Tajlandia - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Birma - (Myanmar)

 

 

Termin wyjazdu: zadzwoń do nas i wybierz swój lub wypełnij formularz
Pobyt: Myanmar (Birma)
Ilośd osób: 2 osoby dorosłe
Miejsce wylotu: Warszawa
Wyżywienie: jak w programie B – śniadanie, L – lunch, D - obiadokolacja

Cena od 8 979 zł/os! 

Szukasz innego terminu lub chcesz zmienić program? Zadzwoń a przygotujemy bezpłatnie ofertę specjalnie dla Ciebie!

tel: +48 71 311 96 03


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Warszawy
Dzień 2 - Przylot do Yangon (Rangun)

Lot liniami Emirates do Rangun z Warszawy, z jedną przesiadką w Dubaju. Po przylocie zostaniecie ciepło powitani na lotnisku, a następnie przetransportowani do hotelu. Reszta dnia to czas wolny na zregenerowanie sił po podróży.

Nocleg w Rangun: Reno Hotel 3*

Dawna stolica Yangon, znana również jako Rangoon, jest największym miastem Myanmaru i nadal jego najważniejszym centrum handlowym. Jego kolonialna przeszłośd i religijna spuścizna sprawiają, że jest to jedno z najbardziej fascynujących i autentycznych miejsc w całej południowo-wschodniej Azji.

Dzień 3 - Yangon, B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Po śniadaniu udacie się na prywatną wycieczkę z przewodnikiem wzdłuż Mahanbandola Road. Po drodze zobaczycie kilka uliczek zapchanych straganami i garkuchniami, przejdziecie ulicą Pansodan znaną z wielu sklepików antykwarycznych. Spacerując zaskoczy was ilośd architektury kolonialnej w tym mieście. Zatrzymacie się na chwilę przy Sule Pagoda – symbolu centrum miasta. Następnie udacie się w chaotyczne, wypełnione życiem dzielnice – Hinduską i Chioską. W koocu dotrzecie do targu Theingyi Zei, w pobliżu znajduje się Sri Kali, najbardziej kolorowa hinduska świątynia w Yangon.
Złożymy wizytę w pagodzie Kyauktatgyi, gdzie znajduje się 72-metrowy posąg Buddy. Po krótkim przystanku nad jeziorem w Kandawgyi Park, udacie się do legendarnej Pagody Shwedagon – najświętszego miejsca w Birmie.
Za dodatkową opłatą można wziąd udział w ceremonii zapalania świec i lamp oliwnych w Shwedagon Pagoda. (szczegóły przy rezerwacji)

 

Dzień 4 - Yangon – Bagan, B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Z rana odbędzie się transfer na lotnisko krajowe w Rangunie na lot do Bagan.
Bagan było stolicą Myanmar od XI do XIII wieku, monarchowie budowali wtedy masywne stupy, pagody i klasztory, z których wiele zachowało się do dzisiaj mimo niszczących pór deszczowych oraz trzęsieo ziemi.
Wpierw udacie się na wzniesienie pośród równin świątynnych, aby ujrzed magiczny widok równiny Bagan. Wizyta na tarasie widokowym odbędzie się z rana, przed przybyciem innych turystów, co zapewni parę chwil spokoju na wewnętrzną refleksję w tym świętym miejscu.

Podróżując pośród świątyo, poznacie wiejskie życie Baganu, mijając kilka wiosek, będzie okazja by przyjrzed się pracy i życiu lokalnej społeczności.
Późnym popołudniem odbędzie się rejs drewnianą łódką wzdłuż rzeki Irrawaddy.

Zwiedzanie Bagan na szybkich rowerach elektrycznych.

Nocleg w Bagan: Razagyo 3*

Atrakcje dodatkowe za dopłatą w Bagan:
- Lekcje gotowania w domu mieszkaoców Bagan
- Przelot balonem nad Bagan
(szczegóły przy rezerwacji)

 

Dzień 5 - Bagan (Pagan), B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Dzieo zacznie się od wizyty w Shwezigon Pagoda, zbudowanej przez króla Anawrahta na początku XI wieku. Następnie spacerując po małych i urokliwych uliczkach prowadzących między świątyniami dojdziecie do mniej znanych regionów Pagan.
Po lunchu (na własny rachunek) odwiedzicie tradycyjny warsztat by obejrzed produkcję birmaoskich rzemiosł. Podróż będzie kontynuowana w Old Bagan i Ananda Temple, architektonicznym dziele sztuki i na pewno jednej z najbardziej rozpoznawalnych świątyo Bagan. Stąd odbędzie się jazda na wózku konnym do najwyższych świątyo w okolicy, takich jak Świątynia Dhammayangyi, znana z osobliwie zdobionych murów. Pod koniec podróży będzie czas na relaks i zachód słooca nad Bagan.

Zwiedzanie Bagan na szybkich rowerach elektrycznych.

Nocleg w Bagan: Razagyo 3*

Dzień 6 - Bagan – Mandalay, B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Po śniadaniu odbędzie się transfer na lotnisko Nyaung U na lot do Mandalay. Zostaniecie odebrani przez przewodnika i rozpocznie się zwiedzanie Mandalay.
Zaczniecie od Mahamuni, pagody, w której znajduje się jeden z najbardziej honorowanych w kraju wizerunków Buddy, całkowicie pokryty złotymi płatkami ofiarowanymi przez wiernych. Zobaczycie Pagodę Kuthodaw, często nazywaną "Największą Księgą Świata", ze względu na zbiór 729 marmurowych płyt z wyrytymi buddyjskimi naukami. Kolejna wizyta będzie w Pagodzie Kyauktawgyi, znanej również jako pagoda Wielkiego Marmurowego Obrazu. Pod koniec wycieczki odwiedzicie klasztor Shwenandaw. Na wieczorny zachód słooca zapraszamy na taras widokowy z panoramą Mandalay.

Dzień 7 - Okolice Mandalay, B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Mjanmar w swojej skomplikowanej historii wielokrotnie zmieniał stolicę, tego dnia zobaczycie trzy z nich: Sikong, Avę i Amarapurę. Sikong jest powszechnie uważane za duchowe centrum Myanmar, zamieszkuje je około 3000 mnichów i znajduje się tam prawie 100 świątyo medytacyjnych. Odwiedzicie jedne z najpiękniejszych pagód, market lokalsów i wioskę garncarską, która jest znana z produkcji wszechobecnych garnków na wodę.
Avę będziecie poznawad z pokładu promu snującego się wąską rzeką, a zaraz potem podróżując powozem konnym.
Pod koniec popołudnia spacerem zwiedzicie Amarapurę, Miasto Nieśmiertelności. Najpierw zatrzymacie się w warsztacie tkaczy jedwabiu, a następnie w klasztorze Mahagandayon, w którym mieszka ponad tysiąc młodych mnichów i który jest znany jako ośrodek studiów monastycznych i ścisłej dyscypliny religijnej. Podczas zachodu słooca przejdziecie przez legendarny most U Bein, zbudowany w 1782 roku, który jest uważany za najdłuższy most z drewna tekowego na świecie.

 

Dzień 8 - Mandalay – Heho – Jezioro Inle, B, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Z rana odbędzie się transfer na lotnisko krajowe Nyaung U, bez przewodnika, na lot do Heho. Po przybyciu na lotnisko Heho, wybierzecie się malowniczą trasą do Nyaung Shwe, wioski wjazdowej do Inle Lake. Zatrzymacie się by obejrzed klasztor Shweyanpyay, aby zobaczyd misterną, ażurową rzeźbę w drewnie i rzemiosło tamtejszych mnichów.
Po dotarciu do brzegu jeziora, wejdziecie na drewnianą motorówkę i udacie się na Inle Lake. Ciche wody jeziora Inle są usiane małymi wysepkami, rybakami wiosłującymi na jednej nodze i rybackimi chatami na palach zamieszkałymi przez ludnośd Intha. Okoliczne góry kontrastują z imponującym jeziorem i stanowią idealne tło dla pięknych zdjęd. Odwiedzicie klasztor Nga Hpe Chaung , który ma piękną kolekcję wizerunków Buddy. Następnym punktem jest Phaung Daw Oo Pagoda. Istnieje również wiele tradycyjnych rzemiosł pochodzących z Inle Lake i, jeżeli będziecie chcieli, zatrzymacie się na wizytę w jednej z niesamowitych tkalni lotosu, u szkutników (w zależności od pory roku), w warsztacie cygar, bądź u kowali srebra. Po transferze statkiem do hotelu program dnia dobiegnie kooca.

 

Nocleg w Inle Lake: Cherry Queen 3*

Dzień 9 - Inle Lake, B, L, prywatne wycieczki z przewodnikiem anglojęzycznym

Od rana wsiądziecie na łódkę by podziwiad niezwykłe widoki jeziora Inle, a po dotarciu na brzeg pójdziecie na spacer i zakupy na pięciodniowym markecie, który codziennie zmienia swoje położenie z wioski do wioski.
Na lunch dołączycie do rodziny rdzennych mieszkaoców Inle. Ludnośd Intha to mniejszośd etniczna typowa dla tego regionu. Ich życie kręci się dookoła jeziora, które jest dla nich niczym świętośd, daje pożywienie i schronienie. Tego dnia z bliska zobaczycie niezwykłe ogrody wzniesione na wodzie, z zebranych plonów gospodarze przygotują Wam obiad, będziecie zdziwieni jak wiele technik przetrwania wymyślili mieszkaocy Inle Lake.


Po posiłku, jednogodzinna przejażdżka łodzią po kanale zabierze Was do wioski Pae Oh w Indein, położonej na zachodnim brzegu Inle Lake. Kompleks Indein to bez wątpienia jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na brzegu jeziora. Składa się z setek małych stup, które są porośnięte mchem i zielenią. Podczas rejsu łodzią, jeśli pozwoli na to czas, zatrzymacie się w Domu Dziedzictwa Intharów, aby dowiedzied się więcej o historii i kulturze rdzennych mieszkaoców jeziora.

Dzień 10 - Wylot do Polski, B

Po ostatnim transferze łódką do miasta, odbędzie się transport (1h) do Heho na lot do Rangon. Stamtąd odbędzie się nocny lot do Polski z przesiadką w Dubaju.
To będzie koniec tej ekscytującej podróży.

Dodatkowe informacje

Cena zawiera:
- Przelot międzynarodowy renomowanymi liniami Emirates
- Przeloty wewnętrzne
- Zakwaterowanie wraz ze śniadaniami podczas trwania wycieczki
- Prywatne wycieczki wymienione w programie, wraz ze wszystkimi biletami wstępu
- Usługi przewodnika anglojęzycznego podczas trwania wszystkich wycieczek
- Prywatne transporty klimatyzowanym vanem
- Prywatne transporty łodziami, wypożyczenie elektrycznych rowerów
- Dwie butelki wody pitnej oraz mokre ręczniki każdego dnia
- Posiłki uwzględnione w programie - ubezpieczenie KL (60.000 EUR), NNW(NWI 30.000 PLN i NWS 15.000 PLN) oraz bagażu (4.000 PLN)TU Signal Iduna - obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- najwyższej jakości obsługę podczas wyjazdu

Cena nie zawiera:
- Opłat za wizę do Mjanmaru
- Posiłków nie uwzględnionych w programie
- Dodatkowych atrakcji oznaczonych w programie jako „za dopłata”
- Napiwków dla przewodników (ok. 3$), kierowców (ok. 2$), tragarzy (50 centów), kelnerów (5% rachunku).

 

UWAGA!
Do czasu złożenia rezerwacji ceny mogą ulec zmianie. Dostępnośd w hotelach wymaga potwierdzenia. Kolejnośd zwiedzania może ulec zmianie.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij