Tajlandia - praktyczne informacje

Kultura, sztuka i religia

    Religia buddyjska ma istotny wpływ na sztukę Tajlandii, o czym świadczy chociażby liczba ponad 30 000 świątyń na terenie całego kraju. Ich architektura, rzeźba i ornamentyka, tak inna od europejskiej, zachodniemu turyście wydaje się z pewnością ciekawa i nieco egzotyczna. Jednak jest ona dopiero pierwszym krokiem na ścieżce poznania całej, złożonej i fascynującej kultury tego kraju.

Postawa buddyjska najpełniej wyraża się w zachowaniu mieszkańców Tajlandii, która nie bez przyczyny nazywana jest krainą uśmiechu. Każdy odwiedzający nie jeden raz zobaczy modlących się lub składających dary w domkach dla duchów ludzi, a także mnichów w charakterystycznych pomarańczowych szatach. Tych ostatnich można obserwować w trakcie zbierania jałmużny o świcie lub na spotkaniach medytacyjnych, które pozwalają wyciszyć się pośród codziennego zgiełku.

Planując wakacje w Tajlandii na kwiecień będą Państwo mogli wziąć udział w wesołych obchodach święta Songkran, kiedy to wszyscy oblewają się wodą, a w listopadzie w nastrojowym Loi Krathong, kiedy na rzekach dryfują tysiące świeczek i kwiatów. Równie widowiskowe są pokazy tradycyjnego tańca oraz przedstawienia teatralne Siam Niramit, w trakcie których tancerze w maskach i pięknie zdobionych kostiumach z rozmachem i splendorem prezentują historię kraju.

Osoby, które chciałyby poznać tajskie tradycje od nieco innej strony, powinny wybrać się na galę boksu Muay Thai, który przez lata stał się niemalże sportem narodowym. Z kolei nie ma lepszego sposobu na kontakt z codziennymi zwyczajami mieszkańców Tajlandii niż w trakcie wizyty na jednym z licznych, tętniących życiem i różnorodnością bazarach. A po męczącym dniu zwiedzania i atrakcji ukojenie zmysłom przyniesie masaż, którego sztuka w tym kraju również stoi na mistrzowskim poziomie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij