RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Sri Lanka - praktyczne informacje

Sri Lanka, Azja

Sri Lanka to egzotyczny kraj położony w całości na wyspie Cejlon u wybrzeży południowych Indii. Piękne pomarańczowe plaże, wysokie fale Oceanu Indyjskiego i chylące się ku wodzie palmy to znak rozpoznawczy tego miejsca. Jest tam również wiele ciekawostek do zwiedzania, a pogoda sprawia, że wyjazdy typu Sri Lanka last minute są bardzo dobrym pomysłem – niemal o każdej porze roku świeci tam słońce.

Sri Lanka porośnięta jest w dużej części gęstą dżunglą, w której mieszkają stada dzikich słoni – pojedyncze osobniki często można spotkać na łąkach czy nawet na drogach. Przyroda na wyspie odgrywa dużą rolę i sprawia, że kraj ten jest niezwykle egzotyczny. Część lasów deszczowych została wpisana na listę UNESCO.

Plaże Sri Lanki są bardzo nietypowe, częściowo przypominają te w popularnym indyjskim stanie Goa, jednak są od nich o wiele piękniejsze – dłuższe i czystsze. Charakterystyczną ich cechą jest nietypowy kolor piasku – pomarańczowy, spotykany głównie w środkowo-zachodniej części wyspy. Plaże na południu są szerokie, oferują dostęp do raf koralowych i okalają je gęste gaje palmowe. W przybrzeżnych wodach mieszka aż pięć gatunków żółwi morskich, a na plażach działają tzw. przedszkola, które pomagają maleńkim żółwikom dotrzeć do oceanu. To wszystko sprawia, że wakacje na Sri Lance są namiastką raju na ziemi.

Geografia Cejlonu jest bardzo zróżnicowana, na tej stosunkowo niewielkiej wyspie zmieściło się kilka stref mikroklimatycznych. Plaże zachodu i południa oraz północnego-wschodu owiewane są przez dwa monsuny, które znacząco wpływają na pogodę (jeśli na zachodzie świeci słońce, to na wschodzie pada deszcz). Środek wyspy to góry i pagórki, gdzie klimat jest nieco chłodniejszy i bardziej mokry, a Wyżyny Hortona (park narodowy na wysokości 2000 m n.p.m.) od czasu do czasu doświadczają przymrozków. Dzięki tak różnorodnym krajobrazom i klimatowi Sri Lanka jest niepowtarzalnym miejscem na spędzanie urlopu, idealną destynacją zarówno dla miłośników plażowania, jak i aktywnego wypoczynku.

Sri Lanka to też idealne miejsce dla miłośników historii, bo zabytków jest tam co niemiara – tysiącletnie świątynie ukryte w dżungli lub wykute w litej skale czy kolonialna architektura miasteczek pomieszana z lokalną tradycją. Cejlon to również wspaniała destynacja dla osób uprawiających takie sporty wodne, jak surfing czy nurkowanie.

Wybór zakwaterowania w różnych klasach jest bardzo szeroki – od skromnych dwu- i trzygwiazdkowych hoteli idealnych dla osób szukających niedrogiego wypoczynku, aż po ekskluzywne obiekty pięciogwiazdkowe oferujące wyżywienie All Inclusive. Na pięknym Cejlonie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.