RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
USA - praktyczne informacje

USA - Pogoda i Klimat

Klimat w USA i Kanadzie jest niezwykle zróżnicowany. Oba kraje posiadają kilka stref klimatycznych, trudno jest więc jednoznacznie określić okresy, w jakich warto zwiedzać Amerykę Północną. Poniżej zestawienie kilku najważniejszych regionów:

- Zachód USA (Los Angeles, San Francisco, Las Vegas i parki narodowe)

Miejsca te można zwiedzać praktycznie o każdej porze roku, pamiętając jednak, że w lecie panują tam spore upały (ok. 35C), a zimą może być chłodno i w przypadku San Francisco - deszczowo. W parkach narodowych, jak na przykład Yosemite, może zalegać pokrywa śnieżna uniemożliwiająca podróż samochodem. Najlepszy okres na zwiedzanie to maj-czerwiec oraz wrzesień-październik, korzystać z plaż można od kwietnia do października.

- Floryda

Zimą panują doskonałe warunki do zwiedzania (ok. 20C), jednak od grudnia do lutego jest zwykle za zimno na kąpiele w oceanie. W lecie pogoda może być dość uciążliwa ze względu na przelotne ulewy i burze oraz na panujący na Florydzie upał. Kwiecień/maj oraz październik/listopad to okresy przejściowe między zimową porą suchą i letnią porą deszczową - przez wielu ludzi uznawane są za najlepszy czas na odwiedziny w regionie.

- Nowy Jork

Wschodnie wybrzeże USA należy do strefy klimatycznej podobnej do tej w Polsce. Zimy mogą być śnieżne i często mroźne, trwają zwykle od grudnia do lutego. Lato jest upalne i często deszczowe, za to wiosna i jesień to idealny czas na zwiedzanie (jesień to również czas premier na Broadway'u). Wielu turystów wybiera się także do Nowego Jorku w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra, kiedy miasto jest rozświetlone przez świąteczne dekoracje.

- Kanada wschodnia i zachodnia (Toronto, Ottawa, Quebec, Montreal, Vancouver)

Kanada jest bardzo zimna i śnieżna zimą, która zaczyna się często już na początku listopada i kończy poźno w marcu. Temperatury spadają często do -20C, a bliżej wybrzeża wieje przenikliwy wiatr. Warto więc ze zwiedzaniem poczekać na późniejszą wiosnę (II połowa kwietnia), lato oraz wczesną jesień (do I połowy października).

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.