USA - praktyczne informacje

USA - Dziki Zachód

LOS ANGELES - JOSHUA - WIELKI KANION - MONUMENT VALLEY - ARCHES - BRYCE - LAS VEGAS - DOLINA ŚMIERCI - YOSEMITE - SAN FRANCISCO

KALIFORNIA + ARIZONA + UTAH + NEVADA

Proponujemy Państwu kompleksowy objazd po Dzikim Zachodzie. Światła Las Vegas, chodnik sław w Hollywood, kaniony (w tym ten naprawdę Wielki), parki narodowe, most Golden Gate... To wszystko i jeszcze więcej czeka na Państwa podczas tej doskonale zaplanowanej wyprawy.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Los Angeles

Wylot z Polski tego samego dnia. Przylot do Los Angeles, transfer z lotniska do hotelu (shuttle bus w cenie, za dopłatą taksówka). W hotelu będzie czekał przedstawiciel biura, który pomoże w zakwaterowaniu.

Nocleg w hotelu Four Points Sheraton LAX

Dzień 2 - Zwiedzanie Los Angeles

Zwiedzanie Santa Monica (dzielnica nadmorska) i słynnego Beverly Hills. Spacer Hollywood Boulevard, gdzie znajdują się odbite w chodniku dłonie sławnych ludzi. Wolne popołudnie lub opcjonalnie:

Universal Studios w Hollywood – największe studio filmowe na świecie. Zobaczą tam Państwo scenografię z kręcenia m.in. „Parku Jurajskiego”, Wojny Światów” czy serialu „Gotowe na wszystko” (zwiedzanie na pokładzie specjalnego pojazdu – minitramwaju). Następnym punktem programu będzie prezentacja pokazująca tajniki kręcenia wielko budżetowych filmów. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Transfer do hotelu.

Nocleg w hotelu Four Points Sheraton LAX

Dzień 3 - Los Angeles – Mojave/Joshua – Laughlin / 480 km (5.5h)

Przejazd do Parku Narodowego Joshua Tree na pustyni Mojave, gdzie na kamiennym terenie rosną karłowate sosny zwane drzewami Jozuego. Czas na zdjęcia podczas przystanków w tej nietypowej scenerii.

Nocleg w hotelu The Aquarius Resort

Dzień 4 - Laughlin – Wielki Kanion / 320 km (3h)

Przejazd do Wielkiego Kanionu (South Rim), jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc USA – ogromne i przepiękne formacje skalne mieniące się wieloma odcieniami czerwieni. Spacer po okolicy, czas na fotografowanie.

Opcjonalnie: przelot helikopterem nad Kanionem.

Nocleg w hotelu Yavapai West Lodge

Dzień 5 - Wielki Kanion – Monument Valley – Moab / 490 km (5.5h)

Przejazd do Monument Valley – doliny, gdzie kręcone były sceny wielu westernów (ogromne formacje skalne na tle czerwonej pustyni). Przystanek w Parku Narodowym Dead Horse Point z charakterystycznym widokiem na Rzekę Colorado zakręcającą wokół wielkich formacji skalnych kanionu. W pogodny dzień widoczność może sięgać nawet 150 km!

Opcjonalnie: safari jeepami do rezerwatu Indian Navajo razem z tradycyjnym lunchem BBQ.

Nocleg w hotelu Archway Inn

Dzień 6 - Moab – Arches – Bryce / 400 km (4.5h)

Wizyta w Parku Narodowym Arches, gdzie skały czerwonego i złotego piaskowca w wyniku erozji utworzyły ponad 2000 niesamowitych formacji. Przejazd do Brice, po drodze piękne widoki, zwłaszcza w okolicach Lasów Narodowych Dixie.

Nocleg w hotelu Bryce View Lodge

Dzień 7 - Bryce – St. George – Las Vegas / 400 km (4.5h)

Wizyta w Kanionie Bryce, gdzie zobaczą Państwo niesamowite różowe i pomarańczowe skalne formacje w formie dziesiątek szpiczastych kolumn. Kolory zmieniają się w zależności od pory dnia i roku. Przejazd do St. George, miasta założonego przez Mormonów. Przystanek w centrum mormońskim i świątyni. Następnie przejazd do Valley of Fire (Dolina Ognia), która swoją nazwę zawdzięcza czerwonym skałom o bardzo nietypowych kształtach. Dojazd do Las Vegas – wieczór wolny na spróbowanie szczęścia w kasynie.

Opcjonalnie: wycieczka "Las Vegas nocą" trwająca około 4 godziny.

Nocleg w hotelu Monte Carlo Hotel & Casino

Dzień 8 - Las Vegas – Dolina Śmierci – Mammoth Lakes / 490 km (5.5h) lub Las Vegas – Dolina Śmierci – Mammoth Lakes / 603 km (6h)

Przejazd do Doliny Śmierci, położonej około 100 m pod poziomem morza. Zobaczą Państwo najniżej położony punkt Badwater oraz wydmy Stovepipe. Dolina Śmierci wg wielu podróżników sprawia wrażenie odwiedzin na odległej planecie – bez roślin i zwierząt. Wizyta w muzeum kryształów boraksu (sól sodowa kwasu borowego) wydobywanego w Dolinie Śmierci. Przejazd do Mammoth Lakes lub do Bakesfield (kwiecień/maj).

Nocleg w hotelu Sierra Nevada Lodge (Mammoth Lakes) lub w hotelu Rosedale (Bakersfield)

Dzień 9 - Mammoth Lakes – Yosemite – Modesto / 290 km (4h) lub Bakersfield – Yosemite – Modesto / 460 km (5h)

Przejazd do jednego z najpiękniejszych parków narodowych USA – Yosemite. Zobaczą tam Państwo piękne krajobrazy porośniętych gęstymi lasami wzgórz, charakterystyczne białe skalne klify oraz wodospady. Nocleg w Modesto.

Nocleg w hotelu Best Western Plus Villa del Lago Inn

Dzień 10 - San Francisco / 100 km (1.5h)

Tego dnia czeka na Państwa zwiedzanie San Francisco – najbardziej europejskiego z dużych miast USA. Położone jest ono na kilku wzgórzach, na które wspinają się charakterystyczne tramwaje. Prócz takich miejsc jak Union Square czy Chinatown zobaczą Państwo oczywiście słynny most Golden Gate. Popołudnie wolne do własnej dyspozycji.

Nocleg w hotelu Holiday Inn Express Fisherman’s Wharf

Dzień 11 - Wylot z San Francisco

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (shuttle bus w cenie, taksówka za dopłatą). Wylot do Polski. Lądowanie następnego dnia. 

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o dodatkowe dwa dni - przejazd wybrzeżem Kalifornii od San Francisco do Los Angeles. Więcej informacji w biurze.

Przy wjeździe do USA wymagane są wizy, koszt to 160 USD/os. O wizę należy starać się osobiście i z wyprzedzeniem. Więcej informaci: www.um24.pl/usa-i-kanada/poradnik/wiza

Zdjęcia: www.freeimages.com, własne materiały, www.pixabay.com

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij