Tajlandia - praktyczne informacje

Tajlandia - podstawowe informacje

    Myśląc o Azji nie można nie skojarzyć jej właśnie z Tajlandią, która jest uosobieniem wszystkiego, co egzotyczne w najlepszym wydaniu. W większości nizinna, na południu oferuje Tajlandia wyspy z niebiańskimi plażami, a na północy góry. Dlatego swoimi propozycjami last minute Tajlandia przyciąga zarówno turystów szukających odpoczynku nad morzem, jak i tych bardziej aktywnych. Od południa graniczy z Malezją, na wschodzie z Laosem i Kambodżą a na zachodzie z Birmą. Patrząc na mapę jej kształt przypomina głowę słonia, który w tym kraju jest darzony ogromnym szacunkiem.

Historycznie Tajlandia nie została mocno poszkodowana przez wojny czy konflikty rasowe, dlatego też ludzie, którzy ją zamieszkują są przyjaźnie nastawieni do świata. Kiedyś Tajlandia zwana była Syjamem, a stolicą nie był Bangkok lecz Ayutthaya.Pierwsi Tajowie przybyli z Chin i połączyli się z żyjącymi tam Kherami oraz przyjęli ich religię. Pierwsze kontakty z ludnością europejską rozpoczęły się po roku 1700, a 200 lat później były już uzależnione od wpływów państw kolonialnych. Rok 1794 był rokiem przełomowym, uchwalono konstytucję i od tamtego czasu Tajlandia stała się demokracją parlamentarną. Głową państwa jest król, Bhumibol Adulyalej, który rządził królestwem od roku 1946 aż do smierci 13 października 2016 roku. Po jego śmierci władzę objął jego następca Maha Vajiralongkorn. Król oraz cała jego rodzina są najważniejszymi osobami w Tajlandii, im też wszyscy mieszkańcy oddają należyty szacunek a, za obrazę majestatu można zostać aresztowanym.

Wszystkich mieszkańców Tajlandii łączy kultura, wyznawanie tych samych zasad społecznych oraz buddyzm. Wiele Tajskich świąt i obrzędów połączonych jest właśnie z tą religią a buddyjskie zasady przeplatają się z życiem codziennym każdego „porządnego” Taja. Mieszkańcy również wierzą, że bogactwo i wysoką pozycję społeczną można osiągnąć dzięki dostosowaniu się do praw buddyjskich. Zachowanie mieszkańców jest więc wypadkową wiary i ich kultury, która również mówi o tym, że nie pokazuje się publicznie negatywnych uczuć w tym złości, niecierpliwości i pretensji. Obroną na wszelkie niedogodności jest sympatyczny wyraz twarzy. Uśmiech ma więc wiele znaczeń w Królestwie Tajlandii.

W ciągu roku Tajowie mają wiele okazji do świętowania. Jak chociażby w trakcie przypadającego na przełomie stycznia i lutego Chińskiego Nowy Roku czy świąt związanych z królem. 5 grudnia podczas jego urodzin cała Tajlandia Phuket, Krabi czy też Chiang Mai nie jest wolna od uroczystego nastroju. Warto więc rozważyć wyjazd Tajlandia last minute również w którymś z tych terminów, by zobaczyć jak obchodzą te uroczystości mieszkańcy tego pięknego kraju.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij