Sri Lanka - praktyczne informacje

Atrakcje i wycieczki Sri Lanka

Wycieczki na Sri Lankę to nie tylko piękne egzotyczne plaże i palmy, Cejlon to również wyspa pełna tajemnic – owianych mgłą wzgórz Nuwara Eliya, pełnych dzikich zwierząt lasów deszczowych, ukrytych w dżungli świątyń czy miasteczek z uroczą kolonialną architekturą.

Sri Lanka przyciąga podróżników swoimi nadmorskimi kurortami, które z roku na rok oferują coraz lepsze hotele i większy wybór restauracji. Nadal jest to jednak miejsce o wiele spokojniejsze niż np. niedaleka Tajlandia – warto więc wybrać się na tę wyspę zanim zostanie „odkryta” przez bardziej masową turystykę. Wycieczka na Sri Lankę może być okazją do poznania również kultury i historii regionu – jednodniowe wycieczki z nadmorskich miejscowości pozwolą na odkrycie wielu ciekawych miejsc.

Najpopularniejszym regionem wypoczynkowym na Sri Lance jest południowo-zachodnie wybrzeże, gdzie bardzo łatwo połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. W nadmorskiej miejscowości Bentota/Beruwala organizowane są wodne safari łodziami i kajakami po rzece Madu, gdzie podziwiać można egzotyczne rośliny i zwierzęta, a niecałe 10 kilometrów dalej położona jest Kosgoda – miejscowość, w której znajduje się przedszkole dla żółwi morskich, gdzie zobaczyć można, jak maleńkie żółwiki podróżują po raz pierwszy do oceanu. Popularne kurorty w Unawatunie czy Hikkaduwie zlokalizowane są niedaleko Galle – pięknego kolonialnego miasta z zabytkowym fortem. Można wybrać się tam również na zakupy.

Amatorzy dalszych wycieczek mogą skorzystać z naszej oferty jednodniowych wypadów do sierocińca dla słoni w Pinnaweli czy do byłej stolicy kraju – Kandy, gdzie prócz kolonialnej architektury znajduje się jedna z najważniejszych świątyń buddyzmu - Sri Dalada Maligawa, kryjąca w sobie relikwię Zęba Buddy. Po drodze odwiedzić można jedną z wielu pięknych plantacji i fabryk herbaty – płynnego złota Cejlonu.

Wschodnie wybrzeże Sri Lanki kusi w lecie doskonałą pogodą i pięknymi plażami idealnymi do nurkowania powierzchniowego. Niedaleko popularnych wypoczynkowych miejscowości położony jest Park Narodowy Minneriya, warto jest więc wybrać się tam na jednodniowe safari jeepami. Wschodnie wybrzeże położone jest dość daleko od międzynarodowego lotniska, proponujemy więc połączenie transferu lotniskowego ze zwiedzaniem – dzięki temu bez większego wysiłku będą mogli Państwo odwiedzić tak wspaniałe miejsca, jak skalna forteca Sigiriya (ogromna budowla zwana Lwią Skałą – symbol Cejlonu), Kandy, Pinnawela czy plantacje herbaty. Dzięki temu pozornie nudny kilkugodzinny transfer z lotniska do hotelu zamieni się w pełną przygód wycieczkę!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
}?>
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij