Tajlandia - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkach
POLECANE

Skała James Bond [PL], Tajlandia

Kras Wieżowy - geologiczny cud natury i plan filmowy Agenta 007.

Można w uproszczeniu powiedzieć, że skała James Bond (Kho Tapu) powstała z kości dinozaurów. Rankiem Zatoka jest prawie pusta. Płyniemy małą, drewnianą łodzią przez labirynt lasów namorzynowych, by dotrzeć do słynnej skały James Bond przed innymi. Na pustej plaży zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i posłuchać o niezwykłej historii geologicznej tego miejsca. Popływać kajakiem przez wydrążone nurtem wody pieczary i przespacerować się przez pełną kontrastów wioskę na palach.

Zapraszamy na przepiękną, krajobrazową wycieczkę do zatoki Phang-Nga, na kajaki na James Bond Island, gdzie zobaczycie fantastyczne, wapienne formacje skalne - strzeliste wieże wystające z lazurowej wody. Ten typ krajobrazu nazywa się krasem wieżowym i jest tylko kilka miejsc na świecie, gdzie można go podziwiać.

W trakcie wycieczki będziecie pływać drewnianą, tradycyjną łodzią oraz wygodnym, szerokim kajakiem, przez pieczary i wpół zalane jaskinie, podziwiać laguny i mieszkające w nich małpy oraz dziką przyrodę. Jednym z etapów wycieczki jest zwiedzanie wyspy sąsiadującej ze słynną skałą "James Bond", będącą elementem scenografii do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem".

Organizacja wycieczki: Rano zabieramy Was naszym mini busem z hotelu i jedziemy do przystani, gdzie wsiadamy na kameralną, tradycyjną łódź długorufową, z wygodnymi siedzeniami i dachem.

Łodzią drewnianą dopływamy do najciekawszych miejsc zatoki Phang-Nga i James Bond Island: wpływamy do jaskini i laguny otoczonej dżunglą i strzelistymi skałami, odwiedzamy słynną wyspę ze skałą James Bond - miejsca, gdzie kręcone były sceny do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Zejście na ląd na wyspę sąsiadującą ze skałą James Bond.

Część zwiedzania odbywamy na wygodnym kajaku - 2 osoby i wiosłujący z tyłu Taj. Pływamy wzdłuż pięknych formacji skalnych, w spokojnym miejscu, wpływając do jaskiń i formacji skalnych zwanych po tajsku "hong", czyli "pokój".

Odwiedzamy wioskę rybaków morskich, którzy mają swoje domy na palach; w wiosce jemy smaczny obiad, składający się z zestawu dań kuchni lokalnej: zupy, ryb, kurczaka, ryżu.

W drodze powrotnej, już na lądzie, zatrzymujemy się przy  świątyni umiejscowionej w jaskini. Zwiedzimy maleńką komorę, gdzie spotkacie setki nietoperzy, a przed wejściem możecie pobawić się z towarzyskimi małpami.

Czas trwania wycieczki: 8:00 - 14:30
Termin: Poniedziałek
Charakter wycieczki: Grupowa


Cena:
Osoba dorosła - 300 PLN
Dziecko (3-9,99 lat) - 265 PLN
Cena zawiera:
  • transfer z/do hotelu w Krabi (Ao Nang)
  • opiekę polskiego przewodnika
  • bilety wstępu
  • kolacja i napoje (woda i coca cola)

Cena nie zawiera:
  • dodatkowych posiłków i napojów

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij