Sri Lanka - praktyczne informacje

Hotele, Sri Lanka

Wybór hoteli na Sri Lance jest już dość spory, na południowo-zachodnim wybrzeżu powstało kilkanaście dużych obiektów, które spełniają wszelkie międzynarodowe standardy 3-, 4- i 5-gwiazdkowych hoteli (jak Mermaid, Centara Ceysands, Cinnamon Bey czy Royal Palms). Jest też wybór hoteli butikowych - mniejszych, rodzinnie prowadzonych i skutecznie starających się sprostać stawianym przed nimi wymaganiom (np. Kamili Beach Villa czy ekskluzywny Reef Villa). Południowe wybrzeże, mimo iż oferujące lepsze plaże, nadal czeka na rozwój, choć powstało już kilka znaczących hoteli - jak butikowy Cantaloupe Aqua, Calamander Unawatuna czy Garton's Cape. Natomiast jeśli chodzi o wschodnie wybrzeże, to oferta ogranicza się dosłownie do 4-5 hoteli, ale za to doskonale prowadzonych i zbierających wspaniałe opinie wśród Gości.

W porównaniu z innymi azjatyckimi kierunkami wypoczynkowymi (jak Tajlandia czy Bali) Sri Lanka dopiero raczkuje i zaczyna rozwijać się pod względem infrastruktury. Od kilku lat hotele na wybrzeżu wyrastają jak grzyby po deszczu (choć nadal zbyt wolno, by zadowolić przyzwyczajonych do dużego wyboru turystów z Europy), a obsługa uczy się, jak należycie traktować wymagających podróżników. Jest to więc właściwy moment, by odwiedzić ten kraj jeszcze przed najwyższą falą popularności - zanim piękne długie plaże porośnięte zostaną rzędami leżaków, a hotele podwyższą ceny.

Wszystkie oferowane przez nas hotele na wybrzeżu Sri Lanki oferują bezpośredni dostęp do piaszczystej plaży i zbierają bardzo dobre opinie. Są to albo obiekty nowe, albo niedawno wyremontowane i dzięki temu spełniają wszelkie międzynarodowe standardy. Oczywiście należy pamiętać, że Sri Lanka w sensie gospodarczym nadal należy do krajów rozwijających się, w których masowa turystyka jest pojęciem nowym. Ludzie pracujący w hotelach dopiero uczą się międzynarodowych standardów i należy wybaczyć im wszelkie ewentualne niedociągnięcia.

 

Uwaga - oznaczenia gwiazdkowe hoteli na naszej stronie służą jedynie celom informacyjnym i porównawczym. Jest to subiektywna ocena biura i standard hoteli na Sri Lance może się znacząco różnić od hoteli tego samego typu w innych rejonach świata, np. na Malediwach.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
}?>
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij