RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Zanzibar - praktyczne informacje

Zanzibar - podstawowe informacje

 

Zanzibar to niesamowity zakątek na Oceanie Indyjskim, z piękną, naturalną przyrodą. Malowniczy archipelag położony jest jedynie 40 km od wybrzeży Afryki i należy administracyjnie do Tanzanii. Składa się z dwóch głównych wysp, Unguja i Pemba oraz 51 okolicznych, małych wysepek. Jest niezwykłym miejscem, na którym przez wieki przenikały się różnorodne tradycje. Jego wyjątkowa wielokulturowość niezmiennie fascynuje, a legendy z przeszłości pozostają tu nadal żywe.    

      Zanzibar all inclusive – co warto wiedzieć?

 

Dzięki swojemu położeniu geograficznemu Zanzibar od wieków przyciągał podróżników. Obecnie również nie traci na popularności. Niezwykła gościnność oraz serdeczność mieszkańców przyciągają turystów z różnych zakątków świata i czynią Zanzibar miejscem bardzo chętnie odwiedzanym. Zanzibar last minute to świetna opcja dla osób, które w niedalekim czasie chciałyby odkryć niezwykłą Wyspę Przypraw. Last minute Zanzibar all inclusive to trzy w jednym. Większość hoteli na wyspie oferuje swoim Gościom opcję all inclusive, więc nie trzeba długo się zastanawiać i można jechać lada moment.

Zanzibar i Tanzania w jednej podróży

Wyspa Zanzibar, która jest magicznym miejscem, słynie z niezwykle bogatej historii i kultury, ale również z jednych z najpiękniejszych plaż na ziemi czy wspaniałych widoków. Na Zanzibarze występują gatunki zwierząt, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Jest miejscem występowania gigantycznych żółwi oraz butelkowonosych delfinów czy małpek Red Colobus. Warto wybrać się także na plantację aromatycznych przypraw. Historia Zanzibaru byłaby niepełna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu czy pieprzu. Sama liczba przypraw wywrze ogromne wrażenie, a ich zapach i smak owładnie zmysłami.

Zanzibar warto połączyć z fascynującą Tanzanią, która oferuje malownicze krajobrazy parków narodowych. Serengeti z bezkresnymi stepami, które przemierzają stada gnu i zebr, krater Ngorongoro, zapierający dech w piersiach cud natury albo zachwycające jezioro Manyara to jedynie część, z tego co oferuje afrykańska przyroda. Połączenie Tanzania Zanzibar dopełni wakacyjną przygodę i nada jej niezapomniany charakter – idealne połączenie na zwiedzanie i wypoczynek w tym malowniczym zakątku świata. Dla chętnych odkrycia afrykańskiej przyrody, jaką oferuje Tanzania safari będzie wprost idealnym wyborem.

Zanzibar, choć nie jest dużą wyspą, oferuje naprawdę spory wybór atrakcji. To fascynujący zakątek, który sprosta wyszukanym oczekiwaniom turystów. Różnorodność wyspy umożliwia podziwianie nie tylko zabytków kultury ale również niezwykłej natury. Kusi przede wszystkim bajkowymi plażami oraz lazurowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Wyspa przepełniona aromatem goździków, cynamonu i mnóstwem innych przypraw zaprasza, aby odkryć jej smaki.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.