RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Zanzibar - praktyczne informacje

Zanzibar wycieczki – atrakcje i ciekawe miejsca

Zanzibar, pełne uroku miejsce, mimo że jest znane przede wszystkim ze swoich piaszczystych plaż, turkusowych wód oceanu i egzotycznej przyrody nie rozczaruje również pod kątem atrakcji. Dla osób, które chcą zobaczyć jak najwięcej na magicznej wyspie, jaką jest Zanzibar wycieczki będą świetną okazją do odkrycia zarówno bogatej kultury jak i pięknej przyrody. Miejscem, którego nie sposób ominąć, planując zwiedzanie jest Stone Town. Zanzibar oferuje również różnorodne atrakcje, zaczynając od plantacji przypraw, po rezerwat Jozani Forest czy wyspę niewolników.

Zanzibar atrakcje – co warto zwiedzić?

Zanzibar to pełen atrakcji kraj - jest mozaiką czterech kultur: arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, czego najbardziej można doświadczyć w najstarszej dzielnicy wyspy, Stone Town, wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W zabytkowej części miasta czas stanął w miejscu. Kręte uliczki, tętniący życiem rynek, fort arabski pochodzący z XVII wieku, Dom Cudów, ruiny pałacu Bargasha - wszystkie te miejsca pozwolą przenieść się w fascynującą przeszłość aromatycznej Wyspy Zmysłów. Kolorowe bazary przyciągają wyjątkowymi pamiątkami, lokalnym rękodziełem i mieszanką egzotycznych przypraw.  

Wyspa już od setek lat słynie z uprawy wielu różnorodnych przypraw i tropikalnych owoców, bez których historia Zanzibaru byłaby niepełna. Kulinarna podróż wiedzie przez plantacje przypraw, przepełnionych aromatem goździków, cynamonu, kardamonu czy wielu innych egzotycznych zapachów. Różnorodność przypraw oraz ich niezwykły aromat przenikają całą wyspę.  

Zanzibar – ciekawe miejsca do odkrycia

W przypadku odkrywania natury, jaką oferuje Zanzibar wycieczka do rezerwatu Jozoni Forest jest jedną z obowiązkowych atrakcji. To jeden z ostatnich naturalnych lasów deszczowych w tej części Afryki. Można w nim podziwiać bogactwo gatunków ptaków, motyli czy tropikalnych drzew. Główną atrakcją rezerwatu są pełne charakteru i fotogeniczne małpki Red Colobus, które występują wyłącznie na Zanzibarze.

Prison Island, która leży tuż przy Stone Town, jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę na Zanzibarze. Nazwa wyspy pochodzi od zbudowanego tam więzienia, które w rzeczywistości nigdy nie pełniło swojej funkcji, a w końcu zostało przekształcone na szpital. Wyspa wyróżnia się białą plażą i piękną rafą koralową idealną do snorkellingu. Jest domem dla gigantycznych żółwi, które zostały sprowadzone pod koniec XIX wieku z Seszeli, a obecnie stanowią największą atrakcją tego miejsca.

Zanzibar Tanzania – idealny duet podróżniczy

Jeśli chodzi o kilkudniowe wycieczki Zanzibar warto połączyć z fascynującą Tanzanią, która oferuje wspaniałe prywatne safari samochodami terenowymi w malowniczych parkach narodowych. Aby w pełni odkryć krajobrazy, jakie proponuje Tanzania wycieczki do licznych rezerwatów przyrody stanowią obowiązkową atrakcję. Dzięki takiej przygodzie wakacje z pewnością nabiorą niezapomnianego, dzikiego charakteru. Dla chętnych poznania afrykańskiej przyrody, jaką oferuje Tanzania wycieczka na safari będzie przeżyciem pełnym wrażeń, które jeszcze bardziej wzbogaci doznania Czarnego Lądu i Wyspy Przypraw. Jeśli marzy Ci niezapomniana afrykańska przygoda podczas safari oraz błogi wypoczynek na nieziemsko pięknej plaży, to połączenie Zanzibar Tanzania jest znakomitym pomysłem na wakacje.

Zanzibar oferuje mnóstwo atrakcji, spośród których można wybierać liczne zabytki kultury oraz wyjątkową w skali światowej, egzotyczną przyrodę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno rodziny z dziećmi, które mogą się wybrać do ZOO i motylarni albo amatorzy sportów i aktywnego wypoczynku, których zainteresuje safari z delfinami lub nurkowanie wśród znanych na całym świecie raf koralowych. Zanzibar jako malownicza i tak zróżnicowana wyspa stanowi niesamowity zakątek na Oceanie Indyjskim, w którym wakacje będą niezapomnianym przeżyciem, wypełnionym po brzegi atrakcjami.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.