USA - praktyczne informacje

USA - Wschodnim Szlakiem

Kompleksowa wycieczka pozwalająca w krótkim czasie zwiedzić najważniejsze zakątki północno-wschodnich Stanów. Przejazdy wygodnym klimatyzowanym autokarem z opieką profesjonalnego przewodnika. W programie:

- zwiedzanie Nowego Jorku- degustacja lokalnego wina w Finger Lakes
- Wodospady Niagara
- Gettysburg - "skansen" wojny secesyjnej
- zwiedzanie Waszyngtonu
- zwiedzanie Filadelfii


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku

Wylot z Polski tego samego dnia lub dzień wcześniej. Transfer do hotelu. Spotkanie z opiekunem wycieczki. Czas wolny na odpoczynek w hotelu na Manhattanie.

Nocleg w hotelu The Lexington New York lub w podobnym

Dzień 2 - Zwiedzanie Nowego Jorku

Tego dnia będą Państwo mieli okazję odwiedzić najbardziej rozpoznawalne miejsca w tym fascynującym mieście. W programie Manhattan, Most Brooklynski, Wall Street, Empire State Building, Times Square, nowe One World Trade Center oraz wiele innych miejsc. Można poczuć tam rytm tętniącego życiem miasta, zobaczyć pędzące żółte taksówki, odetchnąć na chwilę siadając na ławce lub na trawie w Central Parku. Nowy Jork to miasto nieskończonych możliwości, w którym można choć na chwilę poczuć się jak w amerykańskim śnie.

Możliwość skorzystania z opcjonalnej atrakcji: rejs po rzece Hudson z pięknymi widokami na Statuę Wolności.

Nocleg w hotelu The Lexington New York lub w podobnym

Dzień 3 - Nowy Jork - Finger Lakes - Niagara / (630 km)

Przejazd autokarem do uroczego regionu Finger Lakes, gdzie będą Państwo mieli okazję uczestniczyć w degustacji regionalnych win w Watkins Glen nad brzegiem jeziora Seneca. Wieczorem przyjazd nad Niagarę i czas wolny, który można wykorzystać na romantyczny spacer.

Nocleg w hotelu Best Western Plus Cairn Croft lub w podobnym

Dzień 4 - Niagara - Amish Country w Pensylwanii / (330 km)

Czas na zwiedzanie okolic Wodospadów Niagara - proponujemy opcjonalną wycieczkę łodzią Maid of the Mist (za dopłatą) lub spacer wokół wodospadu. Widoki na ten cud natury będą niezapomniane. Tego dnia mogą Państwo również zjeść lunch w obracającej się restauracji na szczycie wieży Skylon Tower (za dopłatą). Popołudniu przejazd w kierunku Amish Country w Pensylwanii.

Nocleg w hotelu Genetti Hotel & Suites lub w podobnym

Dzień 5 - Amish Country - Gettysburg - Waszyngton / (340 km)

Przejazd przez malownicze Appalachy wzdłuż rzeki Susquehanna - najdłuższej we wschodniej części USA. Wizyta w Gettysburgu, gdzie miała miejsce najkrwawsza bitwa wojny secesyjnej. To właśnie tam Abraham Lincoln wygłosił swoją słynną przemowę gettysburską w roku 1863. Następnie przejazd do stolicy kraju - Waszyngtonu. Wieczór do własnej dyspozycji lub możliwość skorzystania z opcjonalnej kolacji w eleganckiej dzielnicy Georgetown.

Nocleg w hotelu DoubleTree Washington Silver Spring lub w podobnym

 

Dzień 6 - Zwiedzanie Waszyngtonu

Tego dnia zobaczą Państwo wszystkie najważniejsze punkty w Waszyngtonie, np. budynek Capitolu, Sąd Najwyższy, Bibliotekę Kongresu, Budynek FBI, Biały Dom, cmentarz Arlington czy Lincoln Memorial. Popołudnie do własnej dyspozycji - mogą je Państwo spędzić na spacerze wzdłuż rzeki Potamac lub na zwiedzaniu największego na świecie kompleksu muzeów, czyli Instytutu Smithsona.

Nocleg w hotelu DoubleTree Washington Silver Spring lub w podobnym

Dzień 7 - Waszyngton - Filadelfia / (220 km)

Rano przejazd do Filadelfii - kolebki Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam została podpisana Deklaracja Niepodległości w 1776 roku. Zwiedzanie miasta i wszystkich jego najważniejszych zakątków, w tym Liberty Bell (Dzwon Wolności), który stał się symbolem niepodległości Ameryki. Wieczorem czas wolny lub możliwość skorzystania z opcjonalnej kolacji, podczas której będzie można spróbować kolajnego specjału - Philly Cheese Steak.

Nocleg w hotelu Sheraton Downtown lub w podobnym

Dzień 8 - Filadelfia - Nowy Jork / (180 km)

Przejazd do Nowego Jorku - na lotnisku JFK będą Państwo około godziny 11:30, na lotnisku Newark około godziny 10:30.

UWAGA - w przypadku wylotów do Polski przed godziną 14:00 (JFK) oraz przed godziną 13:00 (Newark) wymagana jest dodatkowa noc w Nowym Jorku, płatna dodatkowo. Prosimy o kontakt z biurem przed dokonaniem rezerwacji.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij