RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
USA - praktyczne informacje

Wycieczka po USA i Kanadzie

Jeśli zdecydują się Państwo na wypoczynek na pięknych plażach Florydy w Miami czy może w Santa Monica w Kalifornii, warto pomyśleć także o poświęceniu kilku chwil na zwiedzanie pobliskich atrakcji i skorzystaniu z wielu proponowanych przez nas aktywności. Oczywiście najlepszym sposobem podróżowania po USA jest wynajęcie własnego samochodu, ale w wiele miejsc można dostać się również za pośrednictwem zorganizowanych wycieczek.

Wycieczki USA - Floryda

Z Miami warto odwiedzić przede wszystkim park Everglades, gdzie przepłynąć się można tzw. airboat, czyli łodzią napędzaną „wiatrakiem” zamontowanym z tyłu. Jest to niepowtarzalna okazja do zobaczenia aligatorów żyjących dziko na Florydzie. Można również wybrać się na całodniową wycieczkę do Key West – miasteczka położonego na końcu archipelagu Florida Keys. Najłatwiej dostać się tam samochodem (pośredniczymy w wypożyczeniu) lub skorzystać z naszej zorganizowanej wycieczki autokarem. Miami oferuje również cały szereg atrakcji na miejscu – oprócz plaż i nadmorskich promenad można odwiedzić np. Jungle Island – zoo pełne egzotycznych ptaków i innych zwierząt. Jeśli mają Państwo trochę więcej czasu, to warto zdecydować się na dwu- lub trzydniowy wypad do Orlando, które położone jest ok. 380 km na północ od Miami. Znajduje się tam kilka ogromnych parków rozrywki (np. Disney World, Universal), które dostarczą atrakcji przede wszystkim rodzinom z dziećmi.

Wycieczki USA - Kalifornia

Jeśli zdecydują się Państwo spędzić kilka dni relaksując się na plażach w Kalifornii, na przykład w Los Angeles czy Santa Monica, warto pomyśleć także o wycieczkach, by poznać niesamowite atrakcje, jakie ma do zaoferowania ten region. Świetnym pomysłem na aktywne spędzenie dnia jest wizyta w Universal Studios w Hollywood, gdzie kręcone były takie hity, jak „Titanic” czy „Szczęki”. Zobaczenie autentycznych planów filmowych będzie ciekawym przeżyciem nie tylko dla kinomaniaków. Inną polecaną wycieczką jest bilet na turystyczną linię autobusową w stylu „hop-on, hop-off” – podczas jednego czy dwóch dni można dowolnie podróżować tą linią i zwiedzić dzięki temu wszystkie najważniejsze i najciekawsze miejsca w Los Angeles. Wiele osób z pewnością będzie też chciało zwiedzić Hollywood i choć na chwilę zatrzymać się przy posiadłościach gwiazd amerykańskiego (i światowego) show-biznesu.

Wycieczki do USA to idealny pomysł dla wszystkich żądnych wrażeń osób, które chciałyby zobaczyć znane z filmów miejsca, ale również dobrze wypocząć na plaży. Floryda i Kalifornia cieszą się piękną pogodą przez okrągły rok. Wycieczki na Florydę i wycieczki do Kalifornii zadowolą też nawet najbardziej wymagających podróżników.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.