Tajlandia - praktyczne informacje

Położenie

 

Tajlandia to kraj w Azji południowo-wschodniej o powierzchni 514 tys. km2
Wielkość porównywalna do Hiszpanii daje mu 50 miejsce w rankingu największych
państw świata.
 Tajlandia położona jest głównie na półwyspie Indochińskim oraz
częściowo również na półwyspie Malajskim. Jej granice zostały niejako wyznaczone
przez samą naturę – góry oddzielają ją od Birmy na zachodzie i północy oraz od
Kambodży na wschodzie, a rzeka od Laosu na północy i na wschodzie.
Na południu kraj graniczy z Malezją.

 

 Wspaniałe warunki do wypoczynku gwarantują wody morza Andamańskiego oblewające kraj od zachodu, a od południa Zatoki Tajlandzkiej, która jest częścią Morza Południowochińskiego. Linia brzegowa ma ponad 3200 km długości.

W Tajlandii wyróżnia się cztery główne regiony – nizinę centralną, północ, północny – wschód oraz południe. Część centralna składa się z 24 prowincji na czele ze stolicą państwa Bangkokiem. Dzięki gęstej sieci rzek jest to najżyźniejszy region w całym kraju, dlatego wiele jest tu rozległych pól ryżowych, upraw trzciny cukrowej czy plantacji owoców. Północna część kraju to dom licznych plemion, kolebka tradycyjnej kultury i architektury. Górzysty teren utkany malowniczymi wodospadami, tworzy niezapomniane widoki. Isan, czyli obszar północno-wschodni położony jest na wyżynie Khorat. W dawnej architekturze tego regionu, jego potrawach czy dialekcie wyraźnie odczuwalne są wpływy kultury laotańskiej i khmerskiej. Cechuje go niespieszna atmosfera i mniejsza, w stosunku do pozostałych części kraju, popularność wśród turystów. Ostatni, to region południowy z wieloma wysepkami rozsianymi wzdłuż wybrzeża. Ciągnące się kilometrami rajskie plaże, na których zacumowane są długorufowe łodzie to jeden ze znaków rozpoznawczych całej Tajlandii!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij