Tajlandia - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Magiczny Isan w Tajlandii

Wycieczka pozwalająca odkryć największe perełki natury i kultury malowniczego rejonu Isan w północno-wschodniej części Tajlandii. Zielone tereny parku narodowego Khao Yai, niezwykłe świątynie i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO z pewnością dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Tajlandii

Przylot do Tajlandii po podróży z Polski, a następnie przywitanie na lotnisku w Bangkoku przez naszego lokalnego przedstawiciela i transfer do hotelu. Tego dnia czas na odpoczynek po podróży i aklimatyzację w nowym miejscu. W zależności od godziny przylotu mogą się Państwo również wybrać na samodzielne zwiedzanie Bangkoku, by poczuć tętniącą życiem stolicę i jednocześnie największe miasto Tajlandii.

Nocleg w hotelu Furama Silom 4* w Bangkoku.

Dzień 2 - Bangkok - Khao Yai

Po śniadaniu zaplanowany jest transfer do Parku Narodowego Khao Yai położonego na północny-wschód od Bangkoku. Trzeci pod względem wielkości park narodowy w Tajlandii jest domem dla ponad 2 500 gatunków roślin, 350 gatunków ptaków i licznych zwierząt, takich jak słonie i gibony. W trakcie wycieczki będzie kilka okazji do zrobienia zdjęć, zaplanowany jest również spacer do wodospadu Heo Suwat. W godzinach popołudniowych przejazd do malowniczej doliny PB, gdzie odbędzie się degustacja win z lokalnych winnic. Po zakończeniu zwiedzania transfer do hotelu na nocleg.

Nocleg w Botanica Khao Yai 4* w Khao Yai

Dzień 3 - Khao Yai - Korat - Khon Kaen

Rano po opuszczeniu Khao Yai trasa prowadzi do Korat (lub Nakhon Ratchasima), gdzie można odwiedzić świątynię Wat Phra Narai Maharat. Świątynia została wzniesiona na wyspie jako hołd składany bogu Wisznu. Następnie przejazd do ruin świątyni Phimai, jednej z największych atrakcji w rejonie Isan. Po zwiedzaniu świątyni zaplanowana jest wizyta do Suay Ngam - można tu podziwiać grupę olbrzymich drzew gatunku figowca bengalskiego (banian), którym mieszkańcy oddają szczególną cześć. Popołudniu przejazd do Khon Kaen do hotelu na odpoczynek po pełnym wrażeń dniu i na nocleg.

 

Nocleg w Suppaniga 4* w Khon Kaen

Dzień 4 - Khon Kaen - Nong Khai

Tego dnia rano zaplanowano wizytę w Ban Chiang, w którym znajdują się stanowiska archeologiczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Udon Thani, gdzie mogą Państwo odetchnąć pośród pięknych kwiatów na plantacji orchidei, a następnie zwiedzanie jednej z najciekawszych, jeśli nawet nie „najdziwniejszej” świątyni w całej Tajlandii. Sala Keaw Ku wzniesiona w miejscowości Nong Khai zadziwia niezwykłym połączeniem motywów religijnych i fantastycznych, które najlepiej ukazują gigantyczne kamienne posągi przedziwnych postaci. Nocleg w hotelu w Nong Khai.

Nocleg w Budsabong 4* w Nong Khai

Dzień 5 - Nong Khai - Loei

Po śniadaniu opuszczą Państwo hotel i miejscowość Nong Khai, aby udać się do historycznego parku Phu Phrabat słynącego z unikalnych formacji skalnych. Szacuje się , że wzniesione z głazów formy oraz malowidła naskalne liczą sobie co najmniej 6 000 lat. Najlepiej zachowane rysunki tworzone przy użyciu czerwonego barwnika są najbardziej widoczne w miejscach, w których skały utworzyły naturalne schronienie przed wodą i wiatrem. Po kilkugodzinnej wizycie w parku Phu Phrabat trzeba jednak wrócić do teraźniejszości, ponieważ w planie jest przejazd do miejscowości Loei na nocleg.

Nocleg w Phunacome 4* w Loei

Dzień 6 - Loei - Sukhothai - Phitsanuloke

Dzisiejszego poranka, po śniadaniu czeka na Państwa długo wyczekiwana atrakcja - wizyta w zabytkowym parku Sukhothai, który jest jednym z najbardziej popularnych miejsc Tajlandii. Sukhothai Historical Park odkrywa przed przybywającymi tu turystami niezwykłe ruiny miasta i dawnej stolicy królestwa Sukhothai z XIII wieku, które są częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Sukhothai jest znany jako "kolebka kultury tajskiej", a świątynia Wat Mahatat określana jako "mistyczne i duchowe centrum" dawnego królestwa. Transfer do hotelu w Phitsanuloke na nocleg.

Nocleg w Pattara 3* w Phitsanuloke

Dzień 7 - Phitsanuloke - wylot z Bangkoku na wypoczynek lub powrót do Polski

Po śniadaniu zaplanowana jest wizyta w świątyni Wat Mahatat w Phitsanuloke, domu jednego z najpiękniejszych i bardzo szanowanych posągów buddy w Tajlandii. Następnie przejazd do Lopburi, miejscowości znanej także jako „Monkey Town”. Setki małp przemierzają tu ulice miast i dachy budynków. Odwiedzą tu Państwo dwie świątynie, których ‘opiekunami’ są również wszędobylskie małpki. Dalsza podróż do Ayuthaya, gdzie znajduje się historyczny park Siamese, który również jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Transfer na lotnisko w Bangkoku i wylot powrotny do Polski.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij