RejsyWycieczki objazdoweZwiedzanie i wypoczynekWypoczynekLast MinuteAll InclusiveŚlub za granicąPodróż poślubna

Saint Lucia - wakacje i wczasy

Saint Lucia oferuje prawdziwie rajski i niezapomniany wypoczynek. Pełna bujnej zieleni wyspa cieszy oczy przepięknymi krajobrazami, majestatycznymi wzgórzami i górami „opadającymi” bezpośrednio do morza. Nie brakuje tu również przepięknych plaż, na których korzystający z kąpieli wodnych i słonecznych turyści są w siódmym niebie. Jak prawie na każdej z wysp karaibskich ciepła woda Morza Karaibskiego posiada przyjemnie turkusowy kolor, a piaszczyste plaże pozwalają na pełną rozkosz i wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej...
Ciekawostka - oficjalnym językiem na Saint Lucii jest angielski, ale równie popularna wśród miejscowych jest kreolska odmiana języka francuskiego – patwah, którą posługuje się (wymiennie z angielskim) 95% populacji Saint Lucii.

Saint Lucia

Saint Lucia to niewielka wyspa karaibska, należąca do archipelagu Wysp Nawietrznych, które są częścią Małych Antyli. Wśród pozostałych wysp karaibskich wyróżnia się gęstą roślinnością w środku wyspy i przepięknymi formacjami skalnymi Pitons, które są symbolem Saint Lucii. Niecodzienny krajobraz wyspy to jeden z najsilniejszych magnesów, które przyciągają turystów z całego świata. Ta jeszcze wciąż mało znana wyspa karaibska stanowi ciekawą alternatywę dla innych, bardziej zatłoczonych wysp basenu Morza Karaibskiego.

Saint Lucia - historia i kultura

Saint Lucia jest małym karaibskim państwem stanowiącym część archipelagu Małych Antyli. Najbliższymi wyspami są na północy Martynika i na południu Saint Vincent i Grenadyna. Wyspa została odkryta przez Europejczyków prawdopodobnie na początku XVI w. Według oficjalnych danych w 1502 roku odkrył ją znany wszystkim żeglarz i odkrywca - Krzysztof Kolumb. Przez lata była ona kolonizowana przez Anglików i Francuzów, a od 1803 r. stała się wyłączną kolonią brytyjską. Następnie stopniowo stawała się coraz bardziej niezależna, ale dopiero po wielu latach, a dokładnie od 22 lutego 1979 roku Saint Lucia stała się niepodległym państwem.

Saint Lucia - wakacje w raju

Na Saint Lucii brakuje również hoteli (Saint Lucia All Inclusive) przy samej, gdzie wzorem zaczerpniętym z katalogów biur podróży można na hotelowym leżaku zanurzyć się w ulubionej książce z tropikalnym drinkiem w ręku. Saint Lucia prezentuje doskonały wzór dla karaibskiego klimatu i naturalnego piękna przyrody. Prawie 20% wyspy zajmuje las tropikalny, dzięki czemu możemy tu spotkać wiele gatunków roślin i zwierząt. Nie brakuje też tych endemicznych, czyli takich, które występują tylko na terenie Saint Lucii. Pozwól sobie na chwilę zapomnienia na tej egzotycznej wyspie, która gwarantuje niezapomniane przeżycia. Niezależnie od tego gdzie się zatrzymasz, czy przy samej plaży, czy w hotelu na wzgórzu, Saint Lucia czeka na kolejnych przybyszów chętnych na odkrycie jej prawdziwego, naturalnego piękna.

Saint Lucia atrakcje

Wypoczywać można również bardziej aktywnie, podziwiając miejscową i przecież tak cudowną i niecodzienną przyrodę. Wybierając się na piesze, rowerowe i konne wycieczki można zanurzyć się w naturalnym pięknie Saint Lucii. Gęsta i bujna roślinność otacza z każdej strony. Dla prawdziwych miłośników piękna przyrody polecane są w szczególności hotele na wzgórzu. Nie mają one co prawda bezpośredniego dostępu do morza, ale za to nadrabiają po stokroć ujmującym widokiem na morze i góry, obrośnięte gęstą roślinnością lasów tropikalnych. Kto nie chciałby wypoczywać w takim miejscu?

Karaiby - kiedy jechać?

Na Karaibach klimat może się czasem różnić pomiędzy wyspami. Karaibska pogoda to jednak przede wszystkim słońce i bezchmurne niebo. Saint Lucia znajduje się w strefie klimatu równikowego, gdzie pogoda jest kształtowana głównie przez północno-wschodnie pasaty i ciepłe prądy morskie. Temperatury są wysokie, średnio wahają się 24-28OC, a roczne i dobowe amplitudy temperatur są bardzo niewielkie. W nocy temperatura spada średnio do 18-20OC.

Na wyspieopady deszczu są dosyć wysokie, dzięki czemu wyspa jest bardzo zielona. Występują dwie pory roku, sucha (trwająca od grudnia do czerwca) i deszczowa (od lipca do listopada), które trwają po pół roku. Ilość opadów zależy od powiewów wiatru i ukształtowania terenu. Tak więc obszary zawietrzne otrzymują niewielką ilość deszczu, a tereny dowietrzne i górskie zdecydowanie więcej. Należy pamiętać, że trwająca pora sucha nie gwarantuje nam niestety w stu procentach całkowitego braku deszczu. W czasie pory deszczowej mogą zdarzyć się silniejsze wiatry, a nawet huragany. Wybierając się w tym terminie należy mieć to na uwadze. Jest to zjawisko, które w tym czasie może wystąpić praktycznie na każdej wyspie w pasie wysp karaibskich.

Island Hopping

Stolicą kraju i zarazem największym miastem jest Castries, o populacji niewiele ponad 50 tysięcy mieszkańców, co stanowi 1/3 mieszkańców całego państwa. Na wyspie znajdują się aż dwa lotniska, jedno przeznaczone dla długich międzynarodowych lotów, natomiast drugie dla mniejszych samolotów, które latają głównie pomiędzy wyspami karaibskimi.

Oprócz wypoczynku na rajskich plażach, warto również poznać kilka wysp podczas jednego wyjazdu. Jednym z pomysłów jak połączyć wypoczynek i zwiedzanie jest island hopping. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje (island – wyspa, hopping – skakanie), jest to skakanie po wyspach. Wycieczka na Karaiby w takiej opcji pozwala połączyć podczas jednej podróży kilka wysp karaibskich, a pomiędzy nimi zorganizowany jest krótki przelot. Najlepiej połączyć 3-4 wyspy leżące blisko siebie, tak aby zmaksymalizować czas na wypoczynek i zwiedzanie, a zminimalizować czas podróży pomiędzy wyspami. To bardzo unikalny i ciekawy pomysł na egzotyczne wycieczki, coś co pozwala poznać i zobaczyć więcej za jednym razem. Odległości pomiędzy wyspami są na tyle niewielkie, że loty trwają zazwyczaj około 30 minut, dzięki czemu błyskawicznie przemieszczamy się pomiędzy wyspami i możemy dokładniej poznać kulturę i różnorodność wysp karaibskich.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ..więcej..mniej
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2023

Katalog 2023 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 

Zapisz się do newslettera

Wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy na 300 zł i otrzymuj najnowsze informacje oraz najciekawsze oferty egzotycznych podróży, rejsów wycieczkowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku ..więcej..mniej

Aktualna pogodaCiśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 27.79 km/h
Deszcz: 0 mm
26°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij