Curacao i Aruba - wakacje i wczasy

Jeśli chcą Państwo przeżyć podróż w prawdziwie rajskie miejsce, polecamy wczasy na niewielkich wyspach Aruba i Curacao. Leżą one u wybrzeży Wenezueli i razem z trzecią wyspą Bonaire, tworzą tak zwany archipelag ABC (Aruba, Bonaire, Curacao), niegdyś należący do tzw. Antyli Holenderskich. Są one również częścią dużego archipelagu Małych Antyli, grupy mniejszych wysp karaibskich. Ze względu na powiązania z Holandią do używanych na wyspach języków należą: holenderski, hiszpański i papiamento, który jest swoistą mieszanką hiszpańskiego, holenderskiego, francuskiego i portugalskiego. Piękna pogoda jest tu w pewnym sensie standardem, dlatego urlop na tych wyspach możemy planować z wyprzedzeniem lub spokojnie skorzystać z promocji last minute. Najbardziej wymagającym osobom pełnię relaksu i wypoczynku zagwarantują oferty all inclusive luksusowych hoteli z dostępem do ekskluzywnych restauracji serwujących lokalne specjały. Oprócz wyżywienia i zakwaterowania w kurortach mogą liczyć Państwo na liczne atrakcje turystyczne i udogodnienia. Organizujemy wyloty samolotem bezpośrednio z Polski i zawsze dbamy o najlepszy stosunek ceny do jakości oferowanych w naszym biurze podróży wczasów, wystarczy wybrać dogodny termin.

czytaj dalej...
Ciekawostka – na Arubie spotkać można różowe flamingi i są one niewątpliwą atrakcją wyspy. Co ciekawe znajdują się tylko w jednym miejscu - na wyspie Renaissance Island.

Wakacje na Arubie

Zarówno wyspa Curacao, jak i wyspa Aruba znajdują się na południu Morza Karaibskiego, w bardzo niewielkiej odległości od Ameryki Południowej.Na Arubie centrum turystyczne skupione jest głównie na północno-zachodniej części wyspy.Dzieje się to głównie z powodu dostępu do piaszczystych szerokich plaż i turkusowej wody Morza Karaibskiego, które są kwintesencją wczasów na Arubie. Większość ośrodków usytuowanych jest przyPalm Beach, gdzie znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli, resorty, kluby i kasyna, które w tym rejonie cieszą się dużą popularnością. Aruba to również raj dla wielbicieli sportów wodnych. Jeżeli uprawiają Państw surfing, kitesurfing, windsurfing, albo fascynuje Pańśtwa odkrywanie podwodnego świata, to Aruba klimatem na pewno zachwyci. Zabudowa na Arubie, w szczególności w stolicy Oranjestad, nawiązuje do holenderskiego stylu kolonialnego. Różnokolorowe budynki i holenderski wiatrak są charakterystyczną wizytówką wyspy.

Aruba pogoda i klimat

Zarówno na Arubie i na Curacao pogoda jest niezmienna praktycznie przez cały rok. panuje tropikalny suchy klimat podrównikowy. Różnica pomiędzy poszczególnymi porami roku jest praktycznie niezauważalna. Bardzo duża ilość dni słonecznych w roku, oraz orzeźwiający wiatr sprawiają, że warunki klimatyczne obu wysp są idealne o każdej porze roku. 

Średnia temperatura powietrza to około 29OC, natomiastwody to około24-27OC. Położenie wysp na samym południu Morza Karaibskiego, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Wenezueli sprawia, że są one bezpiecznie oddalone od rejonu występowania huraganów. Opady w ciągu roku są niewielkie, nawet w tak zwanej porze deszczowej, trwającej od października do stycznia, jest tylko 7 dni deszczowych w miesiącu. Przy tak wysokiej temperaturze te niewielkie opady deszczu są wręcz wyczekiwane i pożądane. Fauna i flora na wyspach jest dosyć uboga, głównie ze względu na małą ilość opadów i suchy teren. Roślinność ogranicza się głównie to palm i drzew divi-divi, charakterystycznie wygiętych w jedną stronę za sprawą silnych powiewów wiatru, które są symbolem wyspy. Na wyspach archipelagu ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) brakuje obecności dużych ssaków. Na lądzie przeważają głównie gady i płazy. Na terenach tych spalonych słońcem wyspach można spotkać wygrzewające się na skałach iguany, pełzające węże, oraz różne rodzaje owadów. Dużo bardziej różnorodne jest życie podwodne wokół wysp. Wspaniała rafa koralowa stwarza schronienie dla wielu gatunków ryb.

Curacao wakacje

Curacao, pomimo niezbyt dalekiej odległości od Aruby, charakteryzuje się nieco innymi warunkami naturalnymi. Znajduje się tam zdecydowanie mniej piaszczystych plaż, natomiast w zamian możemy liczyć na lepsze warunki do nurkowania. Cała południowa część wyspy oferuje na każdym kroku wycieczki i kursy w centrach nurkowych. Na Curacao wczasy nurkowe to bardzo dobry pomysł. Stolica Curacao – Willemstad, nazywana Małym Amsterdamem, jest największym miastem archipelagu ABC, z liczbą mieszkańców ok. 140 tys. Podobnie jak w Oranjestad na Arubie, kolorowe budynki pochodzą zholenderskich czasów kolonialnych.

Aruba wakacje i atrakcje

Na Arubie wczasy można spędzić również w bardziej aktywny sposób. Pomimo stosunkowo małej powierzchni, na miejscu można znaleźć bardzo wiele wypożyczalni sprzętu nurkowego oraz sprzętu do uprawiania sportów wodnych, takich jak kite-surfing, windsurfing czy surfing. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z wycieczek autokarowych lub prywatnych i zwiedzić wyspę. Atrakcje takie jak rejs katamaranem o zachodzie słońca, rejs łodzią podwodną, jazda jeepami 4x4 do naturalnego basenu czy też wizyta na wyspie De Palm Island to sztandarowe propozycje dla turystów, które są niezmiernie popularne.

Aruba ceny

Na Arubie i na Curacao ceny niestety są dosyć wysokie. W szczególności produkty spożywcze i jedzenie w restauracjach jest dużo droższe niż w Polsce. Wynika to przede wszystkim z tego, że większość towarów na wyspach ABC jest importowanych. Z tego względu warto rozważyć opcję Aruba all inclusive. Walutą na Arubie jest florin arubański (AWG), a na Curacao gulden antylski (ANG). Ze względu na to, że większość turystów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, to wszędzie można płacić również amerykańskimi dolarami.

Słońce przez cały rok

Jest bardzo mało miejsc na ziemi, gdzie słoneczna pogoda panuje niezmiennie przez okrągły rok. Skorzystanie z oferty last minute Aruba, lub last minute Curacao może spowodować, że i Państwo znajdą się w jednym z takich miejsc, gdzie przepiękne, białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie dopełniają spełnienie egzotycznych, wakacyjnych marzeń.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ..więcej..mniej
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2022

Katalog 2022 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy na 300 zł i otrzymuj najnowsze informacje oraz najciekawsze oferty egzotycznych podróży, rejsów wycieczkowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku ..więcej..mniej

Aktualna pogodaCiśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9.25 km/h
Deszcz: 0 mm
24°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij