Tajlandia - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Północ Tajlandii

Północ Tajlandii to kraina znana z niezwykłych, zachwycających świątyń oraz bujnej roślinności. Podczas tej wycieczki będą mieli Państwo okazję poznać kulturę i historię regionu oraz odwiedzić rdzenne tajskie plemiona czy odbyć niezapomnianą przejażdżkę na słoniu.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Tajlandii

Po kilkunastogodzinnej podróży, rozpoczynającej się poprzedniego dnia, przylot do miejscowości Chiang Mai na północy Tajlandii, gdzie nastąpi przywitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Czas przeznaczony na odpoczynek i aklimatyzację.

Nocleg #1 w hotelu Lanna Palace 3* w Chiang Mai

http://www.lannapalace2004.com/
Dzień 2 - Dzień 2: Chiang Mai/ śniadanie, lunch

Chiang Mai jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miast Tajlandii i nazywane bywa miastem kwiatów lub Różą Północy. Zwiedzanie rozpocznie się po śniadaniu od przejazdu na farmę słoni, gdzie będzie można podziwiać ich występy. Następnie wizyta w ogrodzie orchidei i przejazd do świątyni Wat Doi Suthep, położonej 1050 m nad poziomem morza i ok. 700 m. nad Chiang Mai. Jeżeli pogoda pozwoli, to ze wzgórza zobaczyć można piękną panoramę okolicy. Przed powrotem do hotelu odwiedzą Państwo jeszcze wioskę tajskiego rzemiosła, gdzie znajdują się fabryki tradycyjnych parasolek, jedwabiu czy biżuterii. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Wieczorem (opcjonalnie, za dopłatą) można skorzystać z tajskiego masażu oraz spaceru z przewodnikiem po nocnym targu.

Nocleg #2 w hotelu Lanna Palace 3* w Chiang Mai

http://www.lannapalace2004.com/
Dzień 3 - Chiang Mai - Chiang Rai / śniadanie, lunch

Wcześnie rano po śniadaniu, wyjazd z hotelu i przejazd krętymi górskimi drogami dalej na północ, w stronę miasta Chiang Rai i do osad rdzennych plemion tzw. długoszyich kobiet, które dla poprawienia urody zakładają sobie na szyje charakterystyczne obręcze. Poznają Państwo ich nietypową kulturę i piękne, kolorowe stroje. Następnie czeka na Państwa emocjonująca przejażdżka na słoniach pośród dżungli i po rzece Kok. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

Nocleg #3 w hotelu Chayadol Resort 3* w Chiang Rai

http://www.chayadolresort.com/
Dzień 4 - Złoty Trójkąt / śniadanie

W programie wizyta w Złotym Trójkącie, czyli miejscu gdzie stykają się granice Tajlandii, Laosu i Birmy. Region ten znany był w przeszłości z handlu opium. Będą Państwo mieli okazję odbyć rejs łodzią po siódmej rzece świata, czyli Mekongu (ok.30 min). Następnie przeprawią się Państwo do Laosu, by odwiedzić tamtejszą wioskę i zrobić zakupy na lokalnym targu. Powrót do hotelu późnym popołudniem, a wieczorem dla chętnych, wizyta na nocnym bazarze.

Nocleg #4 w hotelu Chayadol Resort 3* w Chiang Rai

http://www.chayadolresort.com/
Dzień 5 - Chiang Rai - Lampang – Sukhotai - Phitsanulok / śniadanie, lunch

Po śniadaniu wyjazd do Lampang, gdzie odwiedzą Państwo zachwycającą świątynię Wat Phra That Lumpang Luang. Dalej podroż prowadzi do Sukkothai na wizytę w sławnym Parku Historycznym, który jest dawną stolicą Tajlandii. Jej budowle są obecnie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a całość uważana za kolebkę tajskiej kultury i państwowości. Kolejno przejazd do Phitsanulok, by zobaczyć drugą najważniejszą świątynię Tajlandii Wat Mahathat. Wieczorem po zakwaterowaniu w hotelu, istnieje możliwość (opcjonalnie, za dopłatą) odbycia krótkiej wycieczki po mieście rikszami, w trakcie której odwiedza się m.in. targ smażonych insektów.

Nocleg # 5 w hotelu Top Land Hotel 4* w Phitsanulok

http://www.toplandhotel.com/index.php
Dzień 6 - Phitsanulok - Lopburi - Ayuthaya/ śniadanie, lunch

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Lopburi od XI do polowy XIII w. było głównym miastem prowincji państwa Khmerów, którego stolicą był słynny Angkor. W Lopburi, po którego centrum, słupach, drzewach i świątyniach biegają małpy, zaplanowano zwiedzanie charakterystycznej dla architektury Khmerskiej świątyni Trzech Strzał. Kolejno przejazd do Saraburi i odwiedziny w świątyni Odcisku Stopy Buddy, położonej na niewielkim wzniesieniu. Tam też będzie można obserwować prawdziwe życie świątyni buddyjskiej. Następnie wizyta w Ayuthaya założonej w 1350 r. przez króla Ramathibodiego I dawnej stolicy. O niegdysiejszej świetności regionu świadczą rozległe ruiny świątyń i pomników. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Nocleg #6 w hotelu Ayuthaya Grand Hotel 3* w Ayuthaya

http://www.ayutthayagrandhotel.com/en/index_en.php
Dzień 7 - Ayuthaya - Kanchanaburi – Park Narodowy Erawan – rzeka Kwai/ śniadanie, lunch, kolacja

Rano opuszczą Państwo Ayuthaya i pojadą w stronę Kanchanaburi. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Erawan z możliwością kąpieli pod siedmiostopniowym wodospadem o tej samej nazwie, będącym jednym z najsławniejszych symboli Tajlandii. Przejazd w okolice słynnego mostu na rzece Kwai. Zakwaterowanie w hotelu na tratwach, do którego dopływa się, łodziami, kanionem rzeki Kwai. Wśród odgłosów dżungli, szmeru rzeki, bez prądu tylko przy świetle lamp naftowych spędzić można jedną z najwspanialszych nocy w tropikach. O świcie budzi plusk kąpanych słoni.

Nocleg # 7 w hotelu Jungle Rafts Hotel 3* nad rzeką Kwai

https://www.riverkwaijunglerafts.com/
Dzień 8 - Kanchanaburi - Bangkok / śniadanie

Po śniadaniu wycieczka po wiosce Monów, ludności, która przyniosła buddyzm na obecne tereny Tajlandii. Następnie wizyta na pływającym targu w Damnoen Saduak, gdzie handel odbywa się na łodziach. Z pokładu jednej z nich będą Państwo mogli nie tylko dokonać zakupu egzotycznych owoców, ale przede wszystkim poczuć charakterystyczny gwar i specyfikę tego miejsca. Kolejnym etapem wycieczki jest wizyta w Królewskim Centrum Rzemiosła, gdzie prezentowane są przestrzenne płaskorzeźby czy meble z drewna tekowego. Istnieje możliwość wizyty na farmie węży (opcjonalnie, za dopłatą). Dzień zakończy przejazd do Bangkoku i zakwaterowanie w hotelu.

Nocleg # 8 w hotelu Grand Watergate 3* w Bangkoku

http://www.grandwatergatehotel.com/
Dzień 9 - Bangkok – wylot do Polski lub na wypoczynek w Tajlandii/ śniadanie, lunch

Po śniadaniu nastąpi odbiór z hotelu i udadzą się Państwo na wycieczkę po mieście. Wycieczka pozwala odkryć 3 różne strony miasta: od historycznej, przez codzienną, w której funkcjonują mieszkańcy stolicy po najnowocześniejszą. Odwiedzą Państwo kompleks Wielkiego Pałacu, w skład którego wchodzi wiele świątyń m.in.Wat Phra Keo (Świątynia Szmaragdowego Buddy) i budynków w różnych stylach architektonicznych. Bogata ornamentyka, pozłocenia i wizerunki Buddy znajdujące się dosłownie wszędzie potęgują dodatkowo niezwykłe wrażenie. Dalszym punktem programu jest wizyta w Wat Po (Świątynia Leżącego Buddy), gdzie znajduje się posąg Buddy mający 46 metrów długości i aż 15 metrów wysokości. Z kolei, rejs po kanałach pozwoli zobaczyć inną, nieco bliższą codziennemu życiu mieszkańców stronę miasta, a docelowo zaprowadzi do Wat Arun, czyli Świątyni Jutrzenki. Jej widok o zachodzie słońca jest jednym z szeroko rozpoznawalnych symboli Bangkoku. Na koniec wizyta w galerii szlachetnych kamieni, których Tajlandia jest jednym z największych producentów. Popołudniu transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski lub na jedną z pięknych wysp na wypoczynek w wybranym hotelu nadmorskim.

Dodatkowe informacje

Koszt dodatkowych atrakcji (płatne na miejscu):

Tajski masaż + spacer z przewodnikiem po nocnym targu (dzień 2) - 600 THB (ok.17 USD)

Przejażdzka rikszami + wizyta na targu (dzień 5) - 400 THB (ok.12 USD)

Wizyta na farmie węży (dzień 8) - 300 THB (ok.9 USD)

Występ Monów (dzień 8) - 200 THB (ok.6 USD)

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij