Curacao i Aruba - wakacje i wczasy

Aruba i Curacao to dwie niewielkie wyspy znajdujące się u wybrzeży Wenezueli, które razem z trzecią Bonaire, tworzą tak zwany archipelag ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) i wspólnie należały do tzw. Antyli Holenderskich. Należą one również do dużego archipelagu Małych Antyli, czyli całej grupy mniejszych wysp karaibskich. Ze względu na powiązanie wysp z Holandią, na wyspach do używanych języków należą: holenderski, hiszpański i papiamento, który jest swoistą mieszanką hiszpańskiego, holenderskiego, francuskiego i portugalskiego.

czytaj dalej...
9 895 zł/os.
razem: 19 789 zł
zobacz szczegóły
Aruba i Curaçao - 2 hotele

Hotel 1: Renaissance Aruba Resort & Casino
Hotel 2: Lions Dive & Beach Resort
termin wyjazdu: 08.04 - 16.04.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: bez wyżywienia + śniadania
19789.36PLN2019-04-082019-04-16
10 346 zł/os.
razem: 20 693 zł
zobacz szczegóły
Aruba i Curaçao - 2 hotele

Hotel 1: Bucuti Beach Resort & Tara Beach Suites
Hotel 2: Lions Dive & Beach Resort
termin wyjazdu: 08.04 - 16.04.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania
20692.63PLN2019-04-082019-04-16
12 972 zł/os.
razem: 25 944 zł
zobacz szczegóły
Bucuti Beach Resort & Tara Beach Suites
Bucuti Beach Resort & Tara Beach Suites

Aruba i Curaçao -  Aruba

termin wyjazdu: 08.04 - 16.04.2019
długość wyjazdu: 9 dni / 7 nocy
wyżywienie: śniadania
25943.55PLN2019-04-082019-04-16
Ciekawostka – na Arubie spotkać można różowe flamingi i są one niewątpliwą atrakcją wyspy. Co ciekawe znajdują się tylko w jednym miejscu - na wyspie Renaissance Island.

Wakacje na Arubie

Zarówno wyspa Curacao, jak i wyspa Aruba znajdują się na południu Morza Karaibskiego, w bardzo niewielkiej odległości od Ameryki Południowej.Na Arubie centrum turystyczne skupione jest głównie na północno-zachodniej części wyspy.Dzieje się to głównie z powodu dostępu do piaszczystych szerokich plaż i turkusowej wody Morza Karaibskiego, które są kwintesencją wczasów na Arubie. Większość ośrodków usytuowanych jest przyPalm Beach, gdzie znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli, resorty, kluby i kasyna, które w tym rejonie cieszą się dużą popularnością. Aruba to również raj dla wielbicieli sportów wodnych. Jeżeli uprawiają Państw surfing, kitesurfing, windsurfing, albo fascynuje Pańśtwa odkrywanie podwodnego świata, to Aruba klimatem na pewno zachwyci. Zabudowa na Arubie, w szczególności w stolicy Oranjestad, nawiązuje do holenderskiego stylu kolonialnego. Różnokolorowe budynki i holenderski wiatrak są charakterystyczną wizytówką wyspy.

Aruba pogoda i klimat

Zarówno na Arubie i na Curacao pogoda jest niezmienna praktycznie przez cały rok. panuje tropikalny suchy klimat podrównikowy. Różnica pomiędzy poszczególnymi porami roku jest praktycznie niezauważalna. Bardzo duża ilość dni słonecznych w roku, oraz orzeźwiający wiatr sprawiają, że warunki klimatyczne obu wysp są idealne o każdej porze roku. 

Średnia temperatura powietrza to około 29OC, natomiastwody to około24-27OC. Położenie wysp na samym południu Morza Karaibskiego, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Wenezueli sprawia, że są one bezpiecznie oddalone od rejonu występowania huraganów. Opady w ciągu roku są niewielkie, nawet w tak zwanej porze deszczowej, trwającej od października do stycznia, jest tylko 7 dni deszczowych w miesiącu. Przy tak wysokiej temperaturze te niewielkie opady deszczu są wręcz wyczekiwane i pożądane. Fauna i flora na wyspach jest dosyć uboga, głównie ze względu na małą ilość opadów i suchy teren. Roślinność ogranicza się głównie to palm i drzew divi-divi, charakterystycznie wygiętych w jedną stronę za sprawą silnych powiewów wiatru, które są symbolem wyspy. Na wyspach archipelagu ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) brakuje obecności dużych ssaków. Na lądzie przeważają głównie gady i płazy. Na terenach tych spalonych słońcem wyspach można spotkać wygrzewające się na skałach iguany, pełzające węże, oraz różne rodzaje owadów. Dużo bardziej różnorodne jest życie podwodne wokół wysp. Wspaniała rafa koralowa stwarza schronienie dla wielu gatunków ryb.

Curacao wakacje

Curacao, pomimo niezbyt dalekiej odległości od Aruby, charakteryzuje się nieco innymi warunkami naturalnymi. Znajduje się tam zdecydowanie mniej piaszczystych plaż, natomiast w zamian możemy liczyć na lepsze warunki do nurkowania. Cała południowa część wyspy oferuje na każdym kroku wycieczki i kursy w centrach nurkowych. Na Curacao wczasy nurkowe to bardzo dobry pomysł. Stolica Curacao – Willemstad, nazywana Małym Amsterdamem, jest największym miastem archipelagu ABC, z liczbą mieszkańców ok. 140 tys. Podobnie jak w Oranjestad na Arubie, kolorowe budynki pochodzą zholenderskich czasów kolonialnych.

Aruba wakacje i atrakcje

Na Arubie wczasy można spędzić również w bardziej aktywny sposób. Pomimo stosunkowo małej powierzchni, na miejscu można znaleźć bardzo wiele wypożyczalni sprzętu nurkowego oraz sprzętu do uprawiania sportów wodnych, takich jak kite-surfing, windsurfing czy surfing. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z wycieczek autokarowych lub prywatnych i zwiedzić wyspę. Atrakcje takie jak rejs katamaranem o zachodzie słońca, rejs łodzią podwodną, jazda jeepami 4x4 do naturalnego basenu czy też wizyta na wyspie De Palm Island to sztandarowe propozycje dla turystów, które są niezmiernie popularne.

Aruba ceny

Na Arubie i na Curacao ceny niestety są dosyć wysokie. W szczególności produkty spożywcze i jedzenie w restauracjach jest dużo droższe niż w Polsce. Wynika to przede wszystkim z tego, że większość towarów na wyspach ABC jest importowanych. Z tego względu warto rozważyć opcję Aruba all inclusive. Walutą na Arubie jest florin arubański (AWG), a na Curacao gulden antylski (ANG). Ze względu na to, że większość turystów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, to wszędzie można płacić również amerykańskimi dolarami.

Słońce przez cały rok

Jest bardzo mało miejsc na ziemi, gdzie słoneczna pogoda panuje niezmiennie przez okrągły rok. Skorzystanie z oferty last minute Aruba, lub last minute Curacao może spowodować, że i Państwo znajdą się w jednym z takich miejsc, gdzie przepiękne, białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie dopełniają spełnienie egzotycznych, wakacyjnych marzeń.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
+48 71 311 96 03
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2019

Katalog 2019 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 20.52 km/h
Deszcz: 0 mm
3°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij