspy Cocos- wyspa La Digue

Dzień rozpocznie się od wizyty w położonym na północny-wschód od głównej wyspy Mahe, Parku Morskim St. Anne. Spędzicie Państwo czas nurkując powierzchniowo pośród niesamowitych raf koralowych, które kryją bogactwo ryb, krabów, jeżowców czy żółwi szylkretowych. Po lunchu rejs na wyspę Cocos. Jej charakterystyczny wygląd - olbrzymie skały nieustannie rzeźbione przez morze - tworzy harmonijny krajobraz z otaczającymi wodami oceanu. Pod wodą można obserwować również niezwykle atrakcyjny świat z tysiącami gatunków ryb. Żeglowanie i postój na kotwicy naprzeciwko malowniczego portu na wyspie La Digue.

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 3 - Wyspa La Digue

Kręte ścieżki biegnące tuż pod palmami, domy których dachy zrobione są z liści palmowych, plantacja kokosa i kilkadziesiąt żółwi olbrzymich – to właśnie kolejny przystanek, La Digue. Czas zatrzymał się tu w miejscu. Transport po wyspie odbywa się rowerami lub charakterystycznymi oxcarts - wozami z zaprzężonymi wołami. Możliwość wypożyczenia rowerów i odwiedziny niezwykłej Anse de Source d'Argent – jednej z najczęściej fotografowanych plaż na świecie. Malownicze zatoczki i jaskinie, utworzone z granitowych bloków skalnych oraz turkusowa woda będą doskonałą scenerią pamiątkowych zdjęć. Postój na kotwicy w porcie La Digue.

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 4 - Wyspa La Digue - wyspa Cousin- wyspa Praslin

Kierunek wyspa Praslin a po drodze postój na wyspie Cousin, której wody okala niezwykle piękna rafa koralowa, a od 1968 roku jest to również rezerwat specjalny dla żyjącej tu dużej populacji unikatowych ptaków. Na co dzień wyspa zamieszkiwana jest przez kilku strażników i badaczy, którzy chronią jej przyrodę.Po lunchu na pokładzie, odwiedzicie Państwo wpisany na listę UNESCO rezerwat Vallée de Mai na wyspie Praslin. Spacer po dżungli, która liczy sobie miliony lat. Zobaczycie Państwo m.in słynną Coco de Mer, drzewa cytrynowe, ananasowe, mango, a przy odrobinie szczęścia, czarną papugę. Noc na kotwicy przy zatoce St Anne.

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 5 - Zatoka St.Anne - Grande Soeur - Curieuse

Wizyta na bezludnej wyspie Grande Soeur, z barbecue na jednej z najładniejszych plaż Seszeli. Czas wolny, który można wykorzystać na spacer po wyspie, uprawianie sportów wodnych i relaks. Postój na kotwicy przy wyspie Curieuse lub Anse Petite Cour (wyspa Praslin).

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 6 - Wyspa Curieuse - wyspa St Pierre - Anse Volbert lub Anse Lazio (wyspa Praslin)

Pobyt na wyspie Curieuse zamieszkiwanej przez kolonię żółwi. Wyspa znana jest również ze słynnej plamy Coco de Mer, która rośnie tylko w dwóch miejscach na świecie - tu i na Praslin. Po lunchu udacie się Państwo w stronę mikroskopijnej wysepki St Pierre, z charakterystyczną samotną palmą w centrum. Jej zdjęcia były reprodukowane tysiące razy w magazynach podróżniczych. Wody naokoło wyspy są świetnym miejscem do nurkowania powierzchniowego. Postój na kotwicy na noc przy Anse Volbert lub Anse Lazio na Praslin.

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 7 - Anse Volbert lub Anse Lazio na wyspie Praslin - wyspa Mahé

Powrót na wyspę Praslin. Druga pod względem wielkości wyspa Seszeli kusi wspaniałymi plażami, które nie bez przyczyny uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Intensywna biel piasku na szerokiej Anse Lazio czy Anse Vilbert zachwyci każdego. Czas na snorkelling i pływanie. Popołudniu powrót na wyspę Mahé.

 
Nocleg na katamaranie Mojito 82

Dzień 8 - Wyspa Mahe

Wyokrętowanie ze statku w godzinach popołudniowych. Transfer na lotnisko i wylot z Seszeli. Koniec wspaniałej przygody..

Dodatkowe informacje

 

Uwaga: Polecamy połączenie rejsu z wypoczynkiem w hotelu na jednej z rajskich wysp Seszeli. Skontaktuj się z biurem w celu dopasowania oferty

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij