USA - praktyczne informacje

USA (Fly&Drive) Nowy Jork i okolice

Nowy Jork - Baltimore - Waszyngton - Annapolis - Filadelfia - Nowy Jork

Fly&Drive między trzema najsłynniejszymi miastami Wschodniego Wybrzeża. Gratka dla miłośników historii, kultury oraz... niesamowitej architektury. Warto spróbować słynnych nowojorskich hot-dogów czy filadelfijskiej kanapki, przejść się po Central Parku i bulwarach rzeki Potomak, odwiedzić najsłynniejsze na świecie muzea i dać się porwać szaleństwu zakupów na Piątej Alei.

Fly&Drive jest najwygodniejszą formą zwiedzania USA – kraju, w którym samochód stanowi podstawowy środek transportu. Oferujemy niemal nieskończone możliwości w wyborze hoteli, wiele typów samochodów i wstępy do najciekawszych atrakcji. Ujęte w tym planie hotele to jedynie przykład, który możemy dowolnie modyfikować – tak samo jak długość wyjazdu i trasę!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Nowego Jorku

Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek.

Nocleg w hotelu Ramada Limited Jersey City lub w podobnym

Hotel położony jest w Jersey City, około 25 minut bezpośrednim pociągiem od Manhattanu. Istnieje możliwość zamienienia hotelu w Jersey na hotel na Manhattanie – za dopłatą ustaloną indywidualnie.

Dzień 2 - Nowy Jork

Cały dzień na zwiedzanie tego fascynującego miasta. Polecamy: spacer po Central Parku, rejs z widokiem na Statuę Wolności, wjazd na jeden z licznych punktów widokowych (np. Empire State Building, One World Trande Center czy Top of the Rock), spektakl na Broadwayu czy po prostu spróbowanie sprzedawanych na ulicy nowojorskich hot-dogów i przechadzki po okolicy Piątej Alei i Times Square

Na Państwa życzenie oferujemy bilety wstępu do atrakcji, bilety na spektakle czy wejściówki do muzeów i galerii. Informacja w biurze.

Nocleg w hotelu Ramada Limited Jersey City lub w podobnym

Dzień 3 - Nowy Jork

Drugi dzień w Nowym Jorku, jednym z najsłynniejszych miast świata – polecamy odwiedzić liczne galerie sztuki czy muzea, np. The MET – Metropolitan Museum of Art., MoMA – Museum of Modern Art, Muzeum Guggenheima, Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej.

Na Państwa życzenie oferujemy bilety wstępu do atrakcji, bilety na spektakle czy wejściówki do muzeów i galerii. Informacja w biurze.

Nocleg w hotelu Ramada Limited Jersey City lub w podobnym

Dzień 4 - Nowy Jork – Baltimore – Waszyngton

Rano odbiór samochodu z wypożyczalni i przejazd do Waszyngtonu. Po drodze warto zatrzymać się w Baltimore i spróbować tamtejszego specjału – placków krabowych. Następnie przejazd do Waszyngtonu. Czas wolny wieczorem.

Nocleg w hotelu Capitol Skyline lub w podobnym

Dzień 5 - Waszyngton

Cały dzień na zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. Zobaczą tam Państwo słynny budynek Capitolu, Biały Dom czy Sąd Najwyższy. Warto wybrać się do Instytutu Smithsona, największego na świecie kompleksu muzeów i centrów badawczych/naukowych.

Nocleg w hotelu Capitol Skyline lub w podobnym

Dzień 6 - Waszyngton – Annapolis – Filadelfia

Przejazd z Waszyngtonu do Filadelfii. Po drodze polecamy zatrzymać się w Annapolis – stolicy stanu Maryland z bardzo ładną historyczną nadmorską zabudową. Po przyjeździe do Filadelfii zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Nocleg w hotelu Sheraton Philadelphia Downtown lub w podobnym

Dzień 7 - Filadelfia

Tego dnia będą Państwo mieli czas na zwiedzanie miasta, które przez Amerykanów zwane jest „kolebką demokracji”. Można tam zobaczyć „Dzwon Wolności” (Liberty Bell), Independence Hall (gdzie podpisane Deklarację Niepodległości i Konstytucję Stanów Zjednoczonych) czy Christ Church – te i inne miejsca w mieście miejsca połączone są ze sobą przez tzw. Freedom Trail, czyli szlak wolności. Warto po drodze wpaść na „cheesesteak” – słynną filadelfijską kanapkę z tradycyjnie przygotowywaną wołowiną.

Nocleg w hotelu Sheraton Philadelphia Downtown lub w podobnym

Dzień 8 - Filadelfia – Nowy Jork – wylot do Polski

Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko do Nowego Jorku. Zwrot samochodu na lotnisku i wylot do Polski. Przylot następnego dnia.

Należy przeznaczyć na przejazd około 2-4 godzin (w zależności od ruchu ulicznego i obranej trasy), dodatkowo na lotnisku należy zjawić się minimum 3h przed wylotem, aby mieć odpowiednią ilość czasu na zwrot samochodu i odprawę paszportowo-bagażową (przy wylotach z Nowego Jorku o 17:00 polecamy wyjechać z hotelu około 8:00 rano).

Dodatkowe informacje

Przed wypożyczeniem samochodu wymagane jest zapoznanie się z warunkami wypożyczenia i ubezpieczenia samochodów w USA - regulamin dostępny jest w biurze, prosimy o kontakt mailowy.

Hotele i wypożyczalnia samochodów wymagają wpłacenia zwrotnej kaucji.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij