Tajlandia - praktyczne informacje

Wycieczka do Tajlandii

    W czasie wycieczki do Tajlandii każdy może poczuć się wyjątkowo za sprawą zarówno jej mieszkańców, jak i atrakcji. Kraj ten kusi Europejczyków swoim naturalnym pięknem, które przejawia się między innymi w niezwykłych budowlach. Świątynie, które kryją buddyjskie tajemnice rozsiane są po całym terenie królestwa. Sprawiają one, że nie ma drugiego podobnego kraju na świecie. Zapewne niematerialnym aspektem zachęcającym urlopowiczów do odwiedzenia tego interesującego kraju jest jego klimat. Kiedy prawie w całej Europie pod koniec każdego roku panuje niesprzyjająca pogoda, w Tajlandii dominują przyjemne i tropikalne warunki atmosferyczne. Czy istnieje coś bardziej egzotycznego niż to jakie wycieczki Tajlandia oferuje ?

Myśląc wycieczka do Tajlandii od razu na myśl nasuwa się jego stolica. Bangkok to nie jest zwykłe miasto! Jest to miejsce, gdzie kontrolowany chaos wydaje się nie mieć końca, przy czym każdy odwiedzający jest jakby zahipnotyzowany życiem metropolii, które nigdy się nie kończy.

Północ Tajlandii to jej zielone serce. Prowincja Chiang Mai jest idealną bazą wypadową w góry. Ci, którzy są zainteresowani poznaniem życia Tajskich plemion będą zachwyceni, bo to właśnie tam znajduje się ich najwięcej. W północnej części Tajlandia wycieczka pozwala podpatrzeć lokalne życie zwykłych ludzi, którzy z chęcią pokazują zaciekawionym wczasowiczom swoją codzienność.

Niewątpliwą dumą królestwa są jego wyspy, które pozwalają poczuć się beztrosko jak dziecko. Zatem największą i tym samym najpopularniejszą wyspą jest Phuket, która leży na morzu Andamańskim. Jest to wyspa na której rodziny z dziećmi czują się bardzo dobrze, gdyż właśnie tam czeka na nich najwięcej rozrywek, takich jak parki wodne w hotelach oraz atrakcje na plaży. Dla ludzi, którzy chcieliby zobaczyć jak bawi się Tajlandia nocą, poleca się niezliczoną ilość klubów i pubów otwartych całą dobę.

Zlokalizowaną na wschodnim wybrzeżu Tajlandii, nazywaną przez niejednych rajem na ziemi i przeciwieństwem „szalonego Phuketu”, jest wyspa Ko Chang. Jest idealnym miejscem na wakacje dla turystów szukających relaksu i wyciszenia. W centralnej części górzysta, pokryta lasem deszczowym z licznymi strumykami i wodospadami, otoczona jest przez czystą wodą w kolorze turkusowym, z dużą ilością kolorowych ryb i doskonałą do uprawiania snorkelingu i nurkowania.

Pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy hałaśliwą wyspą Phuket i cichą wsypą Ko Chang jest również wyspa zwana Ko Samui, na której można znaleźć zarówno przytulne bungalowy, jak i luksusowej 5-gwiazdkowe hotele. Głównymi atrakcjami wyspy są złoty posąg Buddy oraz słynne skały przypominające części ludzkiego ciała. Ten region polecany jest dla par, dla których wycieczka Tajlandia z jednej strony to możliwość spędzenia niesamowitego czasu we dwoje, a z drugiej szansa na odkrycie uroków Tajskiego życia wyspiarskiego.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij