USA - praktyczne informacje

USA - Nowy Jork i okolice (PL)

Całkowicie prywatna wycieczka z polskim przewodnikiem. Idealny pomysł na zwiedzenie miast-ikon Wschodniego Wybrzeża – Nowego Jorku, Filadelfii i Waszyngtonu.

Dowolny termin wyjazdu zagwarantowany jest dzięki prywatnemu charakterowi wycieczki – nie dołączają Państwo do żadnej większej grupy, przewodnik poświęca czas tylko Państwu.

Program wyceniony jest w oparciu o hotele w standardzie 2 i 3 gwiazdek, na Państwa życzenie możemy zaproponować bardziej ekskluzywne hotele.

Program wycieczki możemy dowolnie przedłużyć o wypoczynek na Florydzie (Miami) lub o dodatkowy program wycieczki lub wypoczynku w Kalifornii.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku

Przylot do Nowego Jorku. Spotkanie z polskim przewodnikiem na lotnisku i transfer do hotelu na Manhattanie. Przewodnik podczas transferu opowie Państwu o okolicy hotelu, poradzi gdzie zjeść kolację i co zobaczyć wieczorem.

Nocleg w hotelu **/*** na Manhattanie

Dzień 2 - Nowy Jork

Całodniowe zwiedzanie Nowego Jorku z polskim przewodnikiem. Odkryją Państwo barwną i ciekawą historię Nowego Amsterdamu. Przechadzając się po Manhattanie zobaczą Państwo między innymi Wall Street, nowy budynek One World Trade Center czy irlandzką dzielnicę.

Po południu wybiorą się Państwo między innymi na słynny dworzec Grand Central, można będzie wjechać na szczyt Rockefeller Center, z którego rozpościera się przepiękny widok na Manhattan i Central Park. W blasku zachodzącego słońca zobaczą Państwo najbardziej zatłoczone miejsce w Nowym Jorku – Times Square.

Nocleg w hotelu **/*** na Manhattanie

Dzień 3 - Nowy Jork

Drugi dzień zwiedzania Nowego Jorku z polskim przewodnikiem. Z samego rana pojadą Państwo na Roosevelt Island – wyspę, której historia mrozi krew w żyłach. Następnie powietrznym tramwajem pojadą Państwo do Upper East Side. Spacer po Central Parku. Stamtąd już tylko kilka kroków na Harlem, gdzie zobaczyć będzie można między innymi słynną salę koncertową Apollo Theater. Następnie czeka na Państwa rejs wokół Manhattanu połączony z lunchem (lunch dodatkowo płatny i rezerwowany z wyprzedzeniem). Widoki na Statuę Wolności i niesamowitą panoramę miasta.

Nocleg w hotelu **/*** na Manhattanie

Dzień 4 - Nowy Jork – Filadelfia

Rano czeka na Państwa przejazd pociągiem (ok. 1.5h) pod okiem polskiego przewodnika do Filadelfii – kolebki amerykańskiej demokracji. Zobaczą Państwo m.in. Independence Hall (miejsce, gdzie podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych) czy Liberty Bell (Dzwon Wolności).

Nocleg w hotelu **/*** w Filadelfii

Dzień 5 - Filadelfia – Waszyngton

Przejazd pociągiem do Waszyngtonu (ok. 2h), gdzie będą Państwo mogli poświęcić popołudnie na odwiedzenie największego na świecie kompleksów muzeów, Instytutu Smithsona.

Nocleg w hotelu **/*** w Waszyngtonie

Dzień 6 - Waszyngton

Całodniowe zwiedzanie Waszyngtonu z polskim przewodnikiem, zobaczą Państwo między innymi Biały Dom, siedzibę FBI, budynek Sądu Najwyższego, Mauzoleum Lincolna (Lincoln Memorial), Bibliotekę Kongresu, Pomnik Jeffersona, katedrę czy charakterystyczny obelisk stanowiący upamiętniający prezydenturę Waszyngtona (Washington Monument).

Nocleg w hotelu **/*** w Waszyngtonie

Dzień 7 - Wylot do Polski

Polski przewodnik będzie towarzyszył Państwu podczas transferu na lotnisko. Koniec fascynującej wycieczki.

Dodatkowe informacje

UWAGA - loty do Nowego Jorku opierają się na lotnisku JFK. Możliwe są loty na inne lotnisko w Nowym Jorku. Prosimy o kontakt z biurem w celu sprawdzenia cen (mogą być bardziej atrakcyjne).

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij