RejsyWycieczki objazdoweZwiedzanie i wypoczynekWypoczynekLast MinuteAll InclusiveŚlub za granicąPodróż poślubna

Filipiny - wycieczki

Z perspektywy Europy Filipiny zdają się być położone prawie na końcu świata. Mają wielkość porównywalną do Polski, ale składają się z ponad 7000 rajskich wysp. Warto dowiedzieć się więcej o tym ciekawym i wyjątkowo egzotycznym wyspiarskim kraju odwiedzając go w czasie wycieczki last minute. Wczasy 7+7 z rejsem statkiem to rodzaj wakacji, które pozwolą wszystkim osobom odwiedzającym Filipiny na poznanie także mniej turystycznych miejsc oraz połączenie zwiedzania i beztroskiego wypoczynku podczas urlopu. Najlepszą wersją jest leniwy wypoczynek w bajecznych hotelach bezpośrednio przy plaży oraz przystanek na zwiedzanie Singapuru lub Hongkongu. Gwarantuje to moc wrażeń podczas podróży oraz dni pełne beztroski. Ekskluzywne kurorty na bajecznych wysepkach oferują zakwaterowanie w luksusowych pokojach z widokiem na tropikalną roślinność i udogodnieniami. Wyżywienie w formie śniadań obfitujących w egzotyczne owoce to częstszy wariant niż all inclusive. Wszystkie osoby spragnione wypoczynku na własnych warunkach zapraszamy do kontaktu z naszym biurem podróży i sprawdzenie naszych promocji. Stworzymy dla Państwa idealną ofertę wczasów w wybranym terminie, standardzie i najniższej cenie.

czytaj dalej...
Filipińczycy lubią dobrą zabawę. Świadczy o tym fakt, że w ich kraju odbywają się rozmaite fiesty - fiesta kwiatowa, masek, ryżowa i wiele innych. Jest ich na tyle dużo, że na każdy dzień roku przypada jedna fiesta!

Filipiny co warto zobaczyć

Nieco ponad 1000 filipińskich wysp jest zamieszkanych, reszta pozostaje w niepodzielnym władaniu natury. Do najczęściej odwiedzanych w czasie wycieczek zagranicznych należą wyspy regionu Visayas jak Boracay, Bohol-Panglao czy Cebu, a także Palawan z głównym miastem Puerto Princesa czy Mindoro. To tam znajdą Państwo doskonałe warunki do odpoczynku i sportów wodnych, znane ze zdjęć i katalogów biur podróży. Równie popularna, choć z innych powodów, jest wyspa Luzon. To główna i jednocześnie największa wyspa Filipin, gdzie znajduje się stolica kraju Manila. Na północy wyspy warto zobaczyć imponujące tarasy ryżowe w Banaue wpisane na listę UNESCO, wiszące groby w Sagadzie, a także odwiedzić jedno z plemion np. Ifugao, które wciąż kultywują tradycyjny styl życia. Zielone widoki górskie i barwne tradycyjne stroje zostają w pamięci podróżnych na długo. Chcieliby Państwo odwiedzić Luzon, ale jednocześnie nacieszyć się filipińskim wybrzeżem? Nic prostszego, propozycje Filipiny wycieczki - zwiedzanie i wypoczynek dają właśnie taką możliwość.

Filipiny ceny i waluta

Na Filipinach walutą obowiązującą jest filipińskie peso (PHP), którego kurs wynosi w przybliżeniu ok. 0,086 PLN. 1 peso dzieli się na mniejszą jednostkę 100 centavos. W czasie wycieczki na Filipiny najlepiej posługiwać się właśnie lokalną walutą, którą można wymienić na miejscu z dolarów.

Egzotyka last minute

Ziemski raj z bezkresnymi plażami i lazurową wodą, kryjącą bogaty podwodny świat. Taki opis doskonale oddaje charakter Filipin, ale to nie wszystko. Jaki typ wycieczki wybrać? Na którą wyspę polecieć? Możliwości zdaje się być tak dużo jak samych wysp. Zaletą egzotycznych wycieczek typu zwiedzanie i wypoczynek jest możliwość połączenia aktywnego spędzenia czasu z błogim relaksem na plaży. Doskonałą opcję stanowi wizyta, w drodze na zatopione w słońcu, filipińskie wyspy, w którejś z azjatyckich metropolii - Singapurze lub Hongkongu. Obydwa miasta, odwiedzającym je turystom, gwarantują sporo atrakcji. Rejsy łodzią, kolejki widokowe, zoo i wiele więcej, a wszystko to w otoczeniu nowoczesnych budynków. W ten sposób mogą Państwo w trakcie jednej podróży odwiedzić dwa różne kraje.

Filipiny kiedy jechać

Temperatura na Filipinach jest zrównoważona i na przestrzeni całego roku wynosi ok.30 stopni. Wyróżnia się tu natomiast dwie pory roku: deszczową i suchą, które uzależnione są od występowania monsunów i, co ważne, nie przebiegają w taki sam sposób na wszystkich wyspach. Wybierając się w podróż na Filipiny pogoda może mieć znaczący wpływ na jej przebieg. Ze względu na małą ilość opadów za najlepszy czas na wyjazd uznaje się miesiące od listopada do kwietnia/maja. Najwyższe temperatury występują pomiędzy marcem a majem. Następnie przychodzi czas pory deszczowej, z lipcem i sierpniem jako najbardziej mokrymi miesiącami. Filipińskie wyspy rozrzucone są na dość dużej przestrzeni, dlatego intensywność i okres występowania pór roku może być znacząco różny. Dla przykładu wyspy Davao czy Cebu cieszą się dobra aurą praktycznie przez cały rok. Również ze względu na swoje położenie, wyspy narażone są na występowanie tajfunów, które mogą dotyczyć każdej części kraju, ale najczęściej występują w regionach północnych np. wyspy Luzon czy wschodnich. Pogoda na Filipinach jest typowa dla krajów egzotycznych i pomimo, iż powoduje ona pewne ograniczenia w podróżowaniu, to właśnie z jej powodu turyści z całego świata chcą odwiedzać ten niezwykły region świata.

Filipiny – kuchnia, religia i tradycje

Ciekawym faktem jest to, że Filipiny są jedynym krajem azjatyckim, gdzie dominuje religia katolicka. Wynika to z historycznych wpływów hiszpańskich, których pamiątką jest chociażby krzyż Magellana na wyspie Cebu. Z kolei z obecnością Amerykanów na tych terenach należy wiązać powszechne posługiwanie się językiem angielskim. Pomimo, iż w użyciu jest aż 176 języków lokalnych, to urzędowym pozostaje filipiński i właśnie angielski. Wpływ na kulturę Filipin miały też sąsiednie państwa azjatyckie, z którymi prowadziły na przestrzeni wieków handel. Obecnie największym dobrem eksportowym kraju są kokosy, ale znane na całym świecie są także owoce mango. To właśnie lokalne owoce, owoce morza, a z mięs wieprzowina tworzą najpopularniejsze dania kuchni filipińskiej. Pomimo wielu przysmaków jest ona wciąż stosunkowo mało rozpowszechniona. W trakcie ekskluzywnych wakacji na Filipinach z pewnością zauważą Państwo ich najważniejszy atut, a mianowicie serdeczność oraz gościnność mieszkańców tego kraju. Każdy z nich chętnie pomoże zagubionemu turyście odnaleźć się w tej nieznanej, choć nie tak innej od naszej rzeczywistości.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ..więcej..mniej
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2023

Katalog 2023 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 

Zapisz się do newslettera

Wypełnij formularz i odbierz kod rabatowy na 300 zł i otrzymuj najnowsze informacje oraz najciekawsze oferty egzotycznych podróży, rejsów wycieczkowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej ..więcej..mniej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku ..więcej..mniej

Aktualna pogodaCiśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 18.5 km/h
Deszcz: 0 mm
27°
Aktualna pogoda
}?>
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij