Chiny - zobacz jeden z cudów świata!

Szczegóły oferty
Oferta potwierdzona
Oferta do potwierdzenia
kategoria:
Wycieczka objazdowa
standard:
wyżywienie:
zgodnie z programem
termin wyjazdu:
17.05.2019 - 25.05.2019 (8 nocy)
miejsce wylotu:
4 199 zł/os.
8 398 zł razem
Oferta nie spełnia Twoich oczekiwań?
Dostosujemy ją specjalnie dla Ciebie!
Dowolny termin
i długość pobytu
Niestandardowe
wyjazdy
Opieka polskiego
rezydenta
Atrakcje i wycieczki
na życzenie
lub zostaw kontakt
- oddzwonimy

Wielki Mur Chiński

KRAJ/REGION: Chiny

TERMINY: 03 – 11.05.2019; 17 – 25.05.2019

TRANSPORT: Samolot – Warszawa

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski

Wylot z Warszawy do Pekinu z 1 przesiadką (jedzenie i picie na pokładzie samolotu)

Dzień 2 - Przylot do Pekinu – Świątynia Nieba (obiad)

Przylot do Pekinu w godzinach porannych, spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Rozpoczęcie wycieczki, której głównym punktem będzie zwiedzanie Świątyni Nieba, największego obiektu sakralnego cesarskich Chin – miejsca, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Lunch w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudnie to czas wolny.

Dzień 3 - Plac Tiananmen – Zakazane Miasto – Park Jingshan (kolacja)

Po śniadaniu: Plac Tiananmen – największy na świecie plac miejski, centrum życia politycznego i społecznego stolicy. Wizyta w Mauzoleum Przewodniczącego Mao (o ile otwarte – w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Zwiedzanie Zakazanego Miasta czyli Zimowego Pałacu Cesarskiego. Ta monumentalna rezydencja była miejscem, skąd przez prawie 500 lat kolejnych 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing zarządzało całym krajem. Za wysokim murem znajdował się świat niedostępny dla zwykłych śmiertelników – świat cesarzy, ich konkubin i cesarskiego dworu składającego się z tysięcy eunuchów, swiat pełen intryg. Spacer po Parku Jingshan – ze znajdującego się na jego terenie słynnego Węglowego Wzgórza rozciąga się panorama dachów Zakazanego Miasta i najbliższej okolicy. Nowoczesny Pekin – rzut oka na okazały budynek Opery Narodowej – czas na zdjęcia ( z zewnątrz). Dla kontrastu – spacer jedną z najstarszych ulic miasta – niedawno odrestaurowaną ulicą Qianmen oraz zabytkową uliczką Liulichang. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 4 - Pekińskie zoo – Letni Pałac – Świątynia Lazurowych Obłoków (kolacja)

Śniadanie. Przejazd do pekioskiego ZOO – zwiedzanie pawilonu Pandy Wielkiej, uznawanej za skarb narodowy Chin. Świat Pereł – wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym wyroby z pereł: demonstracja techniki hodowli pereł słodkowodnych oraz możliwośd dokonania zakupów biżuterii i kosmetyków. Wizyta w Letnim Pałacu – ten największy w Chinach cesarski ogród był miejscem, w którym ostatni cesarze z dynastii Qing skrywali się przed upałami panującymi w stolicy. Klasyczne chioskie pawilony wpisane w otaczającą je piękną zieleo, Długa Galeria ciągnąca się wzdłuż zajmującego 2/3 powierzchni ogrodu jeziora Kunming, Marmurowa Łódź – to częśd czekajacych w Letnim Pałacu atrakcji. Przejazd w kierunku Pachnących Wzgórz – zwiedzanie usytuowanej na jej zboczach Świątyni Lazurowych Obłoków ze słynnym Pawilonem 500 Arhatów oraz ze słynną Pagodą Diamentowego Tronu. Kolacja w lokalnej restauracji.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) – udział w spektaklu „Kung Fu Show”

Dzień 5 - Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming – Święta Droga – Wielki Mur (kolacja)

Śniadanie. Całodzienna wycieczka poza miasto. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming – największa cesarska nekropolia, na terenie której znajduje się 13 grobowców. Dwa z nich zostały udostępnione dla zwiedzających. Wizyta na terenie jednego z nich umożliwi także zwiedzenie wystawy, ukazującej przedmioty, w jakie zaopatrywano cesarza i jego rodzinę na dalszą, pośmiertną drogę. Spacer Świętą Drogą – zwaną także Aleją Kamiennych Postaci. Wizyta w zakładzie przemysłowym, produkującym wyroby z miedzi pokrywanej emalią komórkową (tzw. Cloisonee). Dotarcie do Wielkiego Muru – największej na świecie fortyfikacji, stworzonej ręką człowieka. Historia fortyfikacji sięga III w. p.n.e. – to wówczas pierwszy cesarz Chin Qin Shihuang rozkazał jej wzniesienie. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chioskiego muru (sekcja Badaling) Powrót do Pekinu. Kolacja w lokalnej restauracji.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) – udział w spektaklu „Opera Pekioska”

Dzień 6 - Park Ritan – Park Beihai (kolacja)

Park Ritan – Park Beihai (kolacja)

Wcześnie rano przejazd do Parku Ritan, by móc zobaczyd ludzi dwiczących Tai Chi (istnieje możliwośd dołączenia do dwiczących i spróbowania własnych sił). Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta w Parku Beihai (Parku Morza Północnego) ze słynną Białą Pagodą o charakterystycznym butelkowym kształcie oraz Ekranem Dziewięciu Smoków. Przejażdżka łodzią po jeziorze, znajdującym się na terenie Parku. Spacer główną ulicą handlową miasta – Wangfujing. Czas na zakupy. Kolacja w lokalnej restauracji – słynna kuchnia syczuaoska.

Dzień 7 - Świątynia Harmonii i Pokoju – Świątynia Konfucjusza – przejażdżka chioskim metrem (kolacja)

Śniadanie. Szlakiem religii chioskich: Wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju – będącej czynnym centrum religijnym wyznawców lamaizmu (tybetaoskiej odmiany buddyzmu). To bez wątpienia najpiękniejsza świątynia Pekinu – na jej terenie, wśród dymów palących się kadzideł, unosi się wszechobecny duch Tybetu… Przejście do Świątyni Konfucjusza – poświęconej największemu chioskiemu filozofowi. Przejazd do taoistycznej Świątyni Białego Obłoku. Przejażdżka pekioskim metrem – to okazja do przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkaoców stolicy Paostwa Środka Kolacja w lokalnej restauracji.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) – udział w spektaklu „Pokaz Akrobatyki”

Dzień 8 - Przejażdżka rikszami – tajniki chioskiej kuchni (lekcja gotowania, obiad) – obiekty olimpijskie

Śniadanie. Dawny Pekin – przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw. Hutongów), wizyta w lokalnym przedszkolu oraz w lokalnym domostwie. Czas na uliczce zwanej „uliczką barów”. Tajniki chioskiej kuchni – lekcja gotowania kilku podstawowych dao chioskich, a następnie ich degustacja. Wizyta w lokalnej herbaciarni – możliwośd poznania zasad parzenia herbaty i degustacji kilku jej rodzajów. Nowoczesny Pekin - postój przy obiektach olimpijskich, zwiedzanie Stadionu i Pływalni ( o ile nie będą się rozgrywały zawody), przejazd w poblizu nowoczesnego gmachu telewizji CCTV, krótki czas w nowoczesnym parku handlowym Sanliton Village – zaprojektowanym przez młodych architektów z różnych krajów. Wizyta na tradycyjnym chioskim bazarze Yaxiou. Pożegnalna kolacja – słynna Kaczka po Pekiosku w menu.

Dzień 9 - Pekin – czas wolny – wylot i przylot do Polski

Po śniadaniu przejazd na lotnisko na lot powrotny do Polski. Przylot do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Dodatkowe informacje

CENA ZAWIERA

 - przelot samolotem na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa renomowanymi liniami Finnair
 - pakiet zwiedzania zgodnie z opisem
 - pakiet 2 posiłków (02 x obiad oraz 05 x kolacja + napoje (1 szklanka napoju typu soft drink (do wyboru piwo, woda, cola, woda mineralna)
 - profesjonalna lekcja gotowania potraw kuchni chińskiej
 - zakwaterowanie w hotelach 3* na 07 nocy wraz ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
 - transfery lotniskowe
 - Opiekę polskiego pilota Unique Moments
 - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 - ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE ZAWIERA:

 - dodatkowych posiłków
 - wydatków własnych, napiwków
 - biletów wstępów w kwocie 185 USD/os.
 - kosztów wizy chińskiej

DODATKOWE INFORMACJE DO WYJAZDU:

- od podróżujących do Chin są wymagane wizy - biuro pośredniczy w tej procedurze
- od podróżujących do Chin nie są wymagane obowiązkowe szczepienia
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w sytuacji gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 30 osób
- godziny przelotu lokalnego oraz linie lotnicze mogą ulec zmianie.

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:

  • przelot samolotem na wybranej trasie ze wszystkimi opłatami i bagażem o wymiarach: 160cm oraz wadze do 20kg.
  • przelot samolotem na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa renomowanymi liniami Finnair
  • pakiet zwiedzania zgodnie z opisem
  • pakiet 2 posiłków (02 x obiad oraz 05 x kolacja + napoje (1 szklanka napoju typu soft drink (do wyboru piwo, woda, cola, woda mineralna)
  • profesjonalna lekcja gotowania potraw kuchni chińskiej
  • zakwaterowanie w hotelach 3* na 07 nocy wraz ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
  • transfery lotniskowe
  • Opiekę polskiego pilota Unique Moments
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

  • dodatkowych posiłków wydatków własnych, napiwków biletów wstępów w kwocie 185 USD/os. kosztów wizy chińskiej
Zapraszamy!
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij