Japonia – co warto wiedzieć?

Jest to kraj wyspiarski, co sprawia, że klimat w Japonii jest dość trudny do opisania. Część centralną kraju, wraz z Tokio i Kioto (najczęściej odwiedzanymi przez turystów miastami) cechuje podział na cztery pory roku podobny do tego, który mamy w Polsce. Lato w Japonii jest jednak nieco bardziej upalne i wilgotne niż u nas, zazwyczaj kończy się nadejściem tajfunów (sierpień/wrzesień). Najspokojniejsze okresy to wiosna i jesień, natomiast zima jest idealna dla osób lubiących intensywne zwiedzanie oraz... narciarstwo! Wiosna w Japonii to pogoda na plażowanie i wypoczynek przede wszystkim na Okinawie – wyspie położonej na południu archipelagu.

W Japonii walutą jest jen, można go nabyć na miejscu w kantorach lub w Polsce przed wyjazdem. Transakcje kartą płatniczą nie są tak popularne jak u nas. Większość małych sklepów czy wszechobecne automaty z napojami lub przekąskami przyjmują tylko gotówkę.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. 694 708 976
(+48) 71 729 37 52
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2021

Katalog 2021 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 8.06 km/h
Deszcz: 0 mm
18°
Aktualna pogoda
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij