Tajlandia - praktyczne informacje

Fauna i flora

    Bogata i różnorodna przyroda jest jednym z największych atutów Tajlandii. Pomimo licznych przemian w środowisku naturalnym, w dalszym ciągu sporą część kraju zajmują lasy. Występują w nich rozmaite gatunki drzew, od drzewa tekowego przez bambusy, palmy kokosowe i bananowe po lasy namorzynowe i ratanowe wzdłuż nizin brzegowych. Wśród roślin naczelne miejsce zajmuje orchidea, która symbolicznie uznawana jest za kwiat narodowy Tajlandii.

Przetrwanie wielu cudów natury warunkuje istnienie ponad 100 parków narodowych, w których można uprawiać treking, odbyć przejażdżkę na słoniu, wspinać się na skały lub po prostu cieszyć się otoczeniem cudownej natury. Do najpopularniejszych należą, położony w niedaleko Bangkoku, Khao Yai National Park; znajdujący się na północy Doi Inthanon National Park z najwyższym szczytem w kraju; Sam Roi Yot National Park idealny dla miłośników ptaków oraz położony na zachodzie Erawan National Park ze słynnymi wodospadami. Spośród parków morskich na uwagę zasługuje Ang Thong Marine National Park w okolicach Ko Samui czy Ao Phang Nga National Park w okolicach Phuket z charakterystycznymi formacjami skalnymi. W parkach morskich i nie tylko, można podglądać podwodne życie i rafę koralową, a krajobraz południowego wybrzeża kraju tworzą rozsiane wzdłuż linii brzegowej piaszczyste plaże.

Parki są miejscem życia wielu gatunków zwierząt i ptaków. Najważniejsze z nich to z pewnością słonie, ale poza nimi pośród tropikalnej roślinności żyją także tygrysy, lamparty czy malezyjskie niedźwiedzie, a niesforne małpy zwinnie przemieszczają się po gałęziach drzew. Rzeki z kolei zamieszkiwane są licznie przez krokodyle, jaszczurki i oczywiście różne gatunki ryb.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij