Finlandia - Laponia - z wizytą u świętego Mikołaja

Szczegóły oferty
Oferta dostępna
Oferta do potwierdzenia
kategoria:
Wyjazd specjalny
standard:
wyżywienie:
zgodnie z programem
termin wyjazdu:
27.11.2019 - 30.11.2019 (3 noce)
miejsce wylotu:
Wyróżniki oferty:
 • gwarantowane spotkanie z oryginalnym Świętym Mikołajem
 • 3 dni na miejscu aby w pełni skorzystać z szeregu atrakcji
2 549 zł/os.
5 098 zł razem
Oferta nie spełnia Twoich oczekiwań?
Dostosujemy ją specjalnie dla Ciebie!
Dowolny termin
i długość pobytu
Niestandardowe
wyjazdy
Opieka polskiego
rezydenta
Atrakcje i wycieczki
na życzenie
lub zostaw kontakt
- oddzwonimy

Kto z nas nie marzył o spotkaniu ze Świętym Mikołajem w magicznej Laponii? Teraz jest to możliwe!
Program wyjazdu umożliwia spędzenie niezapomnianych chwil w świątecznej atmosferze oraz skorzystanie z wielu niepowtarzalnych atrakcji!

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski - przylot do Finlandii

Zbiórka na lotnisku i przelot do Rovaniemi, gdzie od samego początku poczujemy magię tego miejsca - lotnisko to jest oficjalnym lotniskiem Świętego Mikołaja. Przejazd do hotelu. Czas wolny.


Laponia to region położony na terenie czterech państw: Finlandii, Szwecji, Norwegii i Rosji. Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy położone na kole podbiegunowym Rovaniemi, czyli stolicę jej fińskiej części. To miasto, gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok – to właśnie tutaj swój dom ma kochany przez dzieci (i nie tylko) Święty Mikołaj.

 

Wycieczka fakultatywna: Polowanie na zorzę polarną (3 h).

Zima to najlepszy czas na oglądanie tego zachwycającego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Przejedziemy poza miasto do miejsca, z którego rozpościera się piękny widok na niebo pełne mieniących się gwiazd. Podczas krótkiego spaceru przewodnik przybliży nam, czym jest zorza polarna, jakie fakty i mity obrosły wokół tego zjawiska oraz dowiemy się, jak robić jej zdjęcia. Zasiądziemy przy grillu i jedząc lapońskie kiełbaski będziemy podziwiali ukazującą się na niebie zorzę polarną.

Cena od 339 zł.

Dzień 2 - Wizyta w wiosce św. Mikołaja i Santa Parku!

Po śniadaniu udamy się do najprawdziwszej wioski św. Mikołaja. Od samego początku poczujemy świąteczną atmosferę i magię tego miejsca. Pójdziemy na pocztę, gdzie każdego dnia docierają tysiące listów adresowanych do Mikołaja przez dzieci z całego świata. Dzięki sumiennej pracy Elfów przy sortowaniu tak ogromnej ilości korespondencji, Mikołaj wie, jaki prezent przynieść pod choinkę. Będziemy mogli sami wysłać list do rodziny i przyjaciół z pozdrowieniami z tego miejsca. I najważniejsze – to w tym dniu poznamy prawdziwego Świętego Mikołaja. Każdy będzie miał chwilę, aby porozmawiać z nim o swoich marzeniach i życzeniach oraz będzie mógł wykonać z Mikołajem pamiątkową fotografię (zdjęcie płatne dodatkowo, ok. 32 Euro). Pojedziemy do położonego pod ziemią Santa Parku, gdzie będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Przejedziemy się pociągiem przez świat św. Mikołaja i zobaczymy, jak wyglądają przygotowania do świąt. Odwiedzimy Szkołę Elfów, gdzie zajęcia prowadzą Elfy-Profesorki, Piekarnię Pani Piernikowej, gdzie odbywają się warsztaty z ozdabiania pierników (duży, pyszny piernik w cenie ok. 3 Euro), Lodowy Pokój oraz oczywiście plac zabaw.

 

Wycieczka fakultatywna: Przejażdżka saniami św. Mikołaja wokół koła podbiegunowego.

Podczas tej atrakcji lepiej poznamy piękno krajobrazu podbiegunowego. Przebierzemy się w specjalne ciepłe ubrania, zasiądziemy w wygodnych saniach połączonych ze skuterem śnieżnym i udamy się na kulig. Podczas jazdy będzie czas na robienie zdjęć z tej bajecznej scenerii.

Cena od 279 zł.

Dzień 3 - Czas wolny lub możliwość skorzystania z szeregu wycieczek fakultatywnych:

Wizyta na reniferowej farmie i nauka prowadzenia sań (2,5 h) – odwiedzimy wioskę, której mieszkańcy od ponad 400 lat zajmują się hodowlą reniferów. Zobaczymy te wspaniałe zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz poznamy ciekawostki dotyczące ich życia. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji, każdy będzie mógł zasiąść za saniami i spróbować uzyskać „reniferowe prawo jazdy” (brak limitu wiekowego!). Jeżeli komuś będzie zimno, będzie mógł ogrzać się w pobliżu ogniska ze szklanką gorącego soku z jagód, a na lunch udamy się do tradycyjnej, lokalnej restauracji.

Cena od 459 zł.

 

Wizyta na farmie husky i psi kulig (2 h) – poczujemy się jak prawdziwi Lapończycy, dla których kiedyś psie zaprzęgi były jedynym środkiem transportu. Obecnie pomimo rozwoju technologicznego, takie przemieszczanie się jest wciąż powszechne. Zasiądziemy wygodnie w saniach i udamy się na niesamowitą przejażdżkę. Po wszystkim będziemy mogli zobaczyć, jak żyją psy w wiosce oraz ogrzejemy się szklaneczką soku jagodowego przy ognisku.

Cena od 459 zł.

 

Śnieżny hotel i kolacja w Lodowej Restauracji – po 30-minutowym transferze znajdziemy się w hotelu Arctic Snow, gdzie w lodowej restauracji zjemy smaczną kolację (3-daniowe menu, danie główne do wyboru). Po posiłku przewodnik opowie nam o hotelu, o jego specjalnych cechach, zobaczymy jak wyglądają pokoje i śnieżna sauna. Na koniec można zamówić drinka z lodowego baru, podawanego w lodowej szklance (dodatkowo płatne).

Cena od 479 zł.

Dzień 4 - Wylot z Finlandii – przylot do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski, wczesnym popołudniem przylot do Warszawy – koniec ekscytującej podróży.

Dodatkowe informacje

Od podróżujących do Finlandii nie są wymagane obowiązkowe szczepienia ani wizy.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w sytuacji, gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 16 osób.
Plan lotu i kolejność zwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Helios Tour.

Cena wyjazdu (za 1 os.) zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Rovaniemi - Warszawa renomowanymi liniami rejsowymi Finnair
 • zakwaterowanie w hotelu Santa Claus 3* na 03 noce wraz ze śniadaniami
 • wizyta w wiosce Świętego Mikołaja oraz bilet wstępu do Santa Park (dzień 2.)
 • transfery lotniskowe i opiekę polskiego pilota
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu i innych związanych z realizacją programu na miejscu w kwocie 225 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu)
 • dodatkowych posiłków, wydatków własnych, napiwków
 • dopłaty do opcjonalnych wycieczek fakultatywnych
Zapraszamy!
Ważne informacje:

 • od podróżujących do Finlandii nie są wymagane wizy oraz szczepienia
 • plan lotu i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie
 • organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w sytuacji, gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 16 osób
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij